Žena v okně ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.8472

The Woman in the Window

Edice:TOP thriller
ISBN:978-80-267-0992-3, 978-80-267-0991-6

Dela111
předevčírem

Téma thrilleru není převratné a už vůbec ne nové. Přesto je tu něco jinak - hlavní hrdinka trpí strachem z otevřených prostor po určité traumatizující události. Hromady léků jsou pro ni nutností a dá se v tomto případě pochopit i to nadměrné popíjení červeného. Příběh je zkrátka uvěřitelný a v tom je jeho přitažlivost.
Thriller je výborně vystavěný, agorafobie je velmi dobře vylíčená, je tu přiměřená porce napětí a nakonec i nečekaný zvrat.

Jirulka
09. prosince

Slabé, ze začátku nudné. Konec to jakžtakž zachránil

Sjuzana
04. prosince

Bez napeti, momentu prekvapeni, nesympaticka hlavni postava, zaver mi taky dech nevyrazil. Knizka me vubec nebavila.

tonysojka
01. prosince

Půjdu tady trochu proti proudu : perfektní a úžasné! Připomíná to velmi vzdáleně Dívku ve vlaku ale opravdu jen lehce . Příběh vyprávěný z úhlu pohledu ženy,která je bývalá psycholožka a trpí psychickou nemocí,za kterou si vlastně může sama svým morálním selháním s tragickými následky,se mi líbil. A to hlavně stylem vyprávění a stavbou příběhu,který podle mne vzdává poctu starým černobílým filmům stylu noir americké produkce. Mám chuť si je postahovat, koukat na ně , pít merlot a snít.

LiLinka
24. listopadu

Podle anotace jsem měla hodně velká očekávání a knihu si moc přála dostat k Vánocům. Po roce jsem se dostala k přečtení a jsem zklamaná. První 3/4 děje jsou celkem nezáživné a poslední část je až přehnaná... že bych ji nedoporučovala číst si říct netroufám, ale pokud máte kupičku více knih, které čekají na přečtení, tuto bych odložila na později.

eliska8413
23. listopadu

Anna Foxová mě neskutečně sr..a asi se neumím vžít do takové situace, která snad může nastat. Celý příběh mi přišel jako jedna velká slátanina. Popis třeba domu nebo cesty do hor byl tak zdlouhavý a nic neříkající, že vlastně doteď nevím, jak ta hysterka bydlí a kudy teda jeli. Charaktery postav žádné. Knihy nemám ve zvyku nechávat nedočtené, ale tady jsem se nesmírně těšila, až ta nuda bude za mnou.

Silwinka87
16. listopadu

Tak já jsem bohužel ani nedočetla.Knížka mě nebavila.Možná se k ní vrátím někdy později.

Pedias
15. listopadu

Já si asi sedím na vedení, ale jak tady každý druhý píše, že to bylo předvidatelné, tak já netušila vůbec nic! Netušila jsem co je pravda, co lež...a poslední stránky jsem hltala se zatajeným dechem.
Nepopírám, že první půlka byla jen Anna a merlot, ale za to druhá půlka byla plná šíleností, zvratů, polopravd.
Za mě 5 hvězd a těším se na další knihy.

J.x
14. listopadu

Knížka se dobře četla, rychle jsem ji přečetla, některé pasáže se mi zdály víc popisné, ty jsem přeskočila:-)

marcolka
12. listopadu

Zajímavý thriller. Některé věci předvídatelné, některé mě překvapily. Jak už tu bylo zmíněno, některé body knihy byly podobné Dívce ve vlaku. Ale už začíná být opravdu frustrující, že většina hlavních hrdinek v thrillerech jsou takové psychické "trosky" , které holdují přemíře alkoholu.

DominaCZ
10. listopadu

STAVTE SLAVOBRÁNY !! Mně se to líbilo !!!!
Je tam jistý podobenství s Dívkou ve vlaku, ale je to jiný a hlavně lepší.
Snad půlka je o jejím stereotypu a je to v podstatě o ničem, ale dá se to zvládnout, protože v druhé půlce, kde se řeší zda se to stalo nebo nestalo, vás zas bude vytáčet právě neustálé ano ne/ano ne.
Já thrillery ani detektivky moc nečtu, takže viník by mne nenapadl, ano bylo to trošku přitažený za háro, ale jako proč by ne... ale jistý zvrat mi rozdrásal srdce a kanuly mi slzičky pochopení.
Četla jsem to v kuse a to znamená, že to má čím zaujmout.
Pokud tyhle věci čtete furt, asi vás neuspokojí, ale dobrý to je.
Škoda je to neustálý srovnávání, protože je jasný,že s každej přikloní k moderní Dívce žejo.

Jediný, co mne zaráží je připomínka, že ještě před vydáním, tedy kdy to nikdo neznal, byla práva prodána do 40 zemí ... to je jako ocenit film kterej jste neviděli / jídlo který jste neochutnali.
Ale jo, protože si tím chlap prošel, přeju mu to a na film jsem zvědavá.

minde
09. listopadu

Kniha mi taky připomínala Dívku ve vlaku - skoro stejná zápletka, podobná hl. hrdinka. Děj byl předvídatelný, prostředek mě trochu nudil, jak se vše pořád točilo dokola, ale ke konci kniha nabrala spád až k neočekávanému zvratu. Kniha není špatná. Čte se dobře. Takový nenáročný psychothriler na ukrácení času.

Majulle

Nemohla jsem se překousat přes sto padesátou větu, že sedí doma a chlastá. Bohužel mě to nebavilo a byla to první kniha kterou jsem opravdu musela odložit..

Ester71

Za mě parádní, hodně napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. Zajímavě psychologicky propracované, což mě baví.

Katulinka69

Mě bohužel kniha extra nezaujala,ale nejspíš protože jsem namlsana u jiných autorů

Evelyn2

Zajímavé...ale předvídatelné. Ten ,,náhlý,, zvrat na konci vlastně víte už od první kapitoly pokud čtete pozorně. Příběh dobrý, ale že bych si od autora našla další, to asi ne.

Miro67

Nápad dobrý, ale psáno velmi zdlouhavým a předvídatelným způsobem.

Joyce24

Velmi dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, téměř až v polovině. Bojovala jsem s myšlenkou, že knihu odložím, ale nakonec jsem vytrvala a druhou polovinu knihy jsem si užila a četla každou volnou chvilku.

Hendrychova.K

První část knihy, přibližně 150 stran, jsem myslela, že knihu odložím. Hlavní hrdinka nesympatická, po slově Merlot se mi už ježily chlupy. Nakonec mě kniha ale chytla a závěr byl pro mě velice překvapivý. Na hlavní hrdinku jsem názor nezměnila, ale na knihu ano.

Ráčkajda

Ač mi kniha silně připomínala Dívku ve vlaku, líbila se mi. Mám celkem ráda knihy na podobná témata, takže já jsem byla spokojená a stále jsem se těšila jak to bude pokračovat.

Evule *

Tak mě tento styl nějak nesedl, nedokázala jsem se do knihy začíst....ale to neznamená, že se k ní už nevrátím a nezkusím to znovu...

Teresita

Výborný napínavý psychothriller, kde pořád nevíte, kde je vlastně pravda. Kniha, od které se nemůžete odtrhnout, je velice čtivá a napínavá. Hlavní hrdinka trpí agorafobií, strachem z otevřeného prostoru. Žije sama, z domů nevychází a smutek utápí v alkoholu a lécích. