Zhubni

Zhubni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121134/bmid_zhubni-wN2-121134.jpg 4 1486 272

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Thinner , 1984

s1ombrehimawari
22.09.2019 3 z 5

Fajn: prostředí, Ginelli, nakonec i příběh byl fajn, ten mráz co mi jednou přeběhl po zádech
Né tak fajn: hlavní postava, opakování úkonů a slov všeho druhu, víc přirozeného vyjadřování prosím

rajcatko
20.09.2019 2 z 5

Asi už jsem na Kinga příliš stará. Všechny horory, které mě děsily v patnácti, mi ve třiceti přijdou tak nějak nicneříkající. Sbohem jedna etapo mého života. Bylo mi ctí!

nikolabastl
11.09.2019 5 z 5

Fantastické, chytlavé od začátku do konce a samotný konec mi vyrazil dech.

Enforcer
10.09.2019 4 z 5

Kniha má skvělý rozjezd a v jednu chvíli aspiruje na pozici mezi těmi nejlepšími Kingovkami. Ale konec vyzní tak nějak do ztracena. Proč tu věc prostě nehodil nějakému psovi či bezdomovci a tahal si ji domů?

cat5
09.09.2019 4 z 5

Strašně oceňuji ten nápad. King to zase dokázal.

slawa.cap
26.08.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Jako vždy u Kinga je vše na výbornou. Perfektně vygradovaný, ze začátku nudný příběh se změní v boj o život, rodinu a zdravý rozum. Příběh mi přišel až nezvykle pozitivní a skoro do poslední chvíle jsem očekával happyend.

2mig1
09.08.2019 3 z 5

Opět úžasný popis prostředí a skvělá charakteristika postav, kdy z nich jejich nejednoznačnost dělá skutečné lidi z masa a kostí. Zaujme i originální zápletka. Nicméně i přes to všechno byl problém se do textu plně ponořit a děj poněkud postrádal spád. Průměrný hodnocení dávám v kontextu Kingových děl, které jsem doposud četl. Celkově jde ale i přes zmíněnou výtku o velmi dobrou knihu.

Laylak
05.08.2019 5 z 5

Zo zaciatku som sa nevedela chytit, no nakoniec to slo a od polky ma to paradoxne bavilo viac, mafian bol moja najoblubenejsia postava. Zaver v style Kinga, dostal ma.

Ivan Kučera
22.07.2019 3 z 5

Toto ma celkom bavilo (ani film nie je zlý) a to je čo povedať, nakoľko Bachmanov štýl nemám rád. Ale tu mi sadol. Zápletka o cigánskej kliatbe je fakt originálna, je to svižne a zručne napísané a strašne ma bavila postava mafiána, ktorý ústrednému (anti?)hrdinovi pomáha v jeho neľahkých chvíľach, pretože pred časom pomohol on jemu. F. Paul Wilson o pár rokov neskôr napísal poviedku Pocity, ktorá sa podozrivo podobá na Bachmanovu/Kingovu knihu.

NicaCola
07.07.2019 2 z 5

Přečteno v rámci Výzvy 2019! (kniha s názvem v rozkazovacim způsobu)

Moje první kniha od Kinga a... No, čekala jsem rozhodně víc.

Warty
05.07.2019 4 z 5

Byla to moje první kniha od Kinga a musím říct, že jsem byla celkem příjemně překvapená. Bylo to napínavé od začátku až do konce, i když ten mě trošku zaskočil.

ondras666
04.07.2019 5 z 5

Má první kniha od Kinga a docela mě překvapila. Čekal jsem nějaký šílený horor, ale to se nekonalo. Ale i tak mě kniha bavila. Čte se rychle, zápletka výborná. Jen ten konec jsem nečekal.

marlowe
04.07.2019 3 z 5

Stephen King kdesi napsal: To, co je za dveřmi nebo co číhá na vrcholu schodiště, nikdy není tak děsivé jako samotné dveře nebo schody.
Ve Zhubni, bohužel, kráčíme po schodech (s lehce zatajeným dechem) jen zhruba první polovinu knihy. Potom najednou stojíme nahoře na podestě, dveře se otevřou a příběh rázem ztrácí své kouzlo. Přestane být zajímavý – a naopak se stane natolik předvídatelným, že velice rychle odhadneme, jak to všechno skončí. Upřímně, celá ta linka Ginelliho je tak nenápaditá, prvoplánová, "nekingovská" a prosta jakékoli invence, že bych nejraději ještě jednu hvězdičku Mistrovi ubral. Ale neuberu, první půlka románu si to nezaslouží!

Allla9
03.07.2019 5 z 5

Po celou dobu čtení jsem byla napnutá. A za závěr jedna hvězdička navíc.

Sany87
29.06.2019 5 z 5

Prostě King. Co dodat.

haWranka
25.06.2019 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Od Kinga jsem nepřečetla moc, ale to, co jsem četla, se mi líbilo. Tady mi ale byli všichni nesympatičtí. Navíc jsem pořád čekala na nějaký zvrat, ale ten se nedostavil a mně se dařilo předvídat.

Chajda69
24.06.2019 2 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2019.

Období s Kingem už mám asi za sebou. Netvrdím, že by Zhubni nebylo zábavné, ale přišlo mi hodně prvoplánové a mně u něj něco chybělo. Svědectví i To se mi líbilo proto, že se stihl pořádně rozehrát příběh a vykreslit charaktery a vývoj postav. U povídek nic takového nečekám, takže třeba z Mlhy, Prámu nebo Jauntu jsem byl u vytržení. Zhubni je tak nějak mezi a já z něj moc nadšený nebyl.

Nejlépe hodnotím část, kdy se na scéně objevil Ginelli, ta měla snad všechno a skvěle jsem se u ní pobavil. Naopak mě zklamal závěr, který byl poměrně předvídatelný. V přečtených "Kingovkách" obsadí Zhubni v mém žebříčku jednu z nižších pozic.

Nunee
16.06.2019 4 z 5

Když jsem byla dítě, povedlo se mi v televizi skouknout film, který ve mně nechal strašně moc ponurých pocitů a notnou dávku fascinace. Jak čas plynul, párkrát jsem si na něj vzpomněla a hlídala, jestli se mi nepoštěstí a "Zhubni" bude opět v televizním programu a ne. Až jsem na téhle stránce zjistila, že ho natočili podle knihy mého nejoblíbenějšího autora :-) a víte co?....vůbec mě to nepřekvapilo....kdo jiný by něco takového dokázal? Jen jednu hvězdičku odebírám za Ginelliho osud, ten bych chtěla znát podrobněji ;-)

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Tak to se mi líbilo a závěr byl hodně hustý.

Misan1993
04.06.2019 5 z 5