Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291665/bmid_zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4 509 158

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

She's Not There , 2016

Miška.Miška
09.01.2018 3 z 5

Téma bylo velmi zajímavé, čekala jsem nějakou pecku, bohužel jsem se nedočkala. Za mě průměr.

Hakl54
22.12.2017 2 z 5

Na knížce mě vadilo zejména přebíhání z minulosti do současnosti a naopak. Vykreslení postav bylo hodně povrchní a závěr mě zklamal nejvíc. Zmizení dítěte musí být obrovské trauma a shledání po tolika letech musí být psychicky náročné pro všechny zúčastněné a ne taková pohádka, kterou nám spisovatelka nabídla.

SimonaP
10.12.2017 4 z 5

Dobrý, napínavý, zvrat jsem tentokrát neodhadla, vůbec jsem netušila, jak to mohlo být .

Hanulka25
26.11.2017 2 z 5

Knížku jsem přečetla, ale bez velkého nadšení. Všechno bylo předvídatelné, žádný nečekaný zvrat se nekonal.

martina.bella
13.11.2017 3 z 5

Zajímavé téma, zpracováním průměr. Dočetla jsem, protože jsem byla zvědavá, jestli se Samantha najde nebo ne. Ale knížka mi připadala plná takových vycpávkových pasáží, které děj nikam neposouvaly a moc mě nebavily.

e-Lisbeth
13.11.2017 4 z 5

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

evin84
12.11.2017 5 z 5

Paradni knizka ktera me chytla.A pridavam se k nazoru,ze hodne pripomina Manzele odvedle.

jana3099
08.11.2017 5 z 5

Knihy Joy Fieldingové jsem četla všechny, je to moje oblíbenkyně a i tahle mě zaujala - zajímavý i hodně smutný příběh, konec je opravdu překvapivý - netušila jsem vůbec, kdo za únosem malé holčičky vlastně stojí.....

ctenarkaEva
21.10.2017

Čtivá kniha, příběh je podobný Manželům odvedle. Joy Fielding mě nezklamala.

Acquenta
20.09.2017 4 z 5

Výborná kniha, která mi hodně připomínala manžely odvedle. Četla se dobře, byla napínavá a musím se přiznat, že jsem až do konce neměla tušení, kdo malou Samanthu unesl, takže pro mě velké překvapení...

sabca
10.09.2017 5 z 5

Pěkný román s kriminální zápletkou jako většinu knih této autorky. Nemohu říct, že bych uhodla kdo a proč Samanthu unesl. Byla jsem na konci knihy překvapená. Doporučuji k přečtění

ajasin
27.08.2017 5 z 5

Dobře napsaná pohádka pro dospělé. Slušně propracovaný, vypointovaný příběh. Čtení k vodě nebo na lenošivou dovolenou jako stvořené.

irefir
26.08.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se jen tak nechala unášet dějem a pak jsem samozřejmě začala přemýšlet, jak se všechno seběhlo a kdo je únoscem. Ale detektiv ze mě zase nebude - tipovala jsem někoho jiného:)

boeink
17.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů na dovolené. Čtivá oddychovka, tak jak jsem od Joy přesně čekala, proto jsem si ji taky přibalila. U mě dobrý!

hanča34
12.08.2017 5 z 5

Stará dobrá Joy mně opět nezklamala. Za mně 5 hvězd.

pindorova
03.08.2017 2 z 5

Kniha krásně napsaná, velmi čtivá, ale příběh byl tak naivní a v závěru mi přijde, že se toho za celý průběh knihy ani moc nestalo. Kdo a proč Samanthu unesl se dalo velmi snadno uhádnout a tak jsem čekala zvrat nebo nějakou bombu, ani jedno nepřišlo.

Lucka11
30.07.2017 4 z 5

Začiatok bol pre mňa dosť zadrhavajúci, ale potom sa to rozbehlo. Od 2/3 knihy bolo čítane pre mňa dynamické, rýchle a strhujúce. Určite si od tejto autorky prečítam aj ďalšie knihy. Ja odporúčam

kob
19.07.2017 4 z 5

Rozjezd pomalejší, trochu nepříjemné přeskakování v čase, ale pak mě knížka úplně pohltila, ke konci jsem skoro nedýchala.

MonikaHos
09.07.2017 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit, neuvěřitelně chytlavá, promyšlená a pro mě důkaz, že ne každá kniha musí mít nálepku "bestseller"! Určitě to nejlepší, co jsem v poslední době četla.

Ella_Ella
28.06.2017

Knihu jsem dočetla ve 4 ráno, nemohla bych usnout nedozvědět se, jak to skončí....závěr byl překvapující a zároveň do sebe vše tak nějak zapadlo, ale charaktery jednotlivých postav možná zasloužily větší pozornost. Moc dobré počtení, JF zkrátka nezklame.

Mexiko únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Joy Fielding
kanadská, 1945