Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326564/bmid_zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4 1357 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

MatBla
03.03.2023 3 z 5

Miniera mám ráda, série s Martinem Servazem byla úžasná, ale tahle odbočka mě moc nenadchla. Celou dobu jsem soucítila s hlavním hrdinou a ten konec byl pro mě jednoduše šok.

Martiiiik
06.01.2023 5 z 5

Tak tady název opravdu dokonale vystihuje obsah.. :-) To jsem tedy opravdu nečekala.. Nečetla jsem všechny autorovy knihy, ale za mě zatím nejlepší.. Zhltla jsem ji jako malinu.. Nešlo to přestat :-) Je to sice fikce, ale trochu se bojím, jak dlouho to bude platit.. Jinak atmosféru tedy kniha měla, samé bouře a tmu, ve které číhá zlo.. Tam, kde ho vůbec nečekáte.. Doporučuji :-)

Ajinka126
23.12.2022 2 z 5

Tato kniha pro mě byla malé osobní peklo.
Asi k tomu nedokážu víc napsat. Není to dobře napsané, je to zbytečně moc sexualizace postav a jejich fetiše. Nejsou to dobře popsané vztahy hlavních charakterů.
Za sebe nemohu doporučit. A mrzí mě, že nejsem nadšená, Miniera mám ráda.

postrach
03.10.2022 3 z 5

Název trefný!Kniha příliš dlouhá,nezáživná.Nemastný neslaný příběh,kterým jsem jen proplula a na konci knihy jsem nevěděla,co bylo na začátku.Samostatné příběhy se nepovedly!

mirinda973
21.07.2022 3 z 5

Knížka rozhodně plná překvapení, nic není jak vypadá.....

Servaz je Servaz, ale tohle úplně špatný nebylo.

mimi55
11.07.2022 1 z 5

Asi to nebude můj šálek kávy. Potřebuju děj a ne šťourání se v hlavě.

koki.veru
20.06.2022 5 z 5

Překvapilo mě, že kniha byla úplně jiná, než série o Servazovi. Ale docela se mi to líbilo. Konec byl velice překvapivý a děj také zajímavý.

majavcelicka
07.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Opravdu ZKURVENEJ PŘÍBĚH. Jak může být někdo tak šílený. Svým způsobem byl viník potrestán, ale stejně, co bude až tu Jay nebude???? Hodně jsem i pasáže, které vykreslovaly okolí a situace přeskakovala.

Čmeláček
15.05.2022 3 z 5

Nesedlo mi to. Mám rád Servaze, ale tohle se nečetlo dobře.

mysce
03.05.2022 5 z 5

Henry Walker žije vcelku běžným studentským životem, má několik přátel a lásku jménem Naomi. Jeho svět je rozmetán na kousky ve chvíli, kdy se s ním Naomi rozejde, po hádce zmizí a poté je nalezena na místní pláži mrtvá. Henrymu se zhroutí celý svět. S partou kamarádů začne pátrat na vlastní pěst.
Druhá, dějová linie je neméně šokující. Významný politik s téměř neomezenými možnosti využívá veškeré technické prostředky, aby vypátral ztracené dítě. V jeho počínání cítíme vlastní obavy z konce soukromí a osobní svobody, související s rozvojem internetu.
Napětí graduje s každou stránkou. Spirála událostí se roztáčí a nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.
Život na ostrově má jedinečnou ponurou atmosféru, která perfektně souzní s celým příběhem a dotváří tak celkový zážitek ze čtení.
Ale co se mi na téhle knize líbilo nejvíc? Potrestání pachatele! Tahle tečka na konci knihy mě fakt dostala…
Stoprocentní doporučení!

alena3278
27.04.2022 5 z 5

Inu, zkurvenej příběh.

Neopol
14.04.2022 2 z 5

Tenhle příběh mě prostě nezaujal. Minier s každou knížkou slabší a slabší.

andrea7191
18.03.2022 2 z 5

Půjdu proti proudu, mě se to nelíbilo. Nebavilo mě to. Moje chyba, ne chyba knihy. Začátek mi přišel neuvěřitelně zdlouhavý a nedokázala jsem se napojit na hlavního hrdinu tak, jak by se asi očekávalo.

martineden
13.02.2022 4 z 5

Výborně se to četlo, ale chvílemi mi to přišlo překombinované... Přesto knihu doporučuji.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Minier asi nikdy nezklame :-) Kniha se dobře četla a konec mě překvapil. Doporučuji.

ellescorpio
02.11.2021 4 z 5

Skvělý temný kousek. Moc mě bavilo prostředí a to, že když jsem si několikrát myslela, že už je mi vše jasné, tak bylo vše úplně jinak. Jedna z mých prvních audioknih, Pavel a Prokop Rímský to namluvili opravdu famózně a kniha měla díky jejich čtení další rozměr. Nicméně zůstávám u 4*, protože Kruh a Údolí se mi líbily o fous víc.

Irsaf
22.10.2021 4 z 5

Po letech opakování se mi kniha líbila víc než tenkrát.
Nevím jestli to bylo teď díky audioknize, nebo jsem se tenkrát netrefila do dobré doby…
Proto přidám jednu hvězdu…

Petra101
06.10.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře. Na konci jsem byla překvapená, toto jsem teda nečekala. Byla to první kniha od Miniera, ale jeho styl psaní se mi líbí.

pazdy15
31.08.2021 5 z 5

A mě sa to páčilo... slovní spojení "krásně ponurý" - to vystihuje přesně lokaci příběhu a atmosféru děje. A tohle dohromady je doslova pecka. Spolu s akcí, propracovaným příběhem a originální zápletkou tvoří tato kniha nezastupitelnou položku mé Minierovské poličky v knihovně.

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Knihu určitě doporučuji, hlavně velkým čtenářům, protože těch 613 stran není úplně sranda :). Chvílemi na mě až moc zdlouhavé, ale konec super, nečekala jsem to. Moje první kniha od Miniera. Těším se na další.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960