Zlomená

Zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474767/mid_zlomena-zIo-474767.jpeg 4 148 31

Zatracení série

< 3. díl

Utíkala jsem sama před sebou, ale jediné, čeho jsem docílila, je, že jsem byla o krok napřed před svou minulostí. Snažila jsem se začít znovu – s novým jménem, novou totožností. Ale nemůžete změnit svou duši. Nový začátek na vysoké byl přesně to, co jsem potřebovala. Chvíli to dokonce fungovalo. Byla jsem pařmenka, sebevědomá holka, co nezkazí žádnou legraci, ale všechno to byla jen přetvářka. Když mě kluci líbali, cítila jsem bolest. Když se mě dotkli, byla jsem vyděšená. Hluboko uvnitř chce být každá dívka Kráska a najít někoho, pro koho bude tou jedinou na světě. Jenže pravdou je, že to já jsem Zvíře. A i když jsem zoufale toužila po vykoupení, ani na okamžik mě nenapadlo, že by se mi ho někdy mohlo dostat. Dokud nevstoupil do mého života on. Nebyla jsem připravená se zamilovat. Moje jizvy byly příliš hluboké, rány příliš čerstvé. Ale nabízel mi klid a bezpečí. Měla jsem vědět, že je to jen další lež – měla jsem vědět, že zamilovat se do svého profesora je zatraceně špatný nápad. Ale nedokázala jsem tomu zabránit. A temnota mě konečně dostihla.... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

Shame

georginaa
17.07.2021 4 z 5

Posedlost ovládat druhé má ničivý účinek na psychiku. Strach se stane přítelem i nepřítelem, nejde z toho vyváznout bez pomoci druhých a ty musí mít optimistické myšlení, aby z toho pekla vzniklo světlo. Je to složitý proces a na každého to působí jinak, ale díky bohu, že je na světě ještě spousta lásky a světla, které převyšuje. Občas se člověk dostane do takové situace a záleží i na osobnosti člověka, jak to pojme a nakonec zvládne. Dost byl příběh právě zasažen do takového temna a jak se z toho dostat. Bylo to velice emotivní čtení a řekla by, že docela nejtěžší z této trilogie.

