Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

kackahracka
25.09.2018 3 z 5

Kdyby se pořádala soutěž o nejprotivnější hlavní hrdinku, nominovala by se Laura z téhle knížky rovnou do finále. Její volnou disciplínu by charakterizovalo "popíjení z flétny" doprovázené větou "...jedna sklenička přece neuškodí", a pak taky "...kurva" a "...do prdele". To, že jsem dočetla do konce má na svědomí jméno autorky ( její Všude kolem černý les byl skvělý), poutavý název a obálka. To všechno dohromady slibovalo, že se to snad rozjede. Na můj vkus to ale trvalo docela dlouho. A bezpochyby to bylo vykreslením hlavní postavy. Nerozuměla jsem jí, nefandila jí, dost jsem si přála, aby jí ubytovali v té kajutě s desítkou, ona někam zmizela a my od ní měli pokoj...Nestalo se, zápletka se nakonec docela zajímavě vykristalizovala, vidím to na zfilmování. Dávám tři a půl hvězdy a možná si to někdy přečtu znova, aby mi do sebe ty střípky zapadly...

Tereziee
25.09.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla hodně skeptická, protože se příběh začal vyvíjet podle vzorce aktuálních thrillerů. Aneb labilní alkoholička něco viděla a nikdo ji nevěří (viz Žena v okně nebo Dívka ve vlaku). Prvních cca 120 stran je zdlouhavých a dost popisných. Chvilku jsem myslela, že knihu odložím. Překonala jsem a příběh se začal pomalu rozjíždět. Jeho vývoj nám napovídaly vsuvky v podobě článku na internetu, mailů apod.

No a posledních 100 stran je nabitých k prasknutí. Celkem překvapivá odhalení a zajímavá zápletka. Konec trošku přitažený za vlasy. Což je ale taky u spousty thrillerů klasika.

Není to žádnej trhák a nálepku světový bestseller nenosí úplně právem. Takový průměrný thriller, který na pultech lehce zanikne. Dávám ale 3*. Byly zde pasáže, které mě opravdu bavily a zároveň to má skvěle poutavou obálku.

jarin58
16.09.2018 1 z 5

Tak nějak kniha o ničem.

Denisa153
17.08.2018 3 z 5

Začátek mi přišel hrozně dlouhý a utahaný a konec byl zase moc unáhlený. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, rozčilovali mě její panické záchvaty a občas se chovala absurdně. Jinak když bych měla zhodnotit knihu jakožto celek, přečíst se to dalo, občas to bylo i napínavé, ale jsou mnohem lepší knihy.

miroslav8851
12.08.2018 3 z 5

Kniha jako celek není špatná. Ale závěr je vylíčen na několika málo stranách, zatímco prvních 50 stran je velmi rozvláčných a ani tolik nesouvisí s hlavní osou příběhu.

orinka3
04.08.2018 3 z 5

Hned ze začátku mi vadila hlavní postava. Příliš alkoholu, příliš vulgarity a siláckých póz. Ale situace na lodi se pak začala slibně vyvíjet, tak jsem nepolevila v četbě a došla až na samotný konec. No...byla tam napínavá místa i chvilky, kdy jsem si říkala, že už bude po Lo. Nakonec to dopadlo jak mělo. Ale už aby přišel na svět nějaký detektiv, který by vypadal jako ze škatulky, neklel, nepil a vyjadřoval se vytříbeně. Nějaký nový Hercule Poirot, třebas. Ty alkoholické a depresivní postavy mě jaksi začínají štvát, že jsou v každé druhé detektivce, a kazí mi četbu.

martinas82
01.08.2018

Příliš zdlouhavé čtení

kikies
31.07.2018 2 z 5

Takový trochu podivný příběh. Velice nepříjemná hrdinka, za vlasy přitažený příběh a nakonec jeden neskutečný výkon hodný nesmrtelného komiksového hrdiny. No... námět nebyl špatný, slibovala jsem si od toho ale rozhodně více - a ono to nepřišlo... :-/

Sheldon
28.07.2018 3 z 5

Zaujala mě hezká grafika knihy a konec konců i anotace nebyla špatná. První stránky jsem měl pocit, že autorka trošku vykrádá Dívku ve vlaku, ale pak postupně přidávala vykrádačky Patricie Highsmith a Agathu Christie. Asi nejvíc mě vadilo chování hlavní hrdinky, jejíž chování jsem fakt nechápal. Napsané je to ale slušně, 3 hvězdy jsou trochu málo a 4 moc.

Katulinka69
20.07.2018 4 z 5

Asi jsem čekala trochu více,ale hlavní hrdinka mě bavila.

Tyrkysová
20.07.2018 4 z 5

Po rozvláčném začátku, jehož děj se bohužel prakticky dozvíte už z anotace (nečtěte ji, užijete si to víc), se zhruba od poloviny knihy do příběhu zakousnete tak, že jej dočtete se zatajeným dechem.
Jeho jedinou slabou stránkou je místy až polopatické vysvětlování, které neponechává čtenáři mnoho prostoru pro fantazii. Stejně tak vložená krátká intermezza ve formě diskuzních zpráv či e-mailů malinko zbytečně předjímaly následný děj, byť měly (pravděpodobně) mít jiný účel. To v mém hodnocení sráží jednu hvězdičku. I přesto ale kniha zůstává velmi napínavou a čtivou. Pokud se tedy od výše uvedeného oprostíte, přinese vám skvělý čtenářský zážitek.

JitkaHambi
19.07.2018 4 z 5

Přečteno za jeden večer a jedno dopoledne :-D takže se řadím k příznivcům :-) Kniha mi přišla napínavá, líbilo se mi prostředí lodi, bylo to úžasně popsané, jak kdyby člověk opravdu na té lodi byl.

blonďatá.luc
09.07.2018 4 z 5

Kniha je pro mne opravdovým překvapením. Dostala jsem se k ní víceméně náhodou a tak jsem vůbec nic neočekávala. Možná právě proto si mě kniha a její hlavní hrdinka získaly. Z počátku jsem byla taková nejistá, nejsem zvyklá na takové popisy pocitů a poměrně málo akce - v závěru to ovšem všechno zapadlo do sebe a dávalo smysl a já dostala přesně takovou knihu, po jaké bych znovu s chutí sáhla. Jistě, není to úplně top kniha tohoto žánru, ale to přeci nevadí. Takže pokud se přenesete přes velmi časté popisy pocitů a smíříte se s nedostatkem akce, nebudete zklamaní.

katst
28.06.2018 2 z 5

Knihu jsem dočítala jen silou vůle. Špatně se mi do ní začítalo, což bylo způsobeno asi hlavně tím, že mi hrdinka knihy neskutečně lezla na nervy. Na každé druhé stránce bych ji nejraději propleskla :-). Kdyby mě Lo tak strašně neiritovala, věřím, že by mě kniha upoutala víc. Děj odehrávající se na lodi není špatné téma...

MíšaS.
24.06.2018 1 z 5

Šílená fantasmagorie. To by bylo zajímavější, kdyby za vším stál Ben. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a kdyby jí nechali umřít na lodi, tak by mi to bylo celkem i jedno.

SimonaP
20.06.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, začátek mi nudný nepřišel, bavilo mě popisování lodi, hlavní hrdinka se občas opravdu nechovala moc logicky, ale jako celek dobrý.

reclipse
19.06.2018 4 z 5

napínavý děj, ale nakonec mě to zklamalo. Pár událostí mi tam nesedělo

Šmoulinka1980
14.06.2018 5 z 5

Názory na knihu jsou hodně rozdílné, ale já se řadím k těm, kterým se líbila. Pro mě to bylo čtivé, napínavé a strhující vyprávění. Byla jsem hrozně zvědavá jak to doopravdy bude, jestli hlavní hrdinka Lo má skutečně halucinace z pití alkoholu a užívání antidepresiv, jak jí podsouvá okolí nebo se na lodi skutečně stal zločin a někdo z posádky lodi je vrah. Ani začátek mi nepřišel nijak zdlouhavý, naopak se mi moc líbil popis luxusní lodi a seznámení s charaktery jednotlivých cestujících. Mě čtení této knihy moc bavilo a doporučuji ji k přečtení.

iveta3689
14.06.2018 3 z 5

Napínavé to možná bylo ze začátku, než se hrdinka dostala na loď. Bylo to takové příjemné očekávání, co že se vlastně stane. Pak už byl příběh dost plytký, nebavilo mě to.

Kerberos
10.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila a nepřipadala mi zdlouhavá.Autorka asi ráda píše o ženách ,které mají problémy s léky, alkoholem a kterým okolí nevěří.