Zloději času

Zloději času https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140697/bmid_zlodeji-casu-vE1-140697.jpg 4 94 41

Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy „Vonkovky“ navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa.... celý text

iva23
30.09.2016 5 z 5

Povídková nejsem, ale asi začnu být, tohle mě prostě bavilo. Příjemné čtení, líbila se mi lehká provázanost mezi jednotlivými povídkami, celé takové fajn, i ty ilustrace se mi líbí.

Jaruš7
26.09.2016 5 z 5

Bravo, úžasné , zdařilé dílko, mystika a morální odkaz s vtipem vás obohatí o nevšední zážitky. Knihu určitě mohu doporučit.

myshmother
07.09.2016 4 z 5

Pohodové počtení s trochou morálního poselství, poutavý styl psaní. Některé povídky opravdu výborně vypointované. :-)

Terva
02.12.2015 3 z 5

Váhal jsem mezi třemi a dvěmi hvězdami. Úděl povídkových knih je nejednoznačný. Ne všechno se vám bude líbit. Mě se však líbila ta menšina. A ta menšina má obrovský potenciál. Jen ho dokončit. Chce to jen vymyslet pořádné téma, třeba na motivy skutečných událostí. Má to být aktuální, dramatické, znepokojivé se špetkou černého humoru. Musí se umět pracovat s tématem a ne jen tak halabala vršit vztahy, problémy a nelogická řešení. Těch náhod bylo v příbězích strašně moc. Motivace a jednání postav v knize je mnohdy nelogická a přizpůsobena spisovatelově náladě. Vždyť jste vystudoval filmovou, rozhlasovou a televizní produkci, šmarija! (Použito 80% citace a 20% vlastní vůle). Není to špatné, ale je toho moc. Jako kniha na jedno přečtení je to paráda, ale asi se k tomu nebudete chtít vrátit. Jó, jiná věc by byla pokusit se na tato témata napsat celistvý román. Mohl by se třeba jmenovat "U Habásků". A další nesrovnalosti v logice: Na obalu knihy je kresba hospůdky, hodin a muže vstupujícího do hospůdky U Habásků - dle mého je ten muž pán Vonk (vždy jen pán s dlouhým Á - to si vyprošuji), ale moc se mu nepodobá - vypadá spíš jak strašák pro zasmání a ne postava, která vyvolává obavy a možná strach. Dále je tu nesrovnalost v otvírací době zmíněné hospůdky. V několika povídkách se "povídá", že zajdeme k Habáskovi na oběd, ale běda - otvírací doba na dřevěném poutači je 17:00 - 3:00 - tak jakýpak oběd, pane Habásko? Takové detaily mě někdy dokáží rozházet a určitě ovlivňují moji závěrečnou kritiku. Nenapsal jsem nikdy nic, ale určitě jsem toho přečetl dost, abych si mohl někdy dovolit kritizovat. Neodrazuji od přečtení, ale tato kniha zůstane již pohřbena někde dole, blízko stanoviště Syndikátu. Co se divíte...to je prostě ži....Žižkov. Pokud kliknete na "povídky" najdete tam mé komentáře k jednotlivým příběhům.

Lenny33
06.06.2015 4 z 5

Nejsem zrovna čtenář povídek, ale pro cesty autobusem byla kniha ideální. Musím říct že autorův styl psaní se mi velmi líbí.
Povídky jsou čtivé, prakticky od první věty Vás vtáhnou do děje. Jedná se spíše o oddechové čtení, místy i vtipné. Některé s opravdu skvělou pointou.
Já bych do knihy dala raději méně povídek, které budou ovšem více propracované a rozepsané, než tak velké množství povídek, které byly vlastně všechny na jedno brdo a po přečtení knihy si čtenář pamatuje tak jednu dvě. To je ale moje jediná výtka.
Nejvíce se mi vryly do paměti povídky Stará remingtonka a Vynález.
Ale jak říkám, autorův styl mě zaujal a určitě od něj vyhledám i jiné knihy. Ráda bych si od něj přečetla román.
Hodnotím 4*.

Alee
14.05.2015 3 z 5

Když se to vezme kolem a kolem, je to dobrá kniha, vsadím se, že si tyto tajemné příběhy najdou své čtenáře. Já mám několik věcí, které mi vadily, a několik, které se mi moc líbily. Bylo to příjemné odpočinkové čtení, ovšem nezanechalo ve mě nějakou větší stopu, už bych to podruhé číst nemusela. Jsem asi prostě čtenář pro tlusté romány a hluboké postavy. Více v recenzích.

Samira
25.04.2015 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a opravdu propracovaná. Autorovi na ní záleželo a jeho vztah k ní je cítit na každé stránce, příběhu či originálním jméně jednotlivých postav a postaviček. Moc chválím také velmi zdařilé ilustrace. Je však také poměrně morbidní a obsahuje příliš špatných konců, vlastně svým způsob jen jen. Kniha se mi líbila, najde si své čtenáře, ale já bych ocenila více, kdyby poetická nebyla jen jména postav a prostředí, ale i alespoň jeden příběh.

