Zvěrolékař a psí historky

Zvěrolékař a psí historky

Výběr autorových povídek o psech. Dlouhá léta soužití s vlastními psími miláčky i profesní zážitky z léčení cizích psů poučily, že pro pohodu společných chvil je důležité vědět, že „ze všeho největší štěstí netkví v tom, že zvířata člověka zajímají a okouzlují, ale že jim rozumí a něco o nich ví“. James Herriot o nich věděl hodně – i to, že krátké životy nemusí znamenat pro majitele těchto oddaných čtyřnohých druhů nekonečné pusto a prázdno, dokážou-li si na ně i po jejich definitivním odchodu uchovat dobré vzpomínky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25605/zverolekar-a-psi-historky-25605.jpg 4.6202

Zvěrolékař (10.)

James Herriot’s Dog Stories (1986)

Vydáno:, Svoboda

RyonMathrin

Velmi milé, oddychové čtení. Pan Herriot má moc hezký přístup ke svým pacientům, v každém zvířeti vidí duši a charakter stejný, jako máme my lidi. Kdo má doma nějaké zvíře ví, že to tak opravdu je.

DJANKA

Vždy jsem milovala psy a přírodu, takže když mi kdysi přítel daroval tuto knížku, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Moc hezká a milá knížka, někdy veselá někdy smutná. Každý milovník psů ji jistě ocení. Dokonce jsem si v ní i vybrala jméno pro svého psa.

Litocha

Jednotlivé příběhy jsou, jak je u Herriota zvykem, zábavné, přívětivé, veselé i dojemné. Bohužel ale nechápu smysl knížky, protože se jedná o výběr povídek z ostatních knih, takže neobsahuje nic nového, žádnou přidanou hodnotu - krátké autorovy komentáře na konci každého příběhu to bohužel nevytrhnou.

Jessica007

Kdo má rád sympatického veterináře Jamese Herriota a jeho různé příběhy ze života a z veterinární praxe a ještě k tomu je milovníkem psů, tak pro toho je tato knížka jako stvořená. Knížka je psána laskavě, s porozuměním a pochopením, s úsměvem a legrací, některé psí příběhy jsou ale zase smutnější. Celkově se knížka čte moc pěkně, je taková milá a člověk si při její četbě i příjemně odpočine.

pepa4081

Výběr z knih pana Herriota obsahující historky o psech. I když příběhy znám z ostatních knih, stejně se u téhle skvěle bavím. Zvěrolékaře můžu číst pořád dokola a jako bonus je zde u každé kapitoly ještě osobnější doslov autora.
Vrcholně uspokojivé.

Darleen

Milá knížka prodchnutá láskou ke zvířatům a obdivem k přírodě. Nostalgické vzpomínky, které jsou někdy humorné někdy dojemné se čtou téměř samy.

KAREL6725

Mám rád pejsky , mám rád styl psaní pana Herriota . Příběhy , které pohladí po duši. Plný počet hvězd. Čteno několikrát , vždy jsem z této knihy naměkko .

agatha2
29.12.2017

Je to již spousta let, kdy jsem četla knihu poprvé. Nyní jsem se k ní vrátila a byl to návrat moc pěkný, milý. Mám ráda pana Herriota, mám ráda příběhy ze staré dobré Anglie, mám ráda psy a zde bylo obsaženo vše výše uvedené.

Madla111
13.12.2017

Vtipná knížka a zajímavá

Jessybelle
08.10.2017

Tuto knížku jsem četla poprvé, ale příběhy jsem četla v knížkách o veterináři před téměř dvaceti lety...toto utíká...
Znovu mě uchvátil jeho styl, humor, syrovost a opravdovost příběhů... A to tak, že si musím knihy znovu přečíst...

