Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/bmid_zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 5 544 115

Zlodějský tanec série

< 2. díl

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves , 2019

MaléZlo
11.08.2020 4 z 5

(SPOILER) U druhého dílu, jsem měla trošku obavy, aby to nedopadlo stejně jako s Falešným polibkem. První díl skvělý, druhý díl stál dle mého za prd. Jsem ráda, že tady tomu tak nebylo!
Myslím, že všichni asi očekávali nějaké potíže po návratu do Ďáblova chřtánu a byla jsem celkem překvapená, co se nám postupně odkrývalo. Musím ovšem podotknout, že celá kniha byla hezky rozepsaná a závěr byl osekaný, jak to jen šlo. Asi to mělo nabudit dojem eskalujícího napětí a akce, ale bohužel mi to přišlo spíše zmatené.
Co se mi líbilo více, než u předchozí série bylo vztah Kazi a Jase, který na mě působil uvěřitelněji a dokonce jsem to těm dvěma přála.
Krásný závěr a rozloučení se všemi bylo jen zakončení skvělé série a těším se, jaký příběh z jejich světa objevíme příště.

SPOLER:
Mrzí mě, že nebyla více rozvedena síla hvězd, o které se v knize dozvídáme. Co přesně to mělo za význam? Odkud se vzala? Co nám mohla více nabídnout? Skvělý potenciál pro strašnou hrozbu, který se vypaří stejně rychle, jako se objeví. Nu, třeba příště :)

maruschka
04.08.2020 5 z 5

Doufám, že se mi po Zkáze postará o potomky nějaká taková úžasná Kazi (samozřejmě jedině s Jasem). Tentokrát mě to vzalo nějak víc, jsem si i zaslzela. Za další volné pokračování bych byla šťastná.

Adýsek
03.08.2020 5 z 5

I když má kniha jenom dva díly, stihla jsem si všechno v ní zamilovat! Kazi, Jase, Wren, Synové, Vairlyn, Nash, Lydia, Gunner, Mason,Titus, Samuel, Aram, Pryia, Kerry, Oleez, Lia, Natyia, Eben, Griz, Jaleine i Paxton... Všichni. Na konce sérií se těším - jsem zvědavá, ale zároveň u velice dobrých sérií jako je tahle je pro mě loučení hrozně těžké!
Po ani ne prvních sto stránkách už jsem zažila snad všechny pocity. Slzy radosti, smutku, zlobu (takovou, že jsem měla chuť do něčeho praštit), radost, která mi vykouzlila obrovský úsměv na rtech...
Druhý díl byl mnohem jiný než první.
Hlavní "záporák" nebo, jak to říct, mě překvapil. Opravdu překvapil...
Akcí i zvraty kniha překypovala, nechyběli samozřejmě ani hezké chvilky s Jasem a Kazi.
Často se stává, že lidem vadí hlavní hrdinka, ale řekla bych, že tohle je kniha, kde si Kazi musel každý zamilovat!
No, a Jase, to je snad samozřejmost.
Poslední kapitoly byly krásné, plné štěstí... Velice dojemné.
Jsem opravdu nezvykle smutná, že tato jízda s Kazi a Jasem pro mě skončila (samozřejmě si to můžu přečíst znovu :-), ale víte, jak to myslím...)
Plánuju se k této sérii ROZHODNĚ někdy vrátit!
Byla to úžasná cesta s báječnými postavami, světem, zvraty, romantikou, bojovými scénami...
Naprosto jsem se do toho zamilovala!
Děkuji!

whiolet
17.07.2020 3 z 5

Strašně jsem se na druhý díl těšila, ale, tohle bylo pro mě, teda zklamání.
Celá kniha je o tom jak Kazi je úžasná úplně ve všem co dělá, jak je statečná, krásná, chytrá a vůbec nejlepší zlodějka a vojínka... Prostě dokonalá holka. Jase jí skoro až posedle miluje a hned jí chce i král Monteque.
Ne, děkuji, ale tohle mě nebralo.
Bylo to na mě moc preslazene a dokonalé. Škoda.

Marbla2004
10.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto dokonalý. Postavy jsem si ještě víc zamilovala. Velmi srovnatelné s prvním dílem. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Kukicka
10.07.2020 2 z 5

Myslim, ze mi tato kniha zpusobila ctenarsky blok. Po prvnim dile velke zklamani. Celou knihu me napadaly jen vyrazy zdlouhavost, nuda a deprese. Asi jsem zrejme cetla jinou knihu nez ostatni

Christine-Marie
06.07.2020 5 z 5

Krásné zakončení duologie a lehké nahlédnutí do života hrdinů z Kronik pozůstalých. Konec musím číst znovu a znovu. Nádhera :)

PetraN17
05.07.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem si nechala všechny knihy stranou a přečetla najednou :))
Po první sérii mi bylo smutno, že už jsem ji dočetla, ale tato mi to skvěle doplnila a po přečtení jsem spokojená.

teer.h
03.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Knihy od Pearson se prostě krásně čtou. Tahle malá série se mi líbila a světe div se, já prostě miluju happyendy! Nicméně na první sérii kroniky pozůstalých to nemá, ale i tak to bylo velmi příjemné čtení. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokonce se i párkrát zasmála. :) Trošku mě mrzelo, že nebylo větší vzrůšo s tím zlatým prachem, mohlo to mít ještě nějaké pokračování, ale zase čeho je moc, toho je moc a možná bylo dobře, že to skončilo 2 dílem. Mary je skvělý člověk a já jsem ráda, že jsem měla tu možnost se sní osobně setkat a prohodit pár slov. Doufám, že tyhle knihy nebyly poslední a přijde s další sérií knih :)

pepa3rd
30.06.2020 5 z 5

Sice stále lehce naivní, ale přesto uvěřitelný příběh, který má spád a to ve světě který drží pohromadě. Autorka se nesnaží vše za každou cenu vysvětlovat a nechává prostor i pro fantasii. Opravdu mě bavilo odhalovat tajemství a pravidla a určitě si jednou přečtu i druhou sérií ze stejného universa. Kdo očekává drsnou dospělou fantasy, asi by mohl být zklamán, ale já si čtení, narodíl od stejně zaměřeného Skleněného trůnu, příjemně užil. Na YA příjemné překvapení, 90 %

kacka29
30.06.2020 5 z 5

Napínává jako kšandy, na chvilku vás nenechá vydechnout...

Nelly
28.06.2020 5 z 5

Zasloužené hvězdičky za čtivost i napínavý příběh s postavami, které nelze nemilovat.. Jen bych se ráda dočkala i nějakého komplexního příběhu, co se vlastně v minulosti v tomto světe stalo...

Deia
23.06.2020 4 z 5

Obidve knihy sa mi čítali až nečakane dobre. Po autorkinej trilógii som nemala vysoké očakávania a preto ma knihy celkom prekvapili. Dej mi prišiel akčnejší a napínavejší, Kazi ako hlavná postava mi sadla viac ako Lia. Aj Jase je sympatická postava a ani tá romantika mi nakoniec nevadila až tak, ako som čakala. Tiež sa mi páčilo striedanie kapitol, ktoré raz boli z pohľadu Kazi a raz z pohľadu Jasea. Po prečítaní prvej knihy som sa, samozrejme, hneď pustila do druhej (po tej poslednej kapitole sa inak ani nedalo) a aj tá sa mi páčila, aj keď občas mi vadilo, že hlavné postavy sa dosť často navzájom hľadali, ale dalo sa to zvládnuť, tiež dej mi prišiel o dosť pochmúrnejší ako v prvej knihe. Som rada, že som si nakoniec túto sériu prečítala.

Perry
22.06.2020 5 z 5

Tento příběh je jízda od začátku do konce. Zvratů je zde nespočet a rozhodně se u knihy nebudete nudit. Chvilkami jsem měla slzy v očích, občas si nervozitou kousala nehty a v některých momentech mi příběh vykouzlil úsměv na rtech.
Příběh Kazi a Jase je úžasný a já ho můžu s čistým srdcem doporučit!

"Kazi z Brightmistu...jsi láska, o níž jsem nevěděl, že ji potřebuju." ♥

viola5163
18.06.2020 5 z 5

Tento díl mě bavil více než první, ale i tak jsou oba skvělý, DOPORUČUJI. Přesto je mým favoritem Falešný polibek.
Je zde víc tajemna. Přesně to mám na Mary Pearsonové ráda .
Hodně by mě potěšilo kdyby napsala novelu o vedlejších postavách. Zajímalo by mě jak se vyvine jejich vztah.
Už se těším na další knihy.

