Ztracený slib

Ztracený slib https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/bmid_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4 407 149

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake House , 2015

Lienilda
27.09.2021 3 z 5

Začátek knihy super, napadlo mě hned na začátku co se asi stalo chlapečkovi, ale pak si říkám nee, to by bylo fakt trapný, neeee a ono jo. Druhá polovina knihy uz je příliš prekombinovana. Tam bylo takovych zapletek, ze dalsi by tam autorka uz nenacpala ani kdyby chtěla :) kdo ale čte rád podobný žánr, bude se mu kniha líbit.

ApolenkaS
20.07.2021 5 z 5

Krásně čtivé. Velký prostor pro fantazii při objevování příběhu.

Sagisia
05.07.2021 5 z 5

Pro mě velmi silná kniha. Čtivá, napínavá, nakonec i emotivní. Odehrává se v překrásném prostředí opředeném pohádkami, to je prostě něco pro mě. Souhlasím, že ten závěr nebyl zrovna ideální, respektive byl ideální až moc. Přivírám jedno oko a i přesto řadím knížku mezi obzvláště povedené, protože už dlouho mě do sebe žádná knížka tolik nevtáhla.

Martooni
01.07.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, nicméně mne tolik neoslovila jako Tajemství letního odpoledne.

Alice mi zprvu připadala nesnášenlivá, postupem času si na ni člověk zvykne a začne ji litovat.

Velmi se mi líbil pohled Eleanor, vlastně celá Eleanor se mi líbila. Líbila se mi jako manželka i jako matka, hodně věcí jsem u ní chápala.

Vyprávění policajtky Sadie bylo předvídatelné.

Co mi vadilo, byl happy end na všech směrech, který byl těžko uvěřitelný. Nesedělo mi ani rozuzlení s Theem, čekala jsem lepší závěr.

Snyty
08.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha

Pavlina50
01.05.2021 3 z 5

Podobně jako Tajemství letního odpoledne byla i tato další kniha od Kate Morton pro mě trochu zklamání. Měla jsem s ní naprosto stejný problém - sice zajímavý a nápaditý příběh, ale nepřehledná, matoucí retrospektiva a hodně zbytečné „omáčky“ kolem. Vyšetřovatelka Sadie na nucené dovolené začne ve svém volné čase pátrat po tajemné minulosti jednoho opuštěného a zchátralého domu. Zápletka je přitažlivá, ale celý příběh je zbytečně rozvláčný, až mě nutil některé odstavce knihy i přeskakovat. Naprosto zbytečný se mi jevil třeba prostor věnovaný současnému případu inspektorky, který hlavní děj knihy nikam neposunoval a naopak zbytečně ho protahoval. Možná by kniha měla větší spád, kdyby měla třeba o 100 stran méně. I konec mi připadal až zbytečně překombinovaný a ani při troše dobré vůle uvěřitelný. Takže pro mě o chloupek lepší než Tajemství letního odpoledne, ale zdaleka nedosahující úrovně Zapomenuté zahrady.

chrudas
25.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, plný zajímavých osudů. A i když je děj předvídatelný a od poloviny tušíte jak dopadne, musíte číst dál a dál. Romantický závěr byla třešnička na dortu....

petraso
15.03.2021 3 z 5

Hlavní příběh knihy nebyl špatný, ale té omáčky okolo bylo moc. Střídání minulosti a současnosti nebylo špatné. Ale vadilo mi střídání vyprávění příběhu z pohledu různých osob, aby se děj posunul a čtenář lépe pochopil. Konec byl až neuvěřitelný. A na to jak se kniha vlekla, tak rychle ukončený.

Mishi
12.03.2021 4 z 5

Moje třetí knížka od autorky a opět velmi příjemné počtení. Opuštěný dům, velká zahrada a pátrání po rodinných tajemstvích. Cornwall rozhodně píšu do seznamu míst, které chci navštívit.
Jen konec byl na mě až trochu moc kýčovitý, tak proto jedna hvězdička dolů.

Owain
03.03.2021 5 z 5

Uplně super, autorka nás napíná až do konce. Nemohla jsem knihu odložit. určitě si přečtu další.

