Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2099 2099

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

Nelly
10.12.2020 5 z 5

Pro mne jeden z nejlepších dílů - zajímavý námět, napínavé, drsné a Joona superhrdina. A poslední věty knihy Vás navnadí na další díl.

janina66
10.12.2020 5 z 5

Úžasné! Tento díl s nesmrtelným Joonou mě hodně bavil. Rozhodně lepší a zajímavější příběh, než minulý s Jurkem. Ráda jsem se zas setkala s Erikem i Sagou. Věřím, že v příštím pokračování už bude mít Saga více prostoru. Poslouchala jsem jako audioknihu a opět výborné. Teď zas musíme čekat na další pokračování.

AlbionFoxyFox
08.12.2020 5 z 5

Kniha nešla odložit od napínavého začátku po překvapivý konec, ale nedoporučuji číst, když je člověk doma sám. Snad brzy vyjde další.

Nisus
08.12.2020 5 z 5

Toto bola pre mňa jedna bezchybná, fenomenálna kriminálka, do ktorej som sa ponorila, a z ktorej som bola ako na ihlách až dokiaľ som nedočítala do konca. Drsná, mrazivá, strhujúca, perfektne navodená atmosféra napätia, skvelý vyšetrovateľ a krátke kapitoly, to je pre mňa dokonalá severská krimi. Mala som tento rok šťastie na dobré knihy ale tento Kepler sa suverénne predral niekde k najlepším knihám roka. Milovníkom žánru môžem jedine odporúčať.

raty
07.12.2020 5 z 5

Po nesmrtelném Jurkovi přichází nesmrtelný Joona. Řeší neskutečně morbidní případ, dostává se do nebezpečného prostředí, vrací na scénu hypnotizéra Erika a mě to zase moc bavilo.

Didi15
06.12.2020 5 z 5

Na Keplerovku se vždycky těším a ani tentokrát nejsem zklamaná. Přiznávám, že tento díl asi úplně nepredcil předchozí, ale i tak jsem jsem to precetla jednim dechem a proste se mi to opravdu libilo. Musim take souhlasit s některými komentáři níže, že byla něco nastineno a pak se to úplně přešlo. Ale nevadí, i tak za plný počet :)

milos2110
06.12.2020 1 z 5

Docitane, ale sklamanie. Par hrubych nelogickosti, ocividne bijucich do oci.

ladush
05.12.2020 4 z 5

Já jsem se tak strašně těšila na další Keplerovku! Po přečtení jsem ale měla celkem smíšené pocity. V předchozích knihách mě hodně bavily až hororové prvky, scény, situace. Zde dominovalo především spousta násilí a krveprolití, což nevnímám jako špatné, ale myslím, že ho možná bylo až zbytečně moc. Samotný motiv a příběh mě moc nezaujal, ale rozklíčování, kdo je vrah, bylo překvapivé. Kniha má silné momenty, ale i ty slabší (Joona nepřemožitelný už me trochu štval :-) i určité nedovysvětlené roviny (muž co si rád hraje s autobusem a ukradený prsten, jak to dopadlo s Denisem atd.), ale i tak...zůstávám autorům v přízni a doufám v příští knize zase o trochu hororovější příběh...

radkanin
04.12.2020 5 z 5

Napinava od zacatku do konce. Nemohla jsem se dockat,az se ke mne dalsi dil teto serie dostane a cekani stalo za to ;-) jsem spokojena ♧

DuchDoby
03.12.2020 1 z 5

Vždyť je to pořád dokola. Nuda, nuda, nuda.

jankka0s
02.12.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, neskutečná jízda.

Katulinka69
02.12.2020 5 z 5

No co asi tak napsat???? Opět neskutečná NÁLOŽ. Já tohle prostě miluju, chci další

MilanCFC
30.11.2020 4 z 5

Hlavní detektiv této série patří mezi mé oblíbené, pro jeho styl i dost šílené pozadí jeho života a osud. To keplerovci vymysleli naprosto skvěle. Stejně tak skvěle dokáží psát akční pasáže a udržují čtenáře v napětí, to se od těch stránek pak opravdu těžko odtrhává. Uvažoval jsem o hvězdičkovém hodnocení a naplno to dát nemůžu. Sexuální scény jsou už asi folklorem této dvojice, ale mě to prostě nebaví. A samotný hlavní motiv, respektive zločin zase tak originální není. A nemusíme vlastně vůbec chodit k jiným autorům. Samotné rozuzlení a onen překvapivý moment to ovšem zase kompenzují. Čtenář vymýšlí různé scénáře, ale s tímto moc nepočítá. A prosím pěkně, ten závěr a anagram - to je ten jistý člověk nezničitelný nebo co? Jsem zvědavý na pokračování a doufám v jisté věci.

