Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291665/bmid_zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4 509 158

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

She's Not There , 2016

allyce
03.04.2019 3 z 5

Od autorky mám přečteny všechny její knihy, ale jak jsem již uvedla v jiném komentáři, její díla z posledních let se s těmi staršími nedají srovnat. Už to prostě není, co to bývalo.

Alienn
27.03.2019 4 z 5

Autorku mám ráda a čtu jí už dlouhé roky. Tato knížka patří jednoznačně k těm lepším. Měla spád a zajímavé rozuzlení, rozhodně doporučuji.

xena2711
14.03.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva večery. Naprosto super. Autorku mám moc ráda. Její knihy mají spád a člověk se nenudí. Určitě doporučuji přečíst...

knihomolka001
10.03.2019 3 z 5

Knížka se četla jedním dechem.

misowi84
24.02.2019 3 z 5

Za mě takové příjemné oddychové čtení.

SilvieSisinka
21.12.2018 4 z 5

Kniha mě bavila a to moc. Napínavé to bylo až do konce. Typovala jsem si unosce dobře.
Bylo jasné že to neudělal někdo cizí. Jak by věděl že jsou děti sami v hotelovém pokoji. Rodina si prošla peklem. Nejvíc matka.

KnihomolkaEva
19.12.2018 3 z 5

Jako téměř všechny knížky od Joy Fieldingové, i tato byla velmi čtivá. Jak už tady ale uváděli ostatní, je velmi nepravděpodobné, že by média měla o ten případ takový zájem i po tolika letech. Setkání ztracené dcery a její matky by podle mě ve skutečnosti taky probíhalo jinak.

Hania932
17.12.2018 5 z 5

Páni! Já jsem opravdu nadšená, že jsem si tuto knihu koupila a přečetla. Tohle bylo opravdu skvělé čtení a já jsem strašně ráds, že knihu mám. Příběh je hodně podobný knize "Manželé odvedle", ale má jiný děj. Už od začátku mě kniha bavila. Líbí se mi, jak autorka do knihy zapojila jak minulost i přítomnost. Opět únos dítěte je hrozná věc a já jsem s hlavní postavou Caroline soucítila. No ale kniha je plná překvapení a zvratů, které jsem vůbec nečekala. Už od začátku jsem věděla, že kniha dopadne dobře, takže to bylo trochu předvídatelné, ale stejnak. Konec měuplně rozsekal, protože to jsem vůbec nečekala. Myslím že tuhle knihu by jste si měli přečíst, protože je skvělá a hodně čtivá.

leny.wood
15.12.2018 4 z 5

Za mě paráda! Výborně popsané pocity, které dokreslovaly vhodně časově umístěné flashbacky. Časem se k autorce vrátím, umí parádně vtáhnout do děje. Dala bych 4,5 hvězdy, ale protože půlky nejdou...

Sandruš
05.12.2018 5 z 5

Napínavé, dost čtivé. Určitě si brzo přečtu další od této autorky.

wiana82
15.11.2018 4 z 5

Ano, také jsem si při čtení hned vzpomněla na zmizelou Madeleine Mccann. Noční můra každého rodiče nevědět, co se stalo s jeho dítětem...žije, nežije, pokud ano kde, mají ho rádi? Nelze to trápení ukončit, každý den doufat a nevědět. Přečetla jsem snad za dva dny, dobře napsané.

tanjaj
26.10.2018 3 z 5

První přečtená kniha od této autorky. Celkem se dobře četla. Nechybělo napětí a spád. Stojí za přečtení.

Veronika33
07.10.2018 5 z 5

Zasa klasická J.Fieldingová, pútavý príbeh s napätím a medziľudskými vzťahmi. Kniha ma neskutočne bavila najmä striedanie dvoch časových rovín. Námet príbehu zaujímavý aj keď pravdepodobne inšpirovaným skutočným príbehom o Maddie McCann. Určite odporúčam.

ohovnenychobot
12.09.2018 4 z 5

Velmi dobre napsana kniha s prolinanim minulosti a pritomnosti. Dale je hezky vykreslena agresivita sdelovacich prostredku. Knizka stoji za precteni.

Aterianna
11.09.2018 3 z 5

Hned jak jsem se do díla začetla, neuniklo mi, že se autorka musela inspirovat skutečným případem (zmizení Madeleine Mccann – celé léto předtím, než se mi o Vánocích tato kniha dostala do rukou, jsem sjížděla dokumenty a yt videa o kriminálních případech). "Nápad" tedy docela zajímavý, průběh a rozzuzlování, retrspektiva.. a pak přišel závěr: doufala jsem, že to tak nakonec nebude, ale bylo to černé na bílém až do poslední věty.
Ale celkově kniha neurazí, určitě zaujme a příznivcům těchto závěrů rozhodně dílo bude hrát do noty.

klaraj093
05.09.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi pěkně a rychle. Příběh je velmi poutavý, zajímavý a napínavý.

kudrdlinka
02.09.2018 5 z 5

Po delší době jsem si přečetla J. Fielding a byla jsem moc spokojená. Mám ráda její psychologické romány. Střídání minulosti a přítomnosti mi nevadilo, spíš naopak, čtení rychle ubýhalo. Asi v půlce jsem měla podezření, kdo má s únosem něco společného. Ale kdo? jak? a proč? jsem se dozvěděla až na konci této čtivé knihy.

evago
03.06.2018 4 z 5

od paní spisovatelky už jsem četla lepší knihy...ale umíííí

tereza94
19.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, děj byl svižný a rozhodně jsem se nenudila. Konec mě překvapil. Rozhodně si přečtu i další knihy od autorky :-)

85098211
11.02.2018 4 z 5

Připouštím, že střídání minulosti a součastnosti mi ze začátku připadlo dost neobvyklé. Ale dalo se na to poměrně rychle zvyknout. Problém byl spíš v tom, že se příběh tak trochu táhne. Zápletka je ale velice zajímavá, jako matka dvou dětí si takovou hrůzu nedokážu představit. Protože já bych z toho snad zešílela... Je to moje první kniha od autorky, podle mého názoru píše docela dobře a čtivě, proto jí časem dám další šanci.

Mexiko únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Joy Fielding
kanadská, 1945