ŠtěpánkaB.
03.10.2017

Moje zamilovaná kniha od dětství.

kaja5622
20.01.2017

Kočky trochu lepší, ale stejně dokonalá :)

Danae001
14.11.2016

Kniha mne dojímala k pláči, pak zase rozesmívala....je plna nejen humoru, ale hlavně emocí, lásky k našim zvířecím přátelům i k přírodě a člověku samému....odpočinkové dílko, které pohladí po duši i pobaví....mám tohoto spisovatele moc ráda i jeho styl psaní, navíc miluju pejsky, takže tahleta kniha velice roztetelila mou čtenářskou i člověčí dušičku

tereza1198
10.10.2016

Tak nějak mě to zahřálo u srdce. Jsem ráda, že jsem na autora narazila. Určitě vyhledám i další knížky. A ač mám raději kočky, po přečtení bych si ráda pořídila i psa.

Eremites
25.04.2016

Vybrané příběhy napříč celou Heriottovým dílem se psími hlavními hrdiny. Jako vždy - laskavé, úsměvné, dojemné a především hluboce lidské...

Peleus
19.08.2015

Příběhy z veterinární praxe zaměřené na psí pacienty. Přátelský styl vyprávění, čtivé podání, občas se neubráníte dojetí. Pokud máte vlastního psa, rázem mu odpouštíte poslintaný gauč a chlupy na podlaze, kam oko dohlédne, přestože jste celou neděli zasvětili velkému úklidu, který už po dvou dnech není příliš poznat.

jollie
03.06.2014

Moje první knížka od Jamese Herriota. Dostala jsem jí jako dítě.......strašně jsem toužila po pejskovi a rodiče mi místo něj pořídili tyto příběhy.
Po přečtení této úžasné knížky plné vtipných, ale i smutných historek ve mě touha po psím kamarádovi vzrostla ještě více. Už mnoho let zažíváme doma vlastní psí historky, ale k této knize se čas od času ráda vracím :)

Grejsi
24.03.2014

Příjemné čtení, které je zároveň přínosem, zvláště pro přátele pejsků. Poutavé a dobré historky.

učtese
02.08.2013

Jak již zde bylo řečeno, pro milovníky psů krásné počtení. Jen si nejsem jist nápadem shrnout všechny psí příběhy do jedné knihy.Jak se říká, dobrého pomálu a tady je to trochu cítit snahou vytřískat z Herriota co se dá.

hanajm
17.07.2013

Krásná kniha.. smích střídá slzy a čiší z ní autorova láska ke zvířatům a laskavá povaha.. kdo má pejska, musí se ho tato knížka zvlášť dotknout - tak jako mě.. Jsem ráda, že mám téměř všechny Herriotovy knihy před sebou a okamžitě ho řadím mezi své oblíbené autory.

Gizminek
02.05.2013

Skvělá kniha o pejscích, některé příběhy jsou smutné. Četla jsem jí jako dítě a díky ní jsem si poprvé uvědomila, že na světě mnoho zvířat trpí, protože s nimi lidé špatně zachází.

Amaranta
18.03.2012

Když si člověk přečte Psí historky poté, co prošel celou historií kompletních dílů, nemá to tak úplně smysl :).

Evik1
18.08.2011

Také mám velice ráda pejsky všech ras, proto jsem byla touto knihou nadšená a četla jsem ji jedním dechem. Při některých příbězích jsem si i poplakala. Moc pěkně napsané. Doporučuji milovníkům pejsků.

Ellis
02.05.2011

Kdo má rád psy tak zde si počte, výběr příběhů o pejscích. Některé veselé, ale bohužel i smutné. Knížka je rozhodně hodně čtivá. Právě proto, že jsem mívala nejradši v Herriotových knihách psí příběhy, tak jsem si tuto rozhodně musela pořídit do své knihovny a patří k mým nejoblíbenějším od tohoto autora.

bararich8

Tak to je vyjímka (normálně knihy o zvířatech nemám ráda)...fakt skvělá, bavila jsem se , ale ne všechny příběhy skončily dobře.