Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Zvěrolékař mezi nebem a zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23836/bmid_zverolekar-mezi-nebem-a-zemi-6573672e7dc92.jpg 5 724 64

Zvěrolékař série

Děj knihy se odehrává na anglickém venkově v části Yorkshir. Spisovatel nás provází městy Darrowby, Scarborough a Windsor. Děj probíhá ve 20. století na začátku 2. světové války. Hlavní postava je James Herriot. Jeho povolání je veterinář, ale knížkou nás provází jako člen Královského letectva. Knížka je omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař jde do boje a Zvěrolékař v povětří.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Svoboda

All Things Wise and Wonderful , 1976

Radka1911
03.01.2020 5 z 5

Všechny knížky Jamese Herriota si zaslouží plných 5 hvězdiček, ke všem se čas od času vracím a jsou pro mne absolutně dokonalým relaxem.

hi24nd
15.12.2019 5 z 5

Je to krásná kniha, kterou si čtu s úsměvem na tváři. Je to moje první kniha od autora a určitě nebude poslední. Živě si dokáži představit jednotlivé situace a příběhy. Píše jednotlivé kapitoly s dávkou romantiky, ale práce veterináře musí být hodně fyzicky i časově náročná. Můj verdikt zní za 5* a ve škole 1*.

Tms636
21.11.2019 4 z 5

prima čtení

Čtenářka73
04.11.2019 5 z 5

Další pohodové čtení od Jamese Herriota. Doporučuji každému, kdo si potřebuje v dnešní uspěchané době trochu vyčistit hlavu a osvěžit duši.

WifiCat
10.10.2019 5 z 5

Doporučuji všem generacím ! Tu knihu jsem četla na základce, na střední, ..... tu knihu čtu stále. Tak krásné vyprávění o zvířatech, ten nádech humoru..To, jak to fungovalo za starých dob. Že někdo běžel za veterinářem přes celou vesnici. Někdy bych to chtěla zažít na vlastní kůži, na chvilku :)

Janadvorackova
16.03.2019 5 z 5

Skvělá zábava. Příběhy z veterinární praxe jsou prokládány, nebo spíš uváděny děním v době autorova pilotního výcviku.
Tahle kniha se mi zdá tím pádem o hodně bohatší, tak trochu z jiného úhlu, přesto pořád na stejné sympatické téma.
Ale na můj vkus je tam málo kočiček -:))).

surikata246
26.10.2018 5 z 5

Krásné čtení o zvířatech i svérázných lidech podané velmi laskavě.Patří k mým nejoblíbenějším knihám vůbec a jsem ráda,že některé mám ve své knihovně.

Pavlína79
20.07.2018 4 z 5

napsáno velmi osobně, pěkné, čtivé

Litocha
21.04.2018 4 z 5

Obdivuhodné je, že i přes frustraci, kterou musel autor v armádě zakoušet, si zachovává optimismus, humor a nadhled. Smích nad absurditami, které život přináší, pochopení pro postavy lidské i zvířecí, výstižnost, s jakou i na malém prostoru vykreslí krajinu, rázovité postavičky, individualitu zvířat nebo vnitřní pocity a pohnutky, to jsou důvody, proč mám Herriota ráda.

Lessana
24.03.2018 5 z 5

Nerada čítam knihy s vojnovou tematikou, preto som sa trošičku zľakla, keď som si prečítala anotáciu na obálke tejto knihy. No Herriot nesklamal :). Tak nonšalantne zakomponovať zverolekárske zážitky a skúsenosti do vojenčiny, to je skutočne majstrovstvo! Opäť ide o nádherné príbehy, ktoré tvoril sám život a kúzelne, zľahka a hravo, s jemnulinkou iróniou sebe vlastnou a vždy s uzavretým oblúkom zapísal majster Wight :). Mám veľmi rada to, ako z nich priam prýšti láskavosť, pokora pred stvorením, úprimný záujem o bytosti, ktorým autor pomáha, a neprikrášlená ľudskosť všakovakých postáv a postavičiek. Tiež je skvelé, že aj keď na seba všetky príbehy vlastne nadväzujú, dajú sa čítať aj samostatne - tak dokonale je to napísané.
Knihy p. Wighta sú vždy správnou voľbou v knižnici, keď sa chcem pri čítaní sústavne blažene usmievať :))). Kiežby všetci zverolekári boli takíto!

