Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

Janisss
29.08.2019 5 z 5

Krásný, silný a smutný příběh - tahle knížka se mi vyloženě zaryla pod kůži - přečetla jsem ji jedním dechem, nešlo od ní odejít a potom mi příběh a hlavně ty emoce ještě hodně dlouho ležely v hlavě...
Určitě doporučuji, za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla...

Termina
25.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jednoznačné dobro a zlo neexistuje ... a nejhorší zlo jsou lidé kteří zlu přihlížejí a záměrně ho přehlížejí.. DÍK !

DominaCZ
24.08.2019 1 z 5

Tahle knížka se mi čte hrozně těžce, ztuha a zdlouhavě.
Ty postavy mají těžký časy, ale jaksi mě nedojímají.
V podstatě se dá říct, že mě otravují.

"Lékař" furt chce být sluníčkářem a diví se, že když řeknou, že se to nesmí, že se podle toho i chovají a zamezí mu v milých lidských důvěrnostech s vězenkyněmi.

Rumunská holka se staví na zadní a pak brečí, že je bita a zavřená v kůlně bez jídla.

Holka z ghetta hodlá být drsná a pak se diví, když to neprojde.

Chovají se prostě nelogicky, jdou proti proudu, kterej je silnější než oni a pak brečej, když je to (mnohdy oprávněně) semele.
Ne, tihle mi nejsou sympatičtí.

Příběhy se vlečou, děje je tam hodně, ale je to jakýsi suchý a nijaký. Prostě běžně známý chronický skutečnosti ohledně II.Sv.V naražený na třech postavičkách vytvořených v opakované ohrané snaze citově útočit.
Zvláštní. Tohle na mě nepůsobí.

Řadit to k Šedým tónům je urážka.
Nesrovnatelné.
Není to podobné.

Něňajs
20.08.2019 5 z 5

Krásně napsáno, Jedním dechem přečteno.

lydieh
16.08.2019 2 z 5

Koupila jsem bez velkého očekávání v "Levných knihách" a tak nějak i kniha celkově vyzněla. Dobrý emotivní příběh, již mnohokrát popsané prostředí a doba, ale ne vždy uvěřitelné jednání hrdinů a zcela předvídatelné konec...

Andrea81
11.08.2019 4 z 5

Každá válka je krutá, hrozná, odporná. Lidstvo je nepoučitelné, kvůli moci, politice nebo náboženství je schopno strašných zvěrstev. Kniha je smutná, ale plná síly a odhodlání něco změnit, přežít, nevzdávat se.

kalinka99
11.08.2019 5 z 5

Kniha, která mě po dlouhé době chytla za srdce. Smutné tři příběhy osob navzájem propojené během války. Nedovedu si představit být na jejich místě. Především být silná jako Matilda. Odvážná jako Elsa v ghettu nebo Willem, co odporuje nacistickému režimu.

ZVymetalova
08.08.2019 5 z 5

Krasny pribeh z valecneho obdobi.

Ticiana
23.07.2019 5 z 5

Tři různé příběhy plné bolesti, ale hlavne naděje a odhodlání postavit se svému osudu. Dej ubíhá a ano některé pasáže jsou hodně drsné, ale bohužel to k válce patří. Za mne doporučení si přečíst.

cecetka
15.07.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi libila. Pribeh sice nebyl moc pravdepodobny, ale zaver hodne emotivne napsany. Ten me dostal, i slza ukapla. Predevsim za zaver davam 5*

1Booklover
07.07.2019 5 z 5

Jedná se o nádhernou a velice smutnou knihu, pojednávající o událostech za Druhé světové války. Elsi, Willema a Matildu si zamilujete. Nic z toho, co si museli prožít Vás jistě nenechá chladnými. Že zlomených andělů se stanou tři duše, které hledají lásku.
Knihu bylo jen těžké odložit a takový konec jsem opravdu nečekala (v dobrém slova smyslu). Byl dotažený až do konce a po přečtení knihy pouze sedíte a říkáte si, jak je možné, že se něco takového opravdu dělo.
Nádherná kniha, dokonce jedna z nejlepších, které jsem kdy četla.

rilajaan
02.07.2019 4 z 5

Příběhy tří lidí, které válka svedla dohromady. Mě nejvíce zaujal příběh dívky Matildy. Musela být opravdu neuvěřitelně statečná a silná osobnost. Willem byl velmi rozporuplná osoba, asi pokřivená výchovou svého otce. Paradoxně osud židovky Elsi mě zaujal nejméně.

Jane417
01.07.2019 3 z 5

"Zlomení andělé" mě zklamali! Po velkém očekávání a vysokém hodnocení čtenářů, jsem se na čtení hodně těšila a ono nic... Nevím ani přesně proč, zkrátka mi osudy tří hlavních hrdinů nějak nepřirostly k srdci. Určitě to není top román, s válečnou tématikou, co jsem četla. První polovina knížky byla určitě lepší, než ta druhá. V druhé půlce se děj natahoval, byl předvídatelný, ale zároveň překombinovaný. Anotace čtenáře naláká na hodně těžká témata, ale pak se okolo nich jen tak lehce otře. Ne, že by vše, co se v knize odehrává, nebylo těžké téma. To určitě je a životy Willema, Elsi i Matildy jsou velmi smutné, šílené a nepředstavitelné. Ovšem to jsou všechny romány, které se války týkají. Tady mě z nějakého důvodu děj nechával chladnou. Čekala jsem, že se např. dozvím více o tom, co musel provádět Willem ve jménu vědy v koncentračním táboře, jako lékař - gynekolog, ale nedozvěděla. Knížku bych klidně doporučila, ale všeobecné nadšení nesdílím.

