Leo

Leo https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248962/bmid_znameni-lasky-leo-cFd-248962.jpeg 4 447 91

Znamení lásky série

Evie a Leo spolu vyrůstali v pěstounské rodině a jen jejich přátelství jim pomáhalo přežít těžké období. Jejich pouto během let přerostlo v lásku a oba doufají, že až v osmnácti odejdou z domova, čeká je společná budoucnost. Leo je však nečekaně adoptován a musí se přestěhovat na druhou stranu země. Společně si s Evie slíbí, že zůstanou v kontaktu a že se pro ni vrátí. Evie však o něm už nikdy neuslyší. Uplynulo osm let. Evie má dobrou práci. Má přátele. Je spokojená. Pak se však objeví cizí muž a prohlašuje, že jej Leo poslal, aby na ni dohlédl. Evie je Jake sympatický a ani ona jemu není lhostejná. Může však tomuto přitažlivému cizinci důvěřovat? A říká jí o Leovi celou pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Leo , 2013

anna7852
23.05.2021 4 z 5

Me se to líbilo ted potrebuju cist druhy dil :)

PetraBery
01.05.2021 3 z 5

Oddechovka na pár hodin, kdy opravdu lze přelétávat očima řádky a není nutné nad ničím hloubat. Evie a Leo, láska z dětství a tajemný Jake přinášející Evie zprávy právě o Leovi. Zápletka očekávaná, zpracování spíše průměrné. Na odpočinek dostačující.

Anna195
01.05.2021 3 z 5

Hodnotenie: 3.5/5
Opäť som sa pustila do ďalšieho príbehu od autorky, ktorá píše silné príbehy a nebojí sa písať o vážnejších témach.

• Príbeh Leo nám rozpráva hlavná hrdinka Evie, ktorá bola silná ženská postava. Napriek tomu, čo všetko zažila so svojou matkou a neskôr skončila u pestúnov, tak sa nevzdala a prekonala svoju minulosť. Hlavný hrdina bol pre mňa záhada, pretože na začiatku som nemala k nemu, takú dôveru ako Evie. Medzi obama môžeme cítiť silnú chémiu a iskrenie, ale na môj vkus mali postavy veľmi rýchly posun vo vzťahu. Hlavný hrdina bol ohľadom svojho života mlčanlivý a chcela som vedieť, prečo veľa vecí tají. V niektorých situáciách som si pomyslela, že by Evie mala na neho viac zatlačiť. Určitú skutočnosť o ňom som vedela skôr odhadnúť, ale to bude tým, že som mu hneď nesadla na lep. No keď na konci odhalil svoju celú minulosť, tak ma dosť vecí prekvapilo. Veľmi sa mi páčili v príbehu útržky z minulosti Evie. Jediné, čo mi v príbehu vadilo bol zrýchlený dej v niektorých pasážach a spomínaný rýchly posun vo vzťahu.

Ila117
29.03.2021

Byla jsem zklamaná - ne li v šoku, protože jsem na autorku slyšela samou chválu. Tato kniha pro mne byla na úrovni horší Harlequinky, kdy nebyl příběh, natož pointa. Hrdinka měla zažít drsné dětství, avšak celou dobu se tak nechovala. Skočila do postele prvnímu, co se namanul - doslovně. Žádná nedůvěra v lidi, poznávání ve vztahu, nic. Naopak - naivní holka s růžovými brýlemi. Navíc styl psaní mi přišel dětský. Jediné, co bylo celkem ke čtení bylo, když Evelyn vzpomínala na dětství s Leem. Jako kdyby to psaly dvě autorky. Skoky do minulosti dobré, ostatní úplně opačné - pro mě.
A konec - za mě se tento příběh nepovedl, ale námět byl dobrý. Ale někomu se to může líbit. Kdybych to četla ve svých 13 letech, možná by se mi to líbilo snáz.

petulkapeta
24.03.2021 5 z 5

Každý v sobě nese svůj příběh. Ten příběh z nás dělá to, kdo jsme,
určuje naše rozhodnutí i naše omyly.
Asi tak ....přiběh mě dostal, taky mi to s Jakem moc nesedělo a bylo to tak a ještě huř,naštěstí ji potkal zvonu a přiběh se paradně rozjel no mohlo mi byt hned jasne že se mi to bude libit,3 kniha od autorky a proste WAU fakt...tak a ted se podivam na Lva a jeho vypravěni...