Pedruska01
09.07.2021 5 z 5

Na poslední díl série jsem se těšila z mnoha důvodů, každopádně nejvíc mě asi nalákal závěr předchozí knihy, kdy se kapka z toho moře poodhalila a mě to hrozně chytlo. Však kniha měla opět velkou čtivost, těžko jsem jí odkládala, to se autorce nedá upřít. Opět příjemný styl i tempo. Znovu cením na knize, že se nejedná o nic erotického, krom jednoho sexu (což upřímně bylo zbytečné a neskutečně přitažené za vlasy vzhledem k situaci) nic. Je to neobvyklé a nečekané, ale za mě je to v pořádku. Do toho příběhu by to ani nesedělo.
Hlavní hrdinka Lisa byla fakt chudák. Měla jsem jí ráda, celkem jsem jí obdivovala, jak to dávala a fandila jí. Neměla jsem proti ní žádnou výtku. Naopak, musela jsem jí držet palce, protože to, co se jí dělo nebylo vůbec pěkný. Tohle prostě nikdo nechce zažít. Nevede to k ničemu hezkýmu. Potkat někoho, kdo to má jinak a dokáže pak způsobit hodně bolesti, neskutečně manipulovat. Jistě tací jsou - nemocní i zdraví a je to smutné. Byla jsem zvědavá, na každý další krok, nedalo se předvídat, takže mě to jen a jen překvapovalo. Chtěla jsem pro ni jen to dobré, jelikož ona si to zasloužila, po tom všem.
Druhý hlavní hrdina Tristan... budu upřímná, ze začátku jsem neměla ani ponětí, co si o něm myslet, ve smyslu, zda je na straně dobré nebo zlé. Jasně, šel do toho původně s nějakým záměrem, který se následně obrátil, ale i tak jsem si jistá úplně nebyla. Jinak jsem si ho poté moc oblíbila, když už se to rozseklo, byl hrozně fajn. Líbil se mi jeho charakter, bez výjimky. Mladý, krásný, perspektivní boháč/ředitel, co si hraje na profesora/doktora a zároveň projevuje zájem i mimo své hranice. Užívala jsem si ho.
Jak bylo v předchozích knihách, tak i tady - postavy Wes, Gabe a jejich manželky. Nemůžu si pomoc, možná to bylo tím, že kluci měli víc prostoru než ty jejich holky, ale přesto jsem ty dva blázny měla hrozně ráda, až na to, jak byli oba neskutečně poprdění z jejich novomanželek. Nad tím jsem někdy musela protáčet oči. Wes prostě čistě zlaté srdce a milouš. Gabe vzteklý čertík z krabičky, ale velké zlato. Bavili mě a hrozně se mi líbilo, jakou měli o Lisu starost.
Dějově se toho stalo podstatně hodně. Byl to složitý a drsný příběh vzhledem k obsahu. Drželo si to jistou dávku napětí, která pak hodně zajímavě až neskutečně vygradovala. Líbilo se mi to propojení některých postav, jejich zájmy. Bylo to po dlouhé době něco nového a originálního. S tímto jsem naprosto spokojená. Romantika na pozadí tajemství a nebezpečí. Celá kniha je naprosto v pořádku, až na poslední dvě kapitoly a epilog. Jako... není to žádná obrovská tragédie, jen prostě blbost. Poslední dvě kapitoly byly tak neskutečně stupidní, nevěřila jsem tomu - no to prostě nejde a moje obočí se po celou dobu ztrácelo ve vlasech, jak jsem byla v údivu. Ve stavu, ve kterým Lisa byla... když už neměla rozum ona (navíc, kdo má takový myšlenky při takové situaci?), tak proč i on? Prostě blbost. Neskutečný, tohle se za mě nepovedlo. Co se týče epilogu, tak tam mám výhradu asi jen jednu - proč ho vypráví Wes? Zase. Jasně, už dávno vím, že tahle postava je pro autorku totální srdcovka a udělala to i v příběhu Gabea, ale prostě... proč? Naopak u epilogu cením, že to není žádný cukrkandl. Ale nic z toho neberu jako velké kazítko, které by nešlo překousnout.
Kdybych to měla nějak zhodnotit. Četlo se to velmi dobře. Příběh mě hodně bavil a líbil se mi, pro mě vážně super. Musím vyzdvihnout i před každou kapitolou "zápisky"/myšlenky - nejdřív Taylora a pak Lisy. Ty Taylorovi mě bavili víc, snad možná k obsahu, že jsme se dozvídali víc a víc z toho chaosu. Fajn je i to, že to není žádné erotické čtivo, jen skoro čistá romantika. Postavy, téma - ve velkém pořádku. Tento díl jednoznačně doporučím a hodnotím plným počtem, jelikož za mě si to zaslouží. Celou sérii jsem si užila. :)

Anna195
08.07.2021 5 z 5

Na záverečný diel tejto série som sa veľmi tešila a zároveň som bola zvedavá na Lisin príbeh, kdeže už v predchádzajúcej časti autorka ponúkla zaujímavé informácie o Lise.

Záverečná časť série bola pre mňa jedno veľké prekvapenie, pretože takéto čosi som teda nečakala. Čo musím uznať je, že sa mi páčil nápad s denníkom. Áno bolo hrozné, alebo lepšie povedané doslova hnus čítať útržky z denníka Taylora, ale vďaka týmto útržkom som mala možnosť nahliadnuť do minulosti hlavnej hrdinky. Keď som čítala niektoré časti z denníka, tak som vôbec nechápala, ako všetko toto mohla Lisa prežívať, ale tým, že sa dokázala pohnúť ďalej sa stala pre mňa silnou ženskou postavou. Lisa bola pre mňa odvážna a mala okolo seba skvelých priateľov, ktorí jej vždy boli na blízku, a to najmä Wes a Gabe.

Musím povedať, že hlavnú mužskú postavu - Tristana som na začiatku nechápala, najmä jeho začiatočné motívy, keďže bol profesor čakala som od neho viac logickejšie konania v takejto situácii. No postupne si začal aj on uvedomovať rôzne skutočnosti a napomáhalo tomu najmä to, že postupne viac a viac začal spoznávať Lisu. A tá chémia medzi nimi dvoma bola úžasná, ale v ich prípade to bolo také menšie slow-burn, čo sa dalo pochopiť vzhľadom na to, čím si Lisa prechádzala.

V príbehu je viac drámy a akčnejších scén, než v predchádzajúcich dvoch častiach. Ale tu sa mi ta dráma hodila, keďže sa príbeh zaoberá určitými psychickými poruchami.

