Zenová mysl, mysl začátečníka

Zenová mysl, mysl začátečníka

Přehledná kniha instrukcí, jak cvičit zen. Je to kniha o postoji a porozumění, jež umožňují rozvíjet ducha a poznat sebe sama. Naučí vás správnému cvičení, správnému postoji, cílevědomému úsilí. Dosažením svobody dokážete změnit celý svůj dosavadní způsob života. Kniha vznikla z prvotního souboru rozprav vedených zenovým mistrem Sunrju Suzuki v malé zenové skupině v Los Altos v Kalifornii. Suzuki uplatňuje neformální přístup, klade důraz na zdravý rozum a zen objasňuje na příkladech z každodenního života. Zen je ted a tady, jak říká. Zen má stejný význam pro Západ, jako pro Východ. Základní zásady jeho učení a praxe vycházejí ze stoleté tradice zenového budhismu a zejména z učení Dógena, jednoho z nejvýznamnějších zenových mistrů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55180/zenova-mysl-mysl-zacatecnika-M8g-55180.jpg 4.525

Zen mind, beginner´s mind (1994)

Duchovní literatura, Filozofie, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma
Počet stran:132
Překlad:Jan Brázda
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:80-7205-182-2

Enthik
18.11.2015

Velmi krásné čtení. Čtěte lehce, s důvtipem a nikoli vážně. Říká se čím více zenu = tím méně zenu.
Popsal bych tuto knihu jako bibli zenového buddhismu. Pokud se zajímáte o tyto věci, tak je to kniha č. 1 :)

eddie
11.09.2013

Kniha, která mě přivedla k zenu. Nemohu jí být vděčnější, neboť zen vnesl do mého života něco, co mi velice dlouho chybělo. Zen považuji za jednu z mála nauk, která vede k opravdovému uvědomění a spokojenosti v životě bez ohledu na jeho okolnosti.

Ikkju
29.01.2012

Už jenom název knihy je velmi trefný... Jestli se nepletu tak na autora narážela A.D.Neelová když mluvila o velmi inteligentním japonci který se překvapivě zabývá podivnými spotvořeninami buddhismu - zenu (není doslovné) x). Zaplaťpámbů (lol) za to!