Život ve dvou

Život ve dvou https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350919/bmid_zivot-ve-dvou-4pG-350919.jpg 4 469 140

Russell Green je ve svých dvaatřiceti víc než spokojený se svým životem. Má nádhernou ženu, rozkošnou šestiletou dcerku, úspěšnou kariéru a velký dům v Charlotte. Žije svůj sen a manželství s okouzlující Vivian je hlavním zdrojem jeho štěstí. Jenže pod vší dokonalostí začínají prosvítat neshody, a během pár týdnů se vše, co Russ považoval za samozřejmé, obrátí v prach. Bez ženy a bez práce se Russell snaží postavit znovu na nohy a postarat se o dcerku. Ukáže se, že být tátou na plný úvazek je největší výzva, kterou kdy v životě poznal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Two By Two , 2016

MimiNinaFuraha
19.07.2019 4 z 5

Je to jednoduchá a oddechová knížka, ale moc milá. Klidně vám ji doporučím. Konec mě dojímal. Moc hezké...i když ze začátku to bylo celkem předvídatelné.

andy_nejedla
12.07.2019 5 z 5

Krása! Několikátá knížka od Sparkse a těším se, až si přečtu nějakou další :)

Adél97
07.07.2019 5 z 5

První kniha od autora a líbila se mi natolik, že si určitě chci přečíst další díla.

cukrovka
05.07.2019 4 z 5

Tak tentokrát jsem úplně nadšená nebyla, ale jak je u autora zvykem na konci jsem bulela jak želva. Postavy byly skvěle vykresleny, nic nebylo černé nebo bílé. Zajímavý příběh, ale při čtení mi moc nevyhovovalo vyprávění z Russova pohledu.

Andvejka
23.06.2019 5 z 5

Knihy Nicholase Sparkse mám ráda, četla jsem jich už hodně. U téhle jsem měla ze začátku (ani nevím proč) problém s tím, že mi moc nesedlo vyprávění z Russova pohledu. Asi tak ve třetině knihy se to zlomilo a já se nemohla dočkat, jak to celé dopadne. A přidávám se k těm, kteří ke konci uronili nějakou tu slzu.

Sarrah
14.06.2019 4 z 5

Příjemné a hezké čtení. Konec mě tedy dostal, i slza ukápla.

Adellaida
08.05.2019 5 z 5

Tohle je moje čtvrtá knížka od Nicholase Sparkse a asi nejlepší zatím. Skvělý příběh s nečekaným koncem, lehké nenásilné zpracování rakoviny.
Nejvíce mě dojal konec, nečekala jsem to.

Jido
07.05.2019 5 z 5

Snad poprvé, kdy jsem u čtení uronila slzu. Krásný příběh.

wiana82
04.05.2019 5 z 5

Musím dát pět hvězdiček i proto, že jsem ke konci měla hodně stažené hrdlo a trochu si pobrečela, což se mi u knihy už dlouho nestalo. Ponořila jsem se do děje, oblíbila si téměř všechny postavy. A i když jsem celkem brzo odhadla, komu se na konci přihodí cosi zlého a co, stejně mě to rozložilo, protože způsob, jakým autor píše je opravdu hodně silný.
Rozhodně doporučuji.

AlenaF
16.04.2019 5 z 5

Krásný příběh. Kniha se mi velmi líbila.

ovecka535
13.04.2019 5 z 5

Jedním slovem - nádherné.

Iva1988
04.04.2019 5 z 5

Krásný dojemný příběh ze života. Jen jsem tedy měla strašnou averzi na Vivien. U konce mi slza ukápla.

blonďatá.luc
01.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Několikrát jsem neměla daleko k slzám, nakonec jsem to stejně nezvládla. Skvělý příběh ze života, který si vás prostě získá. Tato kniha nejde jen číst, musíte ji prožít. Doporučuji všemi deseti!

lisbeth23
28.03.2019 5 z 5

Krásna kniha. Veľmi ma dojala. A s koncom som viac než spokojná.

lucie2371
03.03.2019 5 z 5

Kdyby to šlo, dám knize 10 hvězdiček.
Kniha je plná emocí a četla se jedním dechem. Vivian jsem nesnášela od samého počátku a lezla mi pěkně na nervy.

Ke čtení této knihy si připravte hodně kapesníčků, věřte mi, budete je potřebovat :'(

Joyce24
16.02.2019 5 z 5

Po delší době jsem si přečetla další knihu tohoto autora a opět nelituji. Krásný a dojemný příběh, zase jsem konec obrečela.... jinak to nešlo

Anetidlo
10.02.2019 4 z 5

První kniha, se kterou jsem vkročila do roku 2019. Nebyla to má první kniha od Sparkse, tudíž jsem již věděla do čeho jdu. A přesto mě kniha dokázala nadchnout. :)

Příběh pojednává o manželství, o rodičovství, o rozvodu... Ideál pro nenáročné čtení, které vám dodá různé úhly pohledů na složitost vtahů. Téma sice pro mě není tak blízké, ale to neznamená, že jsem příběhem nežila. Rozhodně nic co by připomínalo teenagerskou romanci.

Postavy nejsou idealizované. Každá má své nedostatky a přednosti a nic (ani v životě) není černobílé. Naivní a citlivý Russ, sobecká Vivian (která se "probudila" až u konce), sladká London, milované Marge a Liz...

Menší mínus má pro mě rozsah knihy. Příběh by byl skvělý, i kdyby byl o takovou stovku dvě kratší. Možná to mělo naznačit, že se jedná o dlouhotrvající záležitost, která se nevyřeší lusknutím prstů, ale i přesto...

Jediné, z čeho jsem opravdu rozpačitá je konec. Celou knihou nás doprovázela otázka rozvodu a najednou se Sparks usmyslil, že toho dramatu není dost a závěr ochutil o další...
Což nebyl špatný tah dát i konci "jiskru", jelikož si zpětně nedokážu představit, že by to skončilo vyřešením hlavní otázky a konec. Ono by k tomu také nebylo co říct - jednoduše to nějak dopadlo a hotovo. A k tomu se málokdy se stane, že problém je vždy jeden.
Po dočtení se mi hlavou pár dní vrtala myšlenka konce - ano, skolilo mě to. Ale přesto jsem jaksi skeptická vůči odpoutání hlavní myšlenky.
A slovo závěrem? Mezilidské vztahy jsou vždy složité, tak proč se neponořit do tohoto příběhu. Doporučuji. :)

Peťulka3
02.02.2019 5 z 5

Bláhově jsem si myslela,že třeba u téhle brečet nebudu.

kika 13
25.01.2019 5 z 5

Já ho prostě ráda čtu.Za mě výborný román měl děj jiskru a i lásku.Smutné chvíle střídala naděje a víra,že láska může zvítězit.

dawson321
13.01.2019 3 z 5

Nicholase Sparkse jsem měl nejraději, když ještě psal teenagerské romance jako Nezapomenutelná cesta, Poslední píseň atd. V posledních knihách se stále častěji věnuje "dospělejším" tématům - v této knize rozvodu a vše s ním spojené (boj o svěření dcery, špinavé triky právníků, nevěra...). Tato témata mi nejsou již tak blízká a nejsem cílová skupina (zároveň by bylo trochu bláhové po Sparksovi chtít, aby stále dokola psal "velké romance" z vysokých škol, když sám dospěl do nějakého věku a jsou mu bližší jiná témata). Právě z toho důvodu dávám 3*. Jinak kniha je velice čtivá a určitě zaujme nejednu ženu (přeci jenom rozvodovost je v ČR okolo 50 %, tak je téma i společensky významné).