Ztracený slib

Ztracený slib https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/bmid_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4 407 149

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake House , 2015

petula6844
03.05.2019 5 z 5

Vyhledávám přesně tento typ knih, navíc autorka je má oblíbená. Takže pro mě nádhera, prolínání přítomnosti s minulosti, tajemství, romantika... doporučuji :)

orinka3
05.04.2019 3 z 5

Velmi romantický román pro paní a dívky. Řekla bych - červená knihovna s detektivními prvky. Autorka nás zavádí do překrásného prostředí rodinného sídla, zasazeného do pohádkových kulis přírody. Hned na začátku vytušíme temné tajemství rodu, které se táhne přes několik generací. V protikladu ke starým událostem sledujeme novější, ve kterých hraje hlavní roli vyšetřovatelka Sparowová. Postav, tedy především ženských, je tu opravdu hodně a do toho se ještě střídá současnost s minulostí. Autorka si vyloženě libuje v květnatých popisech a zdá se mi poněkud rozvláčná. Prostě to není moc napínavé, a ani akční. Jednání Eleanor je podle mého přes čáru. Řešení, které zavedla po návratu manžela ze světové války, by asi ve skutečnosti udržet nešlo. Konec už je vyloženě srdíčkový a jen tak trochu jsem očekávala, jestli někdo nenarazí na naftu, když už jsou všichni příbuzní:)

Jido
19.03.2019 5 z 5

Krásný příběh... Mám ráda knihy, u kterých je více časových linek. Tady se minulost s přítomností krásně propojovaly, postupně odhalovaly rodinné tajemství. Snad jen ten konec byl až moc pohádkový, překombinovaný a skoro až neuvěřitelný. Ráda si přečtu další knihy autorky.

lenka33
04.03.2019 4 z 5

Při koupi knihy mě zaujal obsah, od této autorky jsem ještě žádnou nečetla. Začátek mi přišel zdlouhavý, ztrácela jsem se v postavách kdo je kdo. Příběh ovšem nabíral na obrátkách a byl tak napínavý, že jsem knihu přečetla hodně rychle. Splnila mé očekávání a pokud narazím na jinou knihu autorky, určitě si ji ráda přečtu. Doporučuji!

Luciasek31
01.03.2019 5 z 5

Úžasně čtivá kniha s mnoha zvraty. Autorka neustále drží čtenáře napjatého a postupně rozplétá vrstvitý příběh. Nyní je v top ten ????

pavčape
19.02.2019 3 z 5

Zpočátku jsem se, jako mnohdy při čtení těchto hodně překombinovaných příběhů, ztrácela v postavách. Musela jsem se soustředit na to, kdo je kdo a kdo má ke komu jaký vztah (příbuzenský nebo citový). Zápletka se mi zdála hodně dobrá, ale jak už bylo zmíněno mnohokrát níže, ten závěr... Ten byl tak mohutně šmrncnutý červenou knihovnou, že za něj musím strhnout hvězdu. Nicméně po knížkách Kate Morton sáhnu i příště, její Tajemství letního odpoledne, mě nadchlo, proto věřím, že se ještě něco podobného objeví! :-)

makahi
08.02.2019 5 z 5

V průběhu čtení jsem byla místy na pochybách, co si myslet o hlavních postavách, ale nakonec jsem si všechny oblíbila, dokonce i Alici, která mi zpočátku nebyla příliš sympatická. Také jsem byla nucena několikrát měnit své teorie, což mám vždy ráda. Vytkla bych jedině překombinovaný závěr, ve kterém figuruje příliš mnoho náhod. Původně jsem za něj chtěla strhnout 1 *, ale nakonec je vlastně hezké, že to dopadlo tak sluníčkově :-) Jde o moji první knihu od této autorky a rozhodně mě nalákala na další, ačkoli podle popisů mají podobný syžet.

hadenka
20.01.2019

Moje první kniha od této autorky. Zpočátku jsem měla problém se v knize orientovat,ale posléze jsem se tak začetla,že jsem knihu nemohla odoožit. Krásné,napínavé,čtení.Už se těším na další knihu.

HanaNov
11.01.2019 4 z 5

Tahle autorka mě vždycky dostane. Nesmírně mě baví to postupné skládání příběhu v několika časových rovinách, tím spíš když jsou jednotlivé střípky předkládané z pohledu různých postav. Kompletní obrázek se čtenáři vyjeví až na posledních stranách, přičemž právě na konci vždycky čeká překvapení, protože nic není tak, jak se může zdát. Mně osobně závěr všech knih této autorky zatím vždycky vyrazil dech. Pokaždé jsem seděla s otevřenou pusou a myšlenky se mi v hlavě neskutečně vířily ve snaze nějak se srovnat s vyřčeným. U Ztraceného slibu jsem nicméně právě z konečného rozuzlení byla trochu (dost) zklamaná, a proto ubírám jednu hvězdičku v konečném hodnocení. To, že se závěr opřel o obrovskou náhodu (vlastně sérii náhod) a tím se vlastně všechno vyřešilo, je pro mě trošku klišé. Působilo to na mě jakoby nedotaženě, i když navenek bylo všechno právě až moc vyřešené. Tenhle konec byl pro mě opravdu slabý, a to především kvůli tomu, jak je nereálný. Říkala jsem si: "Aha, když už nevím, jak naložit se závěrem, tak použiji největší možnou nepravděpodobnost, a to že jsme vlastně čirou náhodou všichni příbuzní. A navíc příběh ukončím tak trochu ve stylu "a žili šťastně až do smrti"." To pro mě není závěr hodný Kate Morton.

Markisska
09.01.2019 4 z 5

Krásný příběh, který mě vtáhl do děje, protože ztracený chlapeček byl ve stejném věku jako je teď ten můj. Konec trošku absurdní, ale aspoň šťastný. Zatím top od této autorky je pro mne Tajemství letního odpoledne.

pavla9879
17.12.2018 5 z 5

Napínavá, velice čtivě napsaná kniha, která mi od první stránky učarovala.

SilvieK001
19.10.2018 3 z 5

Docetla jsem, konec byl trochu prekombinovany, za mne nejslabsi z knih K. Morton. Coz nevadi, nemuze byt pořád posvícení. Nápad se mi líbil, ale jednotlivé postavy jsou zkrátka lehce chaotické.

helenkan
16.10.2018 4 z 5

Je to knížka plná tajemství a záhad. Začátek se trochu táhne a zdá se nudný,ale jakmile se ty záhady začnou rozplétat nemůžete přestat číst.

simviki
10.10.2018 4 z 5

Začtěte se do propracované dobře vystavěné detektivky jak od A. Christie , zabalené do rozkošného háčkovaného kabátku romantiky a popisů staré Anglie. Akorát ten kabátek je místy až křiklavě růžový, zkrátka trochu přes čáru.
Že se jedná vlastně o dva zločiny v dvou časových rovinách je bonus navíc.
SPOILER : Mám ráda šťastné konce, takže jako osmnáctka bych jistě zaplesala radostí, že semínko naděje, které ve mně během čtení začalo růst se na konci tak krásně a nečekaně pohádkově rozkošatilo. Ale nyní mám za sebou mnohé životní a čtenářské zkušenosti a tak si dovolím se na příběh podívat trochu kriticky. To " báječné rozuzlení " mi připomíná oblíbenou cimrmanovskou hru s nezapomenutelnými replikami ( omlouvám se za nepřesnou citaci, už to neumím doslova, ale pointu to vystihuje) : " Matko.." ".. Já nejsem tvoje matka, ale sestra " " Otče.." " Já jsem ale tvůj strýček .." Takže za podivné souhry náhod hvězda dolů a jdu zkusit další knihu autorky, protože tahle byla jinak opravdu skvělá.

cukrovka
30.09.2018 4 z 5

Začátek knihy mi přišel dost rozvláčný a vadilo mi střídání vypravěčů i doby. Ale nakonec mě příběh plný rodinných tajemství a slibů strhl a já nemohla knihu odložit. Rozhodně zkusím ještě další autorčiny knihy.

prochajda
16.09.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, plná záhad a tajemství, čtivá hned od začátku a ke konci nejde odložit.

pip11
13.09.2018 5 z 5

Je to má druhá kniha od Kate Morton a je to neuvěřitelné, jak spletité příběhy dokáže psát. Tak poutavý příběh, který je spíše detektivkou, jsem nečekala. Začátkem jsem se musela prokousat, ano vím že bez úvodu do postav a děje by to nešlo. Poté to začalo mít spád a nedalo se knihu odložit. Takže pokud máte rádi napětí s kapkou romantiky, mohu pouze doporučit.

eduardliza
02.09.2018 4 z 5

V pořadí druhá kniha od této autorky, kterou jsem přečetla a do poslední chvilky netušila, že vše dopadne úplně jinak.Stejně jak v životě vůbec.

Miška.Miška
28.08.2018 5 z 5

K. Morton nikdy nezklame.
Její knihy jsou krásné, romantické, citlivé a velmi čtive, zatím jsem u každé brečela.
Opravdu doporučuji jakoukoli její knihu !!

akdar72
22.08.2018 4 z 5

Musím jednu hvězdičku ubrat, protože konec byl předvídatelný, oproti ostatním knihám autorky.