Katerina.Gabrie
07.02.2021 3 z 5

I když to bylo zajímavé, bylo to nakonec trochu moc dlouhé. Byla to první, kterou jsem od autorky četla, a do další už pravděpodobně nepůjdu.

Pavlaj
30.01.2021 5 z 5

Knížky od K. Morton mám moc ráda, i když jsou si všechny navzájem hodně podobné. Tahle moje očekávání taky naplnila, baví mě, jak se čtenář musí na začátku zorientovat v postavách i v časových skocích - bez toho by zbyla jen průměrná červená knihovna. Opět dům jako jedna z hlavních "postav" příběhu, krásné popisy přírody a atmosféry, opět autorka poctivě dává všechna vodítka, abychom mohli odhadnout konec. Ten úplný závěr už byl na hraně kýče, ale předtím jsem si užila krásných 420 stran, takže odpuštěno.

jeny-v
23.01.2021 4 z 5

U této knihy mě velmi zaujal její popis. Musím říci, že každou stránkou byl děj zajímavější, napínavější, bolavější a šťastnější, i když se občas zbytečně vlekl. Román je zpracován do dvou časových linií. Seznamujeme se v roce 1933 s rodinou Edevanových, rodinným přítelem Daffydem Llewellynem, chůvami Hildou a Rose, zahradníkem Harrisem a jeho pomocníkem Benjaminem žijících na panství Loeannethu. Otce Anthonyho s manželkou Eleanor a jejich děti Deborah, Alici, Clementinu a Thea potká při svatojánské noci tragédie. Následně odjíždějí do Londýna a každý z nich bere život do svých rukou. Z Alice se stává známá spisovatelka detektivek, ale nemá celých sedmdesát let čisté svědomí. Jednoho dne se jí ozve policistka Sadie, která je na nucené dovolené u dědečka Bertiho v Cornwalu po zpackaném případu Baileyová a náhodou narazí na opuštěné tajemné sídlo, které ji začíná zajímat. Postupně se rozplétají tajemství snad všech postav tohoto příběhu a čtenář je napnutý do poslední stránky "Ztraceného slibu".

knihovniceS
26.12.2020 3 z 5

Ztracený slib
Kniha mi byla doporučená na FB, na DBknih má vesměs pěkné ohlasy, ale mně nějak nesedla. Nevzdávám knihu hned, mám za sebou už 180 stran, což je víc než někdy celá kniha. Čtu po kouskách už 3 týdny a stále si říkám, ještě kousek, vezme to obrat ..., a nic ...! Vadí mi střídání časových linií a v osobách mám zmatek, nevyznám se v rodinných vztazích. Asi je chyba ve mně, balím to a jdu na jiný román. Nikoho nechci odradit, začtěte se, třeba na tom budete lépe.

adela5732
17.10.2020 4 z 5

Od autorky jsem přečetla více knih. Nelepší byl Dům u jezera, tuto knihu stavím hned za ní, na druhé místo. Tématicky podobná, hezký přehledný příběh. Líbí se mi více dějových linií, které jsou popsané přehledně.

pavla67
30.09.2020 5 z 5

Krasny pribeh, cetlo se to velmi dobre.Konec byl pro me velke prekvapeni. Mam rada knizky od te spisovatelky.

Merynkaw
25.08.2020 2 z 5

Knihu jsem četla moc dlouho a proto mi i ten děj přišel takový bez chuti a závěr se dal tušit, což je škoda.

Terka1975
14.07.2020 4 z 5

Námět knihy mě hodně zaujal, rodina, které se ztratí malý syn v dávné minulosti, byla to první kniha od této autorky, co jsem četla a její styl psaní je hodně barvitý a libuje si v líčení, proto jsem se možná první polovinu knihy trochu nudila, ale druhá polovina už měla spád a příjemně se četla. Závěr mě nezklamal a neodhadla jsem ho.

Cuprinka
05.07.2020 5 z 5

Knížka nádherná, krásně se četla. Zpočátku mi dělalo trošku problém se zorientovat v postavách a pochopit rodinné souvislosti. Ráda si od autorky přečtu další díla. Dávám pět hvězdiček!

Renike
07.06.2020 5 z 5

Zacatek me nudil ale cca od 150stran rozbehl pribeh a nemohla jsem odlozit..chtela jsem kvuli zacatku dat 4 ale nakonec zaslouzila kniha 5*