Život s panikou

Život s panikou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476733/bmid_zivot-s-panikou-gL0-476733.jpg 3 78 24

Vyspat se do růžova. Bez problémů přejíždět po městě tramvají. Užít si klidnou dovolenou u moře a nestrachovat se, že každý pupínek může znamenat nevyléčitelnou nemoc… Takový život mají „panikáři“ málokdy. Úzkost jim v hlavě vytváří katastrofické scénáře hodné hollywoodského trháku a běžné úkoly můžou představovat nepřekonatelnou překážku. Spisovatelka Alžběta Bublanová v deníkových zápiscích upřímně popisuje, jaké to je existovat s panikou po boku a jak – a jestli vůbec – se dá nezvaná návštěvnice našich myšlenek obelstít, nebo je prostě potřeba se s ní naučit žít.... celý text

Slepýš24
03.11.2021 5 z 5

Dokud jsem nenarazila na tuto knihu, nevěděla jsem o panických atakách zhola nic. I proto jsem velmi ráda, že se autorka nebála jít s kůží na trh a že se rozhodla o svůj příběh podělit. Domnívám se, že právě osobní zpověď řekne široké veřejnosti víc než sáhodlouhá studie nějakého psychologa, lépe si díky tomu uvědomíme, co prožívají lidé, kteří bojují se svou vlastní myslí, a snad nám to i napomůže je více chápat.

Panické ataky navíc autorku přivádí k dalším a dalším tématům. Téma smrti, úzkosti, samoty, nenaplněných snů. Naštěstí kniha ale poskytuje i naději a víru ve změnu, zlepšení. Navíc otázky, které autorka pokládá jaksi "do pléna", donutí i čtenáře samotného, aby se nad sebou zamyslel. Tudíž i ten, kdo není "panikář" a nečte knížku proto, aby si v sobě vše urovnal, si zde najde své.

Doporučuji.

bookcase
30.10.2021 4 z 5

Velmi osobní pohled na nemoc, kterou většina lidí spíš podceňuje. Zajímavé a poučné, nápomocné pro ty, kteří s tím bojují a nebo se chtějí něco bližšího dozvědět.

Jajiinka
18.10.2021 4 z 5

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

První bych se chtěla vyjádřit k poutavému obalu, který je velice zajímavý a vzbuzuje chaos, který pociťuje daný člověk, který atakou prochází. Navíc „kapitoly“ či záznamy v deníku jsou krátké, proto se kniha čte svižně a je velice čtivá. Také dvojstránkové ilustrace působí příjemně.

Moc zajímavý a poučný pohled na člověka a jeho „nemoc“. Co se děje uvnitř člověka, si málokdo o druhém uvědomuje. V dnešním světě, každý myslí hlavně na sebe a má pocit, že když někdo vybočuje z normálu či má strach nebo paniku, vymyká se … je zkrátka „divný“.

Jedná se o velice intimní dílo, kde autorka popisuje své zkušenosti z každodenního života se svou panickou atakou. Doslova nám dává nahlídnout do svého života. Navíc je dílo zasazeno do covid doby, což je zajímavé a v kurzu.

Já osobně s panikou zkušenosti nemám, ale samozřejmě i já sama jsem se kolikrát ocitla ve chvílích, kdy se mě pokoušela panika ovládnout ale jen minimálně, tudíž si nedokážu představit, když panika udeří naplno. S čímž mi pomohla tato publikace, která je napsaná s nadhledem, k danému tématu.

Každopádně jsem se již naučila na každou lidskou bytost pohlížet individuálně a to, že já touto „nemocí“ netrpím neznamená, že musím být k tomu a k lidem naprosto lhostejná. Neustále se setkáváme, že lidé odsuzují a nenechají na nikom nit suchou … ale vždyť přeci neví, s čím se daný člověk musí každodenně potýkat. (Teď nemluvím jen o panice, ale o jakékoliv psychické nemoci – ono totiž nemoc co nejde vidět na první pohled, je většinou ta nejhorší)

Tato kniha se snaží rozšířit povědomí o této duševní panice a chce jí přiblížit lidem, co v dané chvíli mají dělat, ať už se ocitnou v těle ochromeného atakou, či jen jako diváci. Byla to zajímavá četba a hodnotím ji kladně.

eva3992
03.10.2021 4 z 5

V této knize najdete krátké deníkové zápisky, kdy autorka popisuje svůj život s úzkostí, panickou atakou, se strachem. Ukazuje nám na běžných činnostech, jak může být život obtížný a jak, a zda vůbec, s tím jde bojovat.

Upřímná, osobní, interní zpověď, která nám dává nahlédnout do pocitů a myšlenek autorky. Při čtení mám pocit, jak kdybych si o těchto problémech povídala s kamarádkou, a navíc jsem celou dobu měla potřebu jí nějak pomoci. Myslím, že o těchto věcech je potřeba více mluvit. Spoustu lidí si myslí, že jsou „divní“ a „jiní“, jenom proto, že prožívají paniku a úzkosti. Pokud zjistí, že v tom nejsou sami, může jim to pomoci. Můžou problém pojmenovat a pokusit se ho zvládnout.

Některé věci z knížky mě donutily se zamyslet, že jsem vlastně něco podobného také prožila, jen tím, že to nebylo tak silné, tak si to člověk ani neuvědomí. Strach a úzkosti jsou všude kolem nás. Člověk se s nimi musí naučit žít anebo s nimi bojovat, aby je zvládl.

To, čím se vyznačuje panika mi připomíná citát z jednoho mého oblíbeného filmu: „Píše deník, ale nepíše si o tom, co se stalo, ale katastrofickou vizi toho, co by se mohlo stát.“

Pokud se chcete dozvědět víc o těchto stavech a jak s tím třeba můžete bojovat i vy, přečtěte si autorčinu zpověď.