Rozinka28
19.02.2018 5 z 5

K Herriotovi se vracím už léta, stále a stále dokola. Všechny jeho knihy jsou psané realisticky, humorně a s jistým klidným nadhledem, ať už se jedná o veselé nebo smutné příběhy. Člověk z nich cítí lásku autora k životu, zvířatům, lidem i krajině, kterou krásně popisuje.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Pro mě Herriot a jeho knihy jsou srdcovou záležitostí. Tohle nikdy nezklame , pohladí po duši. Prostě plný počet hvězd. Psát o čem knihy jsou , tak bych si připadal jako hlupák.

syskas
21.01.2018 5 z 5

Nádherne napísané príbehy, plné lásky k zvieratám, ľuďom a životu. Úžasná pokora - nehrá sa na hrdinu, ktorý vždy všetko vie (veď aj od poštára sa naučil liečiť nejakú chorobu). Veľa zaujímavých ľudí a ešte viac zaujímavých psov a mačiek. Každý pes, každá mačka má svoju povahu a na každom zvieratku nájde niečo krásne.
Presne takéhoto úžasného veterinára sme mali aj my. Staral sa o hospodárske zvieratá na družstvách a u súkromníkov a okrem toho doma liečil drobnosti našich domácich maznáčikov. Stalo sa, že sme boli dohodnutí ráno na pol deviatu. Keď sme prišli, tak nás vítala jeho manželka, že manžel išiel na družstvo k ťažkému pôrodu, ale už je na ceste domov. Čakali sme u nich v kuchyni. Aj s naším psom. Minulý rok mal veterinár 69 rokov. Odišiel na zaslúžený dôchodok a presťahoval sa do svojho rodiska. A my stále spomíname...

Kája95
11.11.2017 4 z 5

Heriot je moje dětství. A jeden z důvodů proč jsem se nestala veterinářem, člověk vidí jak je to náročne a někdy i smutné. A ne jen mazlení se se štěňaty

Levandulle
03.11.2017 5 z 5

Humorná, laskavá kniha, ke které se ráda vracím. Výstižně popsané poměry v armádě v době 2. světové války, kdy je mladý veterinář odvelen k letectvu, charaktery kamarádů i výše postavených šarží, a především příhody z veterinářské praxe z doby před odvedením, na které často na vojně vzpomíná. Když jsem knihu četla poprvé, přímo jsem ji zhltla, ale hodnotila jsem si ji sama pro sebe jen jako příjemnou a jednoduchou oddychovku. Při dalším, už pomalejším čtení více vychutnávám: lehký výstižný styl, láska Herriota ke zvířatům i lidem, krásná krajina a svérázní lidé předválečné doby, laskavý humor.

emma24
20.10.2017 5 z 5

Kdyby bylo ve výzvě téma : "U které knihy jsi se hlasitě smál", tak by to byla rozhodně tahle a ještě další pokračování. Herriot miloval zvířata a potažmo i lidi, to bylo na jeho knihách citelně znát a proto mám jeho knihy tak ráda.

kh123
18.07.2017 5 z 5

Nemá chybu, stejně jako předchozí díly. Čiší z ní nehraná laskavost a tolerance, znalost duší lidských i zvířecích.

katynais
18.07.2017 4 z 5

Jelikož miluju anglii i skotsko, tak to pro me byla trochu srdcovka, uplne jsem si pod autorovym kopírováním krajiny a farmářů, vybavovala tamní krajinu. Řada jsem se ke knize vracela, vždy jsem si u ni odpočinul,pobavila se a cítila klid a mir:)

TipsyChipsy
13.06.2017 5 z 5

Nebýt těchto komentářů, asi bych čekala nějaké povrchní příhody z veteriny. Ale musím uznat, že tohle psal Pan spisovatel. Každou historku ze své praxe si vybrousil jako klenot. Jako sofistikovaný vypravěč dostal čtenáře, kam chtěl, nejdřív připraví kulisy, hráče lidské i zvířecí, vysvětlí svoje postoje, je velice úpřímný, přizná se k nejniternějším pochybám, pak to rozbalí, vybuduje napětí a pak to většinou dopadne dobře a já musela hodněkrát dojatě plakat. Jedna perla za druhou jsou ty povídky.

Greengrass
06.02.2017 5 z 5

S Jamesem Herriotem do oblak i za zvířátky! Kouzelné, milé, vtipné, úsměvné, dojemné....prostě Herriotovo!