Pedruska01
27.01.2021 5 z 5

Knižní anotace vypadala hodně dobře, takže jsem dvakrát neváhala a navíc už jednou jsem se přesvědčila, že autorka umí, takže co. Kniha se četla dobře, rychle, styl mi seděl. Oproti předchozí mnou čtené knize tahle měla vyprávění z první osoby, což mi sedí lépe. Navíc, i když má dva hlavní hrdiny je vyprávěná jenom z pohledu jedné postavy. Dnes již netradiční v tomhle žánru, ale nebylo to špatné. Taky musím říct, že když jsem jako první její knihu přečetla z r. 2020 a teď z r. 2015, tak v tom vidím obrovskou změnu, vypracování a ohromné zlepšení. Jedná se o takovou jednohubku, od které jsem se nemohla odtrhnout. Téma znělo skvěle, a tak jsem byla hrozně zvědavá, kam tohle povede.
Hlavní hrdinku Evie jsem měla ráda. Byla to hodná, nesobecká holka, která svoji kapitolu v životě nezačala dvakrát hezky. Bylo mi jí líto, protože takovéhle osobnosti si to nezaslouží. Rozhodně ne. (Na to jsou zcela jiní adepti.) Každopádně jsem na Evie byla pyšná, dokázala toho dost, i když se nemuselo zdát, že přímo vyhrála, vzhledem k tomu, co dělala. Držela jsem jí palce a i tak si přála, aby byla šťastná, když to tak úplně po dosažení plnoletosti nedopadlo, co si plánovala.
Druhý hlavní hrdina... Jake... to bylo pro mě velké překvapení. Toho chlapa jsem si oblíbila, vážně. A úplně by mě nenapadlo, že se může stát to, co se stalo. Byla jsem trochu v šoku a nerozuměla jsem tomu, ale pak když přišlo vysvětlení - porozuměla jsem, dalo se to chápat. Ale i tak, tenhle chlap to neměl taky nijak růžové - jinak, bylo to až šílené. I když se může na první pohled zdát, že tomu tak nebylo, vzhledem k tomu, v jaké bohaté rodině byl. Vždycky záleží, co se děje za zavřenými dveřmi než jak se prezentují na venek. Bylo to komplikované.
V průběhu čtení jsem měla otázky, protože přeci jenom - to, co se tam děje, je v pořádku? Nechybí tam něco? Nějakou tu verzi vysvětlení a možného pokračování děje jsem si představila, ale to, co bylo skutečností - to by mě nejspíš fakt nenapadlo. A bylo to dobré! Tenhle nápad se mi vážně hodně líbil a celkem jsem si to užívala.
Ta kniha byla dobře napsaná ve smyslu emocí. Bylo to utopené v bolesti různého typu a já jsem ji cítila spolu s hlavními hrdiny. Tohle - opravdové emoce sálající z knihy, které čtenář doopravdy cítí - je pro mě takový knižní poklad, takže jsem neskonale ráda. V čem se ale moc nezdařila - tedy jen v jistých částích - je rychlost. Byly pasáže, kdy se to vzalo prostě hodně hopem, a to dle mého tomu příběhu přitížilo, i když se to objevovalo hlavně na začátku knihy. Nejen, že to nebylo správné, ale ani se mi tomu nechtělo věřit. Tohle byl špatný krok, pokulhávalo to. Vedlo to totiž k unáhlenému jednání hlavních hrdinů, kteří za den stihli víc než druzí za měsíc. Při takových místech se mi obočí ztrácelo až do vlasů, jak mi nad tím rozum stál. Tento kaz mě ve výsledku donutil hodnocení jen o drobátko srazit. Celkový dojem to však nekazí, protože převažují pak samé pozitiva.
S tímhle výtvorem jsem spokojená, líbilo se mi a bavilo mě to. Taky se mi líbilo, jak autorka do příběhu vložila krátké úseky, kdy Evie a Leo jako děti fungovali v pěstounských domech a co mezi sebou měli. K tomu všemu jsem zvědavá na vyprávění z druhého pohledu.
V každém případě tuhle knihu doporučuji tak či tak a hodnocení jest 4,5*. :)

Janka0702
12.01.2021 4 z 5

Bylo to pohodové hezké. Hodně si prožili. Jen to bylo takové odbyté v porovnání s ostatními knihami. Za mě vede Archera jednoznačně. Nejvíc se mi líbil americký konec ????

