Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

Anchie
13.08.2020 2 z 5

Jak to jen Ruth Ware dělá, že její hrdinky jsou tak nesympatický, neschopný a celkově neuvěřitelný?

the_res13
04.08.2020 4 z 5

Příběh rozhodně zajímavý, bavilo mě okořenění v podobě emailové komunikace a článků z novin. Co ale musím vytknout je zdlouhavost a táhlost příběhu, dlouhé nudné pasáže (pro ilustraci - kniha se odehrává během 10ti dnů, z toho na první 3 spadají 3/5 knihy, tedy cca 240 stran), nesympatická hlavní hrdinka a poměrně ....banální "rozuzlení".
Estetická poznámka - přebal s 3D kapkami vody je parádní!

Pavlína2019
23.07.2020 2 z 5

Těžko říct. Kniha se mi četla dobře. Zápletka hodně běžná. Prostředí dost netradiční. Fakt je, že mě rozhodně zajímal závěr. Ale bohužel jí chybělo to něco. To, proč na fakt super knihu nějakou i delší dobu myslím...

Opatov
04.07.2020 3 z 5

Audiokniha. Zápletka dobrá, ale přirovnání k vrcholným dílům Agathy Christie je opravdu velmi odvážné. Pro mě je vrahem hlavní hrdinka, neurotická a velmi nesympatická osoba, která svým chováním knihu úplně zabila.

MarkétaI.
20.06.2020 3 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, ale nevím nevím.. mám smíšené pocity.
V knize mi chybělo drama, akce, nějaký nečekaný zvrat. Prostě nějaký ten "wow" moment, protože jsem se celou dobu celkem nudila.
Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla.

AlbionFoxyFox
13.05.2020 3 z 5

Vypadalo to nadějně, kniha měla silná místa, která mě fakt bavila, ale celkově jsem zklamaná. V první řadě hned s překladem, ten myslím může zabít i skvělou knihu. Za každé slovo blinkat měli překladatelce strhnout procento z platu. Vyloženě mi vadila povaha hlavní hrdinky a ani ostatní postavy mi k srdci nepřirostly. Navíc jich tam bylo zbytečně moc, chápu, že to chtělo více podezřelých, ale tím, že postavy nebyly dále rozvíjeny a více popisovány, tak působily zbytečně a akorát mě tolik jmen mátlo. Konec mi připadal jednoduše hloupý, nechci nic prozrazovat, ale od zaklepání na kajutu u Lo to pro mě bylo z knihy asi nejslabší.
Líbilo se mi naopak prostředí jachty, zápletka ve stylu Christie, prvek lehké záhady. A celkově čtení odsýpalo.

bookcase
23.04.2020 4 z 5

Po trochu rozpačitém začátku přišla slušná jízda. Vcelku bavilo, i když Smrt paní Westawayové je moje top.

maximus13
14.04.2020 1 z 5

To byla nuda! Kdybych neměl knihu jako audio a neposlouchal ji v autě, už by sloužila jako podložka místo nohy stolu. Už ten úvod - desítky stran fňukání, stěžování a kde nic, tu nic. Prostředek knihy detektivka? Něco tam jako bylo, ale kdo je oběť/vrah by uhodl i můj patnáctiletý syn. Byl to psychologický blábol o neúspěšné spisovatelce, která se stále dokola litovala (že není povýšená v práci, že neví, zda se má vdát, že byla přepadena, že ji všichni ignorují, že ji nikdo nevěří....) Čas, který strávíte čtením této zbytečné knihy, vám už nikdo nikdy nevrátí! Sáhněte po něčem jiném.

Awča
13.03.2020 5 z 5

Výborná oddechovka. Hlavní hrdinka je trošku rozevlátá a chaotická, tím pádem zranitelná. Fandila jsem jí. Příběh je rozehraný pěkně, lodní prostředí je atraktivní. Do poslední chvíle nebylo zřejmé, zda bude happy end nebo ne ...
Má to trošku mouchy, ale bavilo mě to.

Ketrin.TR
08.03.2020 4 z 5

Za mě to nebylo zase tak špatné čtení. Ač mi byla hlavní postava značně nesympatická a na novinařinu se svým šíleným, depresivním a neurotickým chováním hodila asi jako já na patologa, díky tomu vlastně vznikla celá zápletka. Jen škoda že zauzlení příběhu nebylo víc propracované, dalo se z toho vytáhnout mnohem víc. Přirovnání k novodobé A.Ch. je těžce odvážné a jejím příběhům to nesahá ani po kotníky, knížka mi spíš hodně připomínala Dívku ve vlaku.

Drahuš
24.02.2020 5 z 5

Docela mě udivuje nízké hodnocení knihy. Kniha je velmi čtivá, děj má spád, ani chvilku jsem se nenudila. Je pravda, že hlavní hrdinka je trochu "psycho", ale to přidává knize na mrazivé atmosféře.

Parwana
22.02.2020 5 z 5

Skvělá a strhující kniha, taháky na obalu nelhaly. Akorát ve mně hlavni hrdinka vzbuzovala už od začátku silné antipatie, jinak dobrý.

GrouLE
18.01.2020 2 z 5

Bohužel tato kniha mě zklamala. Pomalý děj, hlavní hrdinka taková malá troska. Čekala jsem víc. Jediné, co se mi líbilo bylo prostředí z jachty.

Dandy1
23.12.2019 3 z 5

Hrdinka Lo je na novinářku hodně naivní. Její chování bylo pro mě nepochopitelné. V knize není jediná sympatická postava.

Anet2106
21.12.2019 3 z 5

Kniha nebyla úplný propadák, ale už jsem četla lepší thrillery, takže jsem očekávala víc. Každopádně se to dobře čte, dává to smysl, děj na luxusní lodi se taky neobjevuje v každé knize, takže úplné zklamání to také nebylo.

namornice
19.11.2019 2 z 5

Na tuhle knihu jsem byla dost zvědavá. Plavba po norských fjordech je rozhodně to nej, co jsem zatím při práci na lodi zažila. Poklidná plavba mezi hlubokými fjordy v pozoruhodné scenérii temně modrých vod a majestátních hor a dechberoucí výhledy na přírodní krásy. Do toho tak trochu "murder mystery"ve stylu Agathy Christie - no prostě na čtení téhle knihy jsem se opravdu těšila. Ale nemohla jsem se víc seknout! Hlavní hrdinka byla tak protivná, že bych ji přes tu palubu hodila taky. Pak bych ji vytáhla, nechala "vyblinkat" a hodila ji tam znovu. Příběh se vlekl, a naprosto souhlasím s názorem, že překlad je teda opravdu hrozný. Hvězdu navíc dávám za povedenou obálku.

alena4154
13.11.2019 2 z 5

Zezačátku to vypadalo slibně. Bohužel hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Konec by utahaný.

Aghatte
22.10.2019 2 z 5

Večer jsem začala, v noci dočetla, ale ke konci už jsem přeskakovala.
Nechápu, jak se ta psychiatrická neurotická ženština mohla ocitnou mezi VIP novináři, tedy vůbec mezi novináři. Podle mě měla sociální fobie, a její rozhovory či dedukce či schopnosti hovořit vůbec byly nemožné. Nevěřím, že se 10 let živí jako novinářka. Popis jachty, ač byl tak nudně detailní, způsobil, že jsem si ji vůbec nedovedla představit, nebylo v tom nic plastického, pouze to zdržovalo. Verandu jsem nepochopila vůbec - myslela jsem, že je pod hladinou vody, pak by ale nešlo nikoho vyhodit...
Následné "Vyšetřování" k smíchu. Na to jak bylo plavidlo avízované jako malá skořápka, tam bylo klaustrofobické množství postav a místností a tajných dveří. A když se máte každého zeptat, zda okolo nešla černovlasá paní.... Tak to byl vážně úlet.
Zápletka jasná. Neustále se záhadně otvírající či zavírající dveře, nespavost nebo naopak spavost, chlastání a pojídání tablet mi taky šlo na nervy. Vyústění trapné.
Takže nic moc, myšlenka dobrá, ale to zpracování...

poter
20.10.2019 4 z 5

Knížka mně vcelku zaujala-poslouchala jsem jako audioknihu a byla zvědavá jak to dopadne.Nicméně žádná bomba to nebyla,hlavní hrdinka byla poměrně nesympatická,docela hloupá...do další knihy o autorky se momentálně neženu

IHT
10.10.2019 3 z 5

Zapletka byla zajimava a verohodna, ale... Hlavni postava byla sice realisticky vykreslena, ale desne nesympaticka a dost pitoma (minimalne prvni dve tretiny). Jeji psychicke pochody, uvahy a premitani byly popsany hodne podrobne - az moc. Celkove to pusobilo kontraproduktivne a tyto pasaze (plus nektere podrobnosti o vybaveni lodi) zavdavaly pricinu si myslet, ze autorka jen natahovala text... urcite si ted dam od autorky pohov.