LeVer
01.04.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, povídky byly velmi originální, což oceňuji!:) Velice mě překvapila autorova kreativita a to, že povídky byly velmi zajímavé a takové, jiné. Určitě všem doporučuji si knihu přečíst a poohlédnout se i po autorových jiných knihách(což mám v plánu i já) :)

Kiť Kať
17.03.2015 5 z 5

Kniha se ke mně dostala velmi originálním způsobem, za což děkuji samotnému autorovi. Stejně tak mu chci poděkovat i za krásný literání zážitek, možná bych řekla až ďábelský požitek. Nová perspektiva Žižkova a jeho obyvatel podaná tak trochu v bulgakovském stylu. Pán Vonka nikdy nezklamal a musím přiznat, že některé povídky mi chvilkami naháněly mráz po zádech. Syndikát to opravdu nemá s námi hříšníky jednoduché.

Hoshi
12.03.2015 5 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se pustila do čtení této povídkové knihy, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem to neodkládala ještě déle. Povídky jsou vtipné, originální, úsměvné a ani u jedné si člověk není jistý, jak skončí. Všechny povídky jsou určitým způsobem propojené, co je v jedné, najdete i v další... Samozřejmě nepočítám pána Vonka, který každému hl. hrdinovi přináší jistou nabídku.. a hospodu U Habásků, kde se mnozí sejdou.
Kniha se mi líbila a mohu ji doporučit jako odpočinkové čtení :)

JanaDor
10.03.2015 4 z 5

Tato povídková kniha se mi dostala do rukou úplně náhodou. Jsem za tuto náhodu opravdu ráda. Kniha se velmi době četla, pobavila mě a nejednou jsem byla překvapená závěrem povídky. O to mě to víc těší, že je z pera českého autora. Přiznávám, že poslední dobou se mi do ruky dostaly povídky, které mě nebavily. Začala jsem se jim vyhýbat. Ale zde je to úplně jiná káva. Je jako stvořená pro chvilku oddechu, kdy víte, že máte málo času. Stihnete přečíst jednu kapitolu, ale přesto se dozvíte konec.
Líbilo se mi to. Mělo to šmrnc, myšlenku a překvapení. Opravdu povedené a já vřele doporučuji.

gossipavlina
07.03.2015 4 z 5

Mile vtipná knížka. Kratší povídky, jako stvořené na dovolenou. Moc se mi líbilo, jak autor pojmenoval své hrdiny krásnými, typicky českými jmény.

petra3242
28.02.2015 5 z 5

Bezvadné povídky plné fantazie, napětí a místy i humoru. Velice oceňuji styl psaní, konečně někdo, kdo se nebojí přiznat si, že se opravdu mluví vulgárně a nespisovně.Celá kniha mě bavila a povídky se mi moc líbily. Nejvíc Anděl, Stará remingtonka a Zloději času.

momo01
20.02.2015 4 z 5

Každá povídka je trochu jiná, ale přesto se mezi nimi táhne červená nit, která je mezi sebou propojuje. Mám radost, že konce nejsou příliš předvídatelné. Je v nich tajemno a taky humor, což u tohoto žánru není příliš obvyklé. Místy mi bylo líto, že některé nejsou delší. Zároveň smekám před autorovou fantazií.

LenkaWal
20.02.2015 5 z 5

Nádherná knížka povídek. opravdu čtivá a originální. Ne každá končí dobře a proto jsou nepředvídatelné. Autor má opravdu velkou fantasii. A úžasná postava pána Vonka. Ta je opravdu mistrovsky vymyšlená. Příběhy jsou napínavé a přesto i vtipně napsané. Doporučuji všem, kteří mají rádi tajemno, humor a fantasy a vlastně vše. Každý si přijde na své.

evasamankova
19.02.2015 4 z 5

Zajímavé a čtivé povídky s překvapivými pointami. Takové pohádky pro dospělé. Každá z nich je jiná a zcela svá, kombinace fantasy, detektivky a hororu. Sbírka se mi rozhodně líbila.

LejcaS
16.02.2015 5 z 5

Skvěle zpracované povídky sršící ironií, vtipem a nečekanými zvraty, nádherně popisující lidské nedostatky a slabiny, trochu na způsob povídek Roalda Dahla. Je dobré zapamatovat si postavy z jednotlivých povídek, můžou se vám pak hodit v některé z dalších, včetně všudypřítomného pána Vonka, pozorovatele, věčného pokušitele a místy i napravovatele :-) Pro mě první kniha tohoto autora, ale zdaleka ne poslední.

adrianna0305
12.02.2015 4 z 5

Současná česká literatura (i vlastně autoři) je mi poněkud cizí, ale musím konstatovat, že tahle kniha mě docela zaujala. Místy morbidní "sci-fi" povídky okořeněné vtipem se mi líbily :-)

Eskandriel
02.07.2014 5 z 5

Všechny povídky mají společného průvodce. Pána Vonka. Jakmile zjistíte, co je tenhle záhadný pán s podivuhodnými schopnostmi zač, bude vám jasné, proč bydlí zrovna na Žižkově. Nejen pán Vonk působí jako pojítko mezi příběhy. Lidé i místa se tu prolínají, takže co jste objevili v jedné povídce, můžete najít i v další. Pán Vonk je možná největší podivín z knihy, ale zdaleka ne jediný. Potkali jste někdy někoho, kdo má závislost na darování krve? Nebo někoho, kdo dobrovolně prodává svého strážného anděla? Ne? Tak to se seznamte!

Elllunka
05.03.2013 5 z 5

Vtipně psané povídky, u kterých bylo velmi milým překvapením, že všechny nemají dobrý konec. Každá povídka mě chytla a čekala jsem jakou bude mít pointu. Doporučuji jako oddychovou četbu, která pobaví a možná i překvapí. Ilustrace uvnitř knihy byly také příjemným zpestřením.