amanek
29.06.2019 5 z 5

Smutné, drsné...jen doufám, že takových lidí jako byl Willem bylo víc.
Určitě stojí za přečtení.

sgjoli
29.06.2019 4 z 5

Jo, tohle se mi líbilo. Jedná se o hodně silný příběh tří lidí, které dohromady svede válka, a my sledujeme jejich nelehké osudy. Neumím přesně pojmenovat, co knize tzv. chybělo, abych jí dala plný počet hvězd, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Je dobře napsaná, jednotlivé osudy mne zajímaly, byla jsem ke knize připoutaná. Četlo se to dobře a řada pasáží ve mně vyvolala mnoho otázek - kdo je vlastně dobrý a kdo zlý? Jak bychom se v některých situacích zachovali my? Dobře se tu ukazuje, že nic není černobílé a na všechno se dá nahlížet z různých úhlů pohledu - záleží, jakýma očima se člověk dívá. Určitě mohu doporučit.

Ahmose
24.06.2019 5 z 5

Strhujúci, smutný príbeh troch ludí, z rôznych miest, rôzneho veku a rôznym spoločenským postavením, ktorých životy na chvílu spojila vojna. Hoci je príbeh vymyslený aj tak si myslím, že zasiahne každého, pretože tie charaktery sú až neuveriteľne skutočné. Ako už býva zvykom, v knihách odohrávajúcich sa v tomto období, nebýva na konci happy end, tu to celkom neplatí, kniha sa v podstate končí šťastne, ale aj tak vo vás po dočítaní ostanú trpké pocity a to je len dôkaz kvality tejto knihy a dôkaz toho, že aj ľudia, ktorý vojnu prežili, ale zažili na vlastnej koži zverstvá či stratili svojich blízkych sa už nikdy z toho celkom nespamätali. Knihu by som určite zaradil do povinnej literatúry.

micha-ella
09.06.2019 5 z 5

Zásadně čtu komentáře až po přečtení knihy. Předpokládala jsem, že tento příběh se dotkne úplně každého, protože je sice vymyšlený, ale zasazený do doby, která skutečně existovala, do strašné doby plné nelidských zvěrstev. A přesto se tu našlo pár čtenářů, kterých se nic z toho nedotklo. Nesdílí ,,všeobecné nadšení", děj je nenadchl, neurazil, zdál se jim citově prázdný... Páni!

Martooni
04.06.2019 3 z 5

Budu asi jedna z malá, kterou tato kniha tolik neoslnila. Přečetla jsem mnoho knih z II.svetove války, mnohé inspirovane skutečnými událostmi.. já nevím, tomuto příběhu nějak nevěřím. Vím, ze není napsaný podle skutečne události, ale obecně mi cely ten příběh nesedí.

Kniha je ctiva, to musim uznat, ani mi nevadilo přeskakování dějů po kapitolách, ale docela brzy mi bylo jasne, ze a jak se osudy hrdinu spoji..

Spoiler!!!
Elsi mi seděla v Ghettu, po té s Willemem už mi byla protivna a na konci knihy jsem ji ani nefandila. Její pohřeb ve mne neprobudil ani lítost, ani slzy, proste nic.. Osud Matildy byl pro mne zajimavy a ctivy. Mile mne překvapil dopis na konci knihy. Kapitoly s Willemem mne bavily, fandila jsem mu, zajimavy pohled z druhé strany.

Lenoulinka
02.06.2019 4 z 5

Tahle kniha mi trvala docela dlouho, než jsem ji přečetla. Byla na mě docela těžká, i když jsem za poslední dobu přečetla několik knih s touto tematikou... Budu muset trošku odlehčit, dát si pauzu, vstřebat a po čase se určitě na tuto notu vrátím.

Han-nah
26.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem vybrala na základě výzvy a nelituji. Četla jsem jí jedním dechem. Strhující smutný příběh poloviční polské Židovky dívky Elsi, rumunské holčičky Matildy a německého lékaře Willema, které krutý osud 2. světové války svede dohromady a propojí jejich těžké životy. Ať čtu jakoukoliv knihu z této doby, snažím se aspoň trochu pocitově dostat k ději, ale zabraňuje mi to, že jsem se narodila a žiju ve šťastné době, proti nim v přepychu. Velmi obdivuji Elsi, která se snažila v ghetu, i když to bylo nebezpečné pomáhat druhým. U Willema je to trochu složitější, protože je Němec, syn vysoce postaveného nacistického důstojníka. Ale o kolika nevíme, komu pomohli a zachránili např. Albert Go"ring. Když byl Willem lékařem v ghetu, zachránil Elsi. Tam se mu otevřely oči nad zvěrstvy a zasvětí svůj život k pomoci těm, kteří to potřebují a zažádá o přeložení. Právě nyní byly vysílány dokumentární pořady o Hitlerovi a jeden z nich se zabýval projektem Lebensborn, který svedl dohromady životy Willema s Elsi a společně adoptovanou dívenkou Matildou , která byla odvlečena z Rumunska. Z centra se mu podařily zachránit i další děti i na úkor vlastního života.
!!!! NA OBDOBÍ 2. SV. VÁLKY BY SE NEMĚLO NIKDY ZAPOMENOUT !!!