PandickaAdka2
09.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak toto nebolo nič pre mňa. Medzi romantické knihy by som ju ani nezaradila lebo toto bolo všetko možné len romantické nie. A tá veta na posledných stránkach "Leo, můj verný lve". No ten jej bol verný asi ako pes z ulice. Oboch by som poslala na nejaké terapeutické sedenia lebo ani ona nie je podľa mňa kompletná :D

Zuzana207
06.11.2020 3 z 5

No, po prečítaní tejto knihy som sa utvrdila v tom, že autorka Archerovým hlasom dala latku príliš vysoko. Tento príbeh je zaujímavý, romantický, splní účel príjemnej oddychovky, ale za prvou knihou podľa mňa dosť pokrivkáva.
Postava Evie na mňa pôsobila pubertálne a nevyzreto. Vzhľadom na skúsenosti, ktoré mala z detstva, bola k Jakeovi (ako k mužovi vo všeobecnosti) od začiatku príliš dôverčivá. Podľa mňa kniha je miestami zbytočne zdĺhavá a stráca šmrnc, čo je škoda, lebo námet vôbec nie je zlý.

kacenka6144
06.11.2020 4 z 5

Musím souhlasit s několika předchozími komentáři - Archer to prostě nebyl. Tenhle příběh v sobě neměl to správné drama. Ale záleží na každém, co od téhle knížky čeká. Těším se, že si přečtu další části téhle série.

johana3160
28.07.2020 4 z 5

Pribeh byl pekny, pekny romanticky i kdyz nepitvala bych to do hloubky. Na Archera nemel, ale i tak se dobre cetl a cele to tak nejak pasovalo na oddechovku pred spanim:)

Ewwe
07.06.2020 3 z 5

Autorka píše naprosto skvěle. Líbí se mi, jak dokáže popsat do detailu všechny pocity, že to těm postavám prostě věříte. Každopádně tady v té knize se mohla dost vyřádit, protože námět měla vymyšlený skvěle. Ale potenciál nevyužila a kniha je celkem uspěchaná. Což je škoda..

Alieen
23.05.2020 3 z 5

Z této knihy by dle mého názoru šlo vytřískat mnohem víc. Námět zajímavý, čtivý, vcelku originální.. Ale bylo to příliš uspěchané, místy otravné a celkově mi to přišlo jaksi neúplné.

Damonka12
14.04.2020 2 z 5

2,5 ve svém žánru velmi podprůměrná kniha.

Myška43
05.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, krásný příběh. Autorka má úžasnou fantazii. Vždy mě její příběhy vtáhnou do děje.Doporučuji!!!!

lucie8470
02.02.2020 5 z 5

Hezká kniha

Jejunka
21.01.2020 5 z 5

To bylo sladké, přesladké...a tak nějak jsem tušila, kdo je Jake. Ale krásná oddechovka. Přečteno během 12 hodin. Četlo se to samo.

Cometka
30.10.2019 3 z 5

První díl série mě nadchl, o to větší zklamání bylo z tohoto dílu. Autorka mohla problém pěstounství a dětí bez rodičů zpracovat lépe a ne z knihy udělat plytký erotický román. V podstatě jde jen o sex, kdy se na sebe vrhnou div ne na první schůzce a svůj život oba hrdinové rozeberou na několika posledních stránkách. Evie byla bezvadná, na to z jakého prostředí vyšla, tak klobouk dolů. Tak snad příšté lépe.

pate.langdon
27.09.2019 3 z 5

Celkový nápad se mi líbil, ale je tu ale...
SPOILER
Evie byla dobrák od kosti, optimista. Její minulost byla nešťastná, obcas jsem vsak mela pocit, že ji chybí pud sebezáchovy. Vůči Jakeovi byla už od začátku tak důvěřiva, že si to ani nezasloužil. Měla jsem trochu problémy zkousnout, jak všechno probíhalo strašně rychle, jednou se viděli a už se k sobě pomalu nastěhovali. Jake mi k srdci opravdu neprirostl, od chvíle, kdy pro něj byl nejdůležitější počet Evelynych známostí, klesl. Zajímalo by mě, co by dělal, když by se mu Eviina odpověď nelíbila. On si měl sypat popel na hlavu. Sám ji toho provedl víc než dost, až jsem měla pocit, že si ji nezaslouží.
Ani s překladem nejsem úplně spokojená. Ale možná to je tím, že Archeruv hlas nastavil laťku vysoko, nebo je to mnou a mými antipatiemi k Jakeovi.
Shrnuto do dvou slov: uspěchaná ale milá

cmelda26
25.09.2019 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, určitě není vhodné do klubu náročného čtenáře , ale mě splnilo moje očekávání.