Pre mňa bola táto záverečná časť veľmi silná a niektoré časti sa ťažšie čítali, ale príbeh odporúčam. A chválim epilóg v podobe Wesa, to je také zlatíčko.

petulkapeta
30.06.2021 5 z 5

„Nebude to snadné,“ zašeptal jsem. „Pustit si tě k tělu.“
„Nebude to snadné,“ zopakovala. „Držet si tě od těla.“
Někdy jsou nejkrásnější ty věci, které zároveň představují to největší
nebezpečí, stejně jako se z těch nejošklivějších věcí na světě můžou stát
objekty krásy a zbožňování.
Emocemi nabitá kniha,pro mě fakt super serie...

lucie3944
18.06.2021 1 z 5

Nedočteno. Už druhý díl jsem zvládla horko těžko a tady jsem to vzdala. Bohužel, těšila jsem se, ale nebavilo mně to.

JanuldaN
17.06.2021 2 z 5

Vlastně nevím, co ke knize napsat... Nemohla jsem se začíst. Přesto, že jsem měla Lisu/Mel ráda, její příběh mě nezaujal. Všechny tři díly ze série mají opravdu "nadnesený", ne moc uvěřitelný, děj. Ale budiž. Pokud se potřebujete odreagovat a chcete něco, kde se dějí opravdu zázraky a vše skončí nadmíru dobře, přečtěte si to! Na mne už to bylo v některých ohledech až moc.

lusitta05
14.06.2021 3 z 5

Ťažké čítanie,až je mi úzko z tohto príbehu. Som rada že je za mnou. Ešte že koniec to aspoň trochu vynahradil.

havrmoni
14.06.2021 4 z 5

Nejlepší na konec. Tedy za mě. Tohle bylo fakt počteníčko. Epilog byl sice sladký, ale ze všech dílů nejhezčí.

2688
13.06.2021 4 z 5

Uff.... tak já Vám nevím ale po přečtení knížky jsem jeden celý den přemýšlela o Taylorovi (nesympatizuji s ním jo) o jeho deníku, slovech...... ,,Jako kdyby byla jed" on byl zvrácený , apatický, depresivní a nechtěl v tom být sám....... jediného člověka kterého miloval a byl posedlí a dusil ho byla Lisa. Musela být stejná jako on zlomená, ztracená, zoufalá, aby ráda ponižovala ostatní. Ovládal jí a chtěl aby se cítila sama na dno a bolest spojující s tím přijímala trpce úplně se v tom vyžíval spíš žil pro to pro ní ?
Co ho k tomu všemu vedlo jak se asi musel cítit když nedokázal ovládat svou vlastní mysl a činy...... Když Vás něco bolí tak si vezmete prášek, když máte špatnou náladu tak si najdete něco co Vás rozveselí, když je Vám smutno tak navštívíte rodinu, kamarády prostě něco děláte aby to přešlo ...... Ale co mají dělat lidi co doopravdy trpí psychickou poruchou? pro ně není jednoduché zvrátit jejich špatné nálady, myšlenky, změny projevů .....
Nechci tu Taylora nějak bránit a říkat že za to nemohl.... má svůj podíl viny a to jak zacházel s Lisu je neodpustitelné a to jak v tom pokračoval je vážně hnus ale pro něj to bylo jak světlo na konci tunelu .... Tak jako pro mě čokoláda a víno když mám den na hovno ..... Lisa byla nesmírně statečná že to vše překonala ikdyž se nejednou zhroutila ale důležité je že to DALA měla se o koho opřít byl tu pro ní v hlavní řade Gabe, Wes a Tristan.... co se týče Tristana tak k němu napíšu jenom ,, Máš štěstí že si jí necháš navždycky"
Ps: jsou to jenom moje myšlenkové pochody nic víc :-D

Evka3814
12.06.2021 5 z 5

Na Lisu jsem byla fakt strašně zvědavá,čekala jsem že to bude zase něco že zivota. Bipolarní porucha není moc známá a když se k tomu přidají další psychózy tak je to velká časovaná bomba. V tomto příběhu byl bomba Taylor. Docela mě děsil jeho deník a nechápala jsem jak s ním mohla Lisa(Mel)tak dlouho vydržet. Každopádně konec byl sladkej,ostatně jako vždy:)uffffff

mysanda20
10.06.2021 1 z 5

Na příběh Louisy jsem se moc těšila,ale za mě zklamání