Trustty
29.11.2020 5 z 5

Tahle serie je takova moje mala srdcovka:)
Zrcadlovy muz se opravdu povedl.
Napeti strida napeti :)
Velmi ctive.
Doporucuji

lenka2557
29.11.2020 5 z 5

Mám dojem, že autor má taky nějakou svoji vlastní schízu, takové věci nemůže normální člověk psát! :D Ufff, skvělé čtení.

playada
29.11.2020 5 z 5

Úplně nejvíc jsou mrtví chlapci a ptáci.

sharik
29.11.2020 3 z 5

Žánrový standard. Zábavné čtení se vším, co člověk od aktuálních severských thrillerů čeká, bohužel včetně několika logických nedostatků a příliš velkých náhod. Účel nicméně splňuje, "Lars Kepler" vybočují z průměru čtivostí, stylem, důrazem na pozadí jednotlivých postav a také mírou brutality, která vyvolává ve čtenáři emoce a možná i trochu zastírá fakt, že samotné téma (únosy a týrání žen) je pojato jaksi povrchně, navíc vcelku ohraně a bohužel se tak ze zásadní společenské otázky stává jakýsi spisovatelský módní trend. Nicméně jako oddechové čtení fajn, pravidelné čtenáře série určitě potěší. A o to tu jde především.

Lindulinek
28.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Čekání na další knihu této tvůrčí dvojce se vyplatilo.

janastok
28.11.2020 5 z 5

Hurá, Joona je zpět a v plné parádě. Nevadí mi kýble krve, Joonova nesmrtelnosti i to, že jsem pachatele uhádla, jen když budou další díly a Jurek již nevstane z mrtvých. Od knihy se nedá odtrhnout, velmi napínavé a čtivé a závěr skvělý.

Blondebookdevil
27.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Zrcadlový muž - 4,25⭐️
Jaké to je, těšit se dva roky na vydání nové knihy od vašeho oblíbeného autora? Dlouhé, ale taky plné očekávání. Což byl v mém případě kámen úrazu.
Příběh je z celé série asi nejdrsnější, jedná se zde o psychicky vyšinutého sériového vraha, který několik let unáší mladé dívky na farmu a jakmile se mu něčím znelíbí, chladnokrevně se jich zbaví. S touto ohavnou prací mu pomáhá jeho matka.
Kapitoly z farmy s unesenými dívkami se střídají s aktuálním vyšetřováním vraždy Jenny Lindové, která je nalezena oběšená na dětském hřišti. Případu se samozřejmě ujímá Joona Linna, kterému se hned něco nezdá a rychle se objevují nové důkazy a svědci.
V knize jsou však i “hluchá” místa, pro mě nudná, na což u Keplera nejsem moc zvyklá. Mám na mysli dlouhou scénu z boxerských zápasů, kde Joona a jeho kolegové hledají možného spolupachatele. Konec byl pro mě překvapivý, hodně akční, až bych řekla hollywoodský, ale v rámci možností to dopadlo tak, jak jsem chtěla. Také poslední řádky obsahují nápink na další díl.
Pokud máte rádi manžele Ahndorilovy a jejich styl psaní, zvládnete Zrcadlového muže za pár dní. I když má kniha 500 stran, děj ubíhá poměrně rychle. V mém případě proběhlo opravdu mírné zklamání z malé dávky napětí, ale jinak se mi nový Joona líbil a určitě se už teď těším na dalšího!
“A to platí pro každého z nás: pokud nevydržíme pohled do zrcadla svých vlastních vzpomínek, pak nemůžeme ani prožít smutek nad tím, co se stalo, a jít dál. Může to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.”