Adelína_čte
15.06.2020 5 z 5

Na začátku jsem se bála, že se tu objeví podobný vzorec zvratu jako u několika jiných příběhů. Ovšem po pár stránkách, mě ten pocit opustil, autorka z onoho nápadu možná vyšla, ale pak celek změnila úplně k nepoznání.
Postavy? Všechny jsem si je zamilovala! Byly uvěřitelné, chybující, vtipné, milé i děsivé a nebezpečné. Často jsem se o ně reálně bála a několikrát měla husí kůži.
Kazi mě bavila snad ze všech nejvíc. Chytrá, odvážná, vypočítavá, zvažující dopředu všechny své kroky i slova a ta nejlepší zlodějka, která svoje schopnosti nevyužívá jen ke krádežím.
Navíc zbožňuju tu romantickou linku! Hate to love a k tomu pak velká velká love ❤️

Neuvěřitelně moc se mi líbilo, jak si se čtenářem autorka po celou tu dobu hraje. Jak si plno věcí nechává pro sebe, v záloze, a pak ho šokuje ve chvíli, kdy to nejméně čeká.
Postupně odkrývá, jak moc je příběh komplexní, jak moc jej má promyšlený dopředu.

U Zlodějského tance mě trošku mrzel konec, přišlo mi, že se všechny problémy až moc rychle vyřešily. Ale na poslední stránce mě autorka zase překvapila a krásně si během pár řádků připravila skvělý můstek k druhému dílu.
Konec jsem si u Přísahy nemohla přát lepší! Stalo se přesně to, v co jsem doufala, příběh nesklouzl ke kýči a i slzička ukápla.

Napínavé, dobrodružné, akční, romantické, plné nečekaných zvratů, propracované, skvělé, ČTIVÉ a jako třešnička na tom nejlepším dortu? Přenádherné obálky!
Zkrátka úplně boží!

Anezves
15.06.2020 5 z 5

Za mě rozhodně doporučuji. Kniha mě rozbrečela, překvapila a vyplnila má očekávání. Zajímalo by mě, jestli autorka dorozvede "prášek" v dalších svých knihách, nebo už "přehodí výhybku" a dá se zase jiným směrem do nového fantasy světa. I když bych byla popravdě řečeno radši kdyby zůstala v tomto světě, protože věřím, že nám má stále co nabídnout.
Pokud váháte nad touhle sérii, tak říkám jděte do ní, stojí to za to. Sama jsem obě dvě knihy přečetla (celkem) během týdne, bylo to čtivé, dobré, a ani mi nevadilo střídání pohledů hlavních postav, na čemž si spisovatelka docela zakládá. Jděte do toho ;)

Kasana
11.06.2020 4 z 5

Mám tak trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbí, jak je kniha více zaměřená na všechny ty problémy, jak postavy jednají ... Je to strašně dobře uděláno, mnohem lépe než ten první díl.

Ale zase ... proč to Mary dělala zbytečně tak složité, když se to mělo vtěsnat jen do jedné knihy? Ten prášek bych ještě chápala, ale celá ta postava Krále (ve smyslu hlavní záporák)? V Liinině lince tam měl daleko více prostoru. Tady je toho strašně moc, dohromady to jenom mate. Nemluvě o tom faktu, že v YA se snaží o všemožné zvraty, které někdy neplatí a ani tahle kniha toho nebyla ušetřena. Kdyby ten příběh byl rozdělen na dvě knihy, bylo by to za mě lepší.

Taky mi přišly trochu zbytečné ty vzpomínky z cesty zpět. Já rozumím, co se snažila naznačit, ale nevím. Celé to bylo podivné. Stačilo by jenom jedna vzpomínka na úvod, člověk by na to na chvíli zapomněl a potom při odhalení by to trklo každého. Takhle jsem čekala a v duchu si říkala v každé kapitole: kdy to konečně řeknou nahlas?

klarik
08.06.2020 3 z 5

(SPOILER) No.... jsem teď rozpolcená na dvě poloviny. PRVNÍ POLOVINA knihy byla špatná, táhla se a přemýšlela jsem, jestli ji vůbec psala Mary. Šíleně mě vytáčel ten "zázračný prášek." Přišel mi zbytečný a nezapadal mi do doby příběhu. Vždyť už samotné vypouštěče střel byly dostatečné, ničivé a pro ně obrovské a nepředstavitelné. Bylo to na mě také moc předvídatelné.
A poté přišla DRUHÁ POLOVINA knihy....a jako by se Mary vzpamatovala. Byla to jedna bomba za druhou. Samá překvapení a napětí! Konec byl překrásný, a dokonce jsem u něj i plakala (a díky tomu si zasloužila o jednu hvězdičku více než jsem měla původně v plánu).

hasič
31.05.2020 5 z 5

Nerada se loučím se serii, Doufám v další úžasné knihy od autorky, zatím vůbec nesklamala.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955