Zrkadlový muž

Zrkadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2088 2088

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

jitka7326
19.11.2020

To byla zase jízda. Babička s holí a jedem je moje noční můra :-)

Opca
19.11.2020 5 z 5

Naprostá pecka. Hlavně rozuzlení celého případu !

Nepri
19.11.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, místy na mě až moc brutální, ale jinak výborné.

Petronela16
18.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Na túto knižku som sa už tešila, keďže Keplerovka je u mňa zárukou dobreho čítania.V celkovej podstate ma ani nesklamala, len mi vadilo, že:
- Joona prežije také ťažké a mnoho poraneni a všetko možné, až sa mi to už zdá príliš neskutočné, zázrak že vôbec žije
- všetky preživsie dievčatá sú totalne psychicky v pr... no presne tam, len Mia a Alica,práve tie, ktoré najviac zažili sú "úplne v pohode",obzvlášť Alica , ktorá bola ešte aj tou psychopatovou kvázi dcérou .Tak toto ma už trochu vytacalo.
Ale tak ako som napísala, dej bol fajn, myslela som si ,že viem na 100 péro , kto je vrah a veruže som sa parádne mýlila.Treba si prečítať , stojí to za to.
Ozaj a ten koniec, to čo bolo?Vráti sa o5 Saga? Zrejmá navnada na ďalšiu knihu.No uvidíme , počkáme si.

Evkae36
18.11.2020 4 z 5

čte se dobře a rychle, ale ten závěr mi přišel trochu zvláštní

andream
17.11.2020 5 z 5

Napinave a desne ctive.. od knihy se tezko odchazi, spise prectete jednim dechem ... doporucuji

MichaelaS081
17.11.2020 5 z 5

Zase super. Jako každá od Keplera.

mala.bloncka
16.11.2020 5 z 5

Co k tomu dodat. Máloco už Keplera překoná v tomto žánru..

michalka S.
16.11.2020 5 z 5

Kepler je moje srdeční záležitost.....opet me nezklamali tuhle knizku jsem nemohla vůbec odlozit

Česneksmedem
16.11.2020 5 z 5

Hodně, opravdu hodně dobrý! Dalo by se usuzovat, že některý z dvojice píšící jako Kepler našel inspiraci u jiného pana spisovatele (RLS). A nám nezbývá než trpělivě čekat na další knihu nebo si dopřát repete. Jo a bacha na babičky!

Medovnice
16.11.2020 5 z 5

Spokojenost. Kepler je stále ve formě. Napínavé, bez hluchých míst, děj se pěkně svižně žene kupředu.

kuttnerovka
15.11.2020 5 z 5

Perfektní, jako vždy. Nezklamali, strhující případ našeho Joony. Brutální promyšlené od začátku až do konce. Musím říct, že mě doslova dostalo rozuzlení, kdo je vrah, to jsem tedy nečekala ani v nejmenším. A ten závěr v epilogu? Noo už ať tu je další kniha!

Hella
15.11.2020 4 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé, neodložitelné. Na druhé straně mi tam k dokonalosti pár věcí vadilo, jako např. zbytečně popisované násilí nebo občasná pochybnost o tom, jestli zloduch není nadčlověk. A ačkoliv jsem přečetla všechny knihy ze série, při čtení každého dalšího pokračování zjišťuji, že jsem zapomněla předchozí souvislosti. Neměl by někdo chuť mi do zprávy prosím připomenout, co se stalo se Sarou Bauerovou? A rovnou taky objasnit ten úplný závěr s anagramem? :-)

slunečnice777
15.11.2020 5 z 5

To bylo skvělé čtení. Příběh je skutečně zajímavý. Pořád opakuji že duševní zdraví je křehké. Jsem též v péči odborníka, rozumějte většina z nás není jak z románů. Ale zpět k příběhu. Má to vše hlavu a patu, tempo je zběsilý i když občas mě něco rušilo při čtení, ale nedal jsem se příběh za to stojí. Toto bylo voda na můj mlýn. Budu se opět opakovat, kdo hledá chyby nebo dokonalý příběh....bude zklamán takový není ani nebude. Vše má své chyby ale i klady. Jedině se pokusit napsat dokonalý román. Tak s chutí do psaní. Osobně znám jisté duše s podobnou poruchou. Víte lidé jsou různí, například kdyby jste mě potkali neřekli by jste ten člověk si prošel traumatem které ovlivnilo jeho duševní zdraví. Knížky mě drží při zdravém rozumu. Ano i takovéto. Mohu jen doporučit, určitě Vás kniha zaujme. Na závěr chci požádat, nemějte z psychiatrie předsudky, je plno polopravd a mýtů. Kdo nezažil nepochopí tu bolest v duši. Jelikož neni fyzicky vidět, přesto.....nejsme jen šílenci ale lidské bytosti.

Mája777
14.11.2020 5 z 5

Kepler je u mě sázka na jistotu. A opět nezklamal. Příběh správně zamotaný, pachatele jsem typovala špatně a velké překvapení na konci. Tak to má být. A teď zase jenom čekání.
(14. 11. 20 - 26 983 - 62)

karol.cadex
13.11.2020 5 z 5

... ho miluju prostě. Joonu.
Jinak nemám co dodat.

Hihi, akorát teda co ve mně zanechalo asi nejhlubší stopu, byla scéna s malým autobusem na začátku. Na to budu vzpomínat dlouho a děsně se tomu chichotam.

sipkulka
13.11.2020 4 z 5

Číst tuto knihu po svědkyni ohně, tak bych asi hodnocení hodně snížila, nicméně díky tomu že přišla až 2 roky po Lazarovi (který byl sice napínavý, ale na první díly v sérii už neměl), tak jsem se nového příběhu o Joonovi nemohla dočkat. Knížka byla čtivá (během 2 dní jsem jí dočetla), jen mě trošku už štve, že je Joona v podstatě nesmrtelný nadčlověk..Příběh sám o sobě zajímavý a konec smutný - po hodně dlouhé době mi vraha bylo svým způsobem líto.

myreadingplace
13.11.2020 5 z 5

Na Zrcadlového muže jsem se těšila už hodně dlouho, takže těsně před vydáním v ČR jsem si ho předobjednala v nejmenovaném knihkupectví. Původně měl dorazit za týden, ale co se stalo - den před vyhlášením lockdownu mi přišla sms, že už je pro mě nachystaný. Pravděpodobně to tak udělali se všemi objednávky, takže jsem si na něj vystálá dlouho řadu jako "na banány". Stálo to za to.
No a teď přímo ke knize. Prvních 400 stran se mi podařilo s velkou vůlí šetřit týden (což se mi u Keplera běžně nestává). Nakonec jsem ale posledních 100 stran zvládla za jeden tmavý večer.... A byla jsem hodně překvapená originalitou. Děj byl neustále v pohybu, žádná statická chvíle, kdy bych se nudila. Level brutálnosti zase nasazený do neuvěřitelných výšin. Ano, opět Joonova "nesmrtelnost" a časové rozložení událostí k polemizování, ale osobně mi to vůbec nevadilo. Co se týče vraha. Už asi všichni víme, že pachatelem je vždycky někdo, kdo se pohybuje okolo děje nebo je o něm zmínka. Nestává se, že by to byl někdo úplně cizí... Měla jsem vlastní typ, který se ukázal jako úplně mylný. Byla jsem opravdu překvapená, kdo to nakonec byl a jaké to nabralo obrátky. Cením.
Líbilo se mi lehké zapojení hypnotizéra (z popisu knihy jsem se bála, že většina času bude zaměřená jen na něj), ale chyběla mi tam Saga... Ovšem je mi jasné, že to byl čistě obchodní tah a příští díl bude zase zaměřený více na ni. A ze závěru je jasné, že se máme na co těšit :)

kazatell
13.11.2020 4 z 5

Tentokrát jsem místo klasické knihy sáhl po audioknize a musím říct že zpracování mě velice překvapilo a hlasem se příběh povedl skvěle dobarvit.
Co bohužel opět trochu zklamalo bylo časování událostí kdy se zdá že záporák je současně na deseti místech a také nesmrtelnost postav. Zároveň jsem se těšil na původního Jónu "člena speciálních jednotek, který je vycvičený jak Chuck Noris", ale takového Jóny se už asi nedočkáme. Trochu mě mrzel i předvídatelný děj už někdy v první čtvrtině, kdy se dalo rozklíčovat jak to se záporákem je a jak je to s ostatními postavami, které se tam objevují.
Do hry mě vrátil epilog kvůli kterému si asi půjdu koupit ještě knihu, abych mohl luštit co se tím vlastně myslelo

e.s.e.t.
12.11.2020 5 z 5

Jak já jsem se na Zrcadlového muže těšila!! Slibovala jsem si, že si budu knížku šetřit. No snaha byla - čtení mi nezabralo jen 1 den, ale natáhla jsme ho na 2 a půl (a to jen proto, že musím chodit do práce :D)

Vždycky když si užívám naprosto neskutečným způsobem díla Larse Keplera, vzpomenu si sama na sebe před necelým rokem: "Severský detektivky mě nebaví, je to nuda a severští autoři, jsou totálně úchylní!".
O tom, co mě baví nebo nebaví, jsem se asi nemohla víc mýlit (i když třeba Nesbo - ten mě pořád nebere). Co se však týče určité dávky )úchylnosti, tam zapadají i Lars Kepler.

Zrcadlový muž má všechno co od něj lehce hysterická fanynka Larse Keplera může čekat. Joonu Linnu - nejlepšího finského vyšetřovatele žijícího ve Švédsku, "kulervoucí" atmosféru, která Vás straší před spaním, neuvěřitelnej ale veskrze logickej twist, úchylnýho úchyláka, kterej dělá tak úchylný věci, že se Vám zvedá kufr a závěrečnou úlevu doprovázenou tím obvyklým "Sakra!! Já chci další díl! Nejlíp hned"

Na konec snad jenom dodám, že dávám obvyklých 10* z 5 a závidím Vám, co jste Zrcadlového muže ještě nečetli.