Znamení Jednorožce

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519296/bmid_znameni-jednorozce-5gA-519296.jpg 4 228 67

Znamení série

První část dobrodružné historické trilogie odehrávající se v kulisách Francie Ludvíka XV. Céline je silná a statečná dívka. Nevzdává se, ani když přijde zpráva o tom, že její otec a bratr jsou mrtví. Nezlomí ji ani to, že se musí provdat za muže, kterého by si sama nikdy nevybrala, a odvážně se vrhá do nebezpečného dobrodružství. Cítí, že její bratr Brian žije. Jsou přece dvojčata. Váže je k sobě neobvyklé pouto, stvořili tajnou řeč a mají i tajné znamení – jednorožce.... celý text

mythos91
23.02.2024 5 z 5

Pěkně čtivý historický román z 18. století z francouzského venkova. V příběhu dvojčat, jejichž cesty se na čas rozešly a později zase spojí nechybí dobrodružství, intriky, ale ani romantika. Děj příběhu se četl velmi lehce a čtenář nemá čas se nudit. Dle jiných románů autorky tato kniha na mě nepůsobila tak beznadějně a drsně jako jiné. Vhodná četba na „vydýchání“ zejména po hůře stravitelných knihách. Hned navážu na druhý díl Znamení hada.

Vojslava
10.02.2024 3 z 5

O něco málo lepší tři hvězdy - romantiky dost, ale příběh mi připadá trochu nevyrovnaný a nijak strhující, i když o napětí rozhodně nouze není a všechno, co má takový příběh mít, tu je. Dobré do dopravy na dlouhé přejíždění... je lépe být na hradě než v autobusu... :-) a tak můžu knížku doporučit, uvidíme, co další díl...

Martule44
20.12.2023 5 z 5

Paní Körnerovou jsem se nechala odvést do minulosti a příběh Céline se mi velice líbil.
Mezi všemi těmi knihami s reálnými příběhy, detektivkami,moderními vymoženostmi, nebo o lásce, nelásce i dalšími příběhy, které dnes autoři vkládají na stránky svých knih, byl tento svým způsobem ojedinělý a už s posledními stránkami jsem věděla, že se hned zatoulám do pokračování ...asi i proto, že knih na podobné téma jsem tolik nečetla, jsem se zrovna tímto nechala strhnout :-)
Krásné čtení !

LenkaKa
18.12.2023 3 z 5

Řekla bych, že od autorky to je trochu slabší kniha, ale je to čtivém napínavé oddychové čtení.

ydnac
08.12.2023 5 z 5

PŘÍJEMNÁ ROMANTIKA.

Za vlády Ludvíka XV. si žena nemohla sama vybrat manžela. Toho jí vybrali rodiče a v případě Céline, to byl sám král.
Vybral však podle svých měřítek a tak má Céline po svém boku nadutého a mocichtivého tlouštíka.
Jeho tři dcery jsou jeho věrnými kopiemi a rozhodně novou macechu nehodlají přijmout.
Céline se však za každé situace chová jako dáma. Je statečná, odvážná a stále doufá, že její dvojče, bratr Brian žije. Ten měl podle všeho zemřít ve stejné bitvě jako její otec.
Možná však žije...
Možná Céline potká i láska...
Možná jí čeká i malé dobrodružství...

Hezké čtení.
Lehké, svižné, autorku mám moc ráda.
Druhý díl už mám nachystaný :-).

Mája777
01.10.2023 4 z 5

Romantika a dobrodružství. Taková příjemná jednohubka do postele, když jste nemocní. Užila jsem si to a těším se na pokračování.
(30. 9. 23 - 21 711 - 60)

Pepina19
11.05.2023 4 z 5

Příjemný příběh v historických kulisách, romantika, akčnost, prostě odpočinkový příběh k dobrému čaji a voňavé svíčce.

mnohoknih
03.04.2023 3 z 5

Historická romantika na jedno odpoledne. Přečíst a zapomenout.

Kerberos
08.06.2022 4 z 5

Romantický příběh v historických kulisách.

Petrasuvicka
09.04.2022 5 z 5

Taková historická jednohubka! Svižné, romantické a překvapivě i dost akční!

zoew
28.03.2022 5 z 5

Opět skvělé odpočinkové čtení - akční i romantické zároveň.

harena
13.02.2022 5 z 5

Tento krásný, mile romantický a trošku dobrodružný příběh je zasazený do Francie, která se právě účastníla sedmileté války. Hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí, dobře popsané jsou i charaktery dalších osob, jejich problémy i vzájemné vztahy. Paní Kornerová má příjemný styl psaní, a její knihy jsou absolutní zárukou dobrého čtení. Po Carterovi jsem nutně přesně tuto knihu potřebovala a ty dva večery jsem si moc užila. Už mám v knihovně připravený druhý díl.

beruzzka
19.01.2022 5 z 5

opet krasny pribeh, jako vzdy od autorky. libilo se mi, ze dej rychle utikal, poslednich 50 stran jsem cetla jednim dechem.

orinka3
06.01.2022 5 z 5

Pěkné, romantické čtení, které mně zavedlo do dob, kdy jsem s nadšením sledovala v kině Angeliku. Knihu ocení spíš ženy, ale jistě neurazí ani mužské čtenáře, kteří mají rádi klidné a pohodové čtení v historickém rámu. O nebezpečné situace tu opravdu nouze není, postavy jsou taky dobře podané a věrohodné.

AndreaP.
05.07.2021 5 z 5

Paní spisovatelka! Další nádherný román z pera autorky, která mě bere za srdce. Dočetla jsem jedním dechem a hned jdu na druhý díl.

Zuzulinka
13.06.2021 5 z 5

Moc krásná kniha! Nemohla jsem se odtrhnout. Naštěstí kapitoly nebyly moc dlouhé, což mi vyhovuje. Zajímavý nápad!! Těším se na další díl!

Lucie401
06.06.2021

opět krasny roman. jdu na 2 dil. miluju Kornerovou.

knihovniceS
29.04.2021 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem opět výborný historický román odehrávající se v 18. století ve Francii. Vše je řečeno v anotaci. Dávám 5 hvězd. Těším se na pokračování Znamení hada.

petrulkaa
14.03.2021 5 z 5

Ani tato historická kniha od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Je to velmi čtivá a od začátku napínavá oddechovka, kterou jsem četla jedním dechem. Je to sice červená knihovna, ale v tomto případě mi to nevadilo. Jen ten konec byl trochu uspěchaný......

Coco3
26.02.2021 4 z 5

Moc fajn oddechovka, sedla mi do noty. Děj měl spád, byla tam romantika i napětí. Četla se moc dobře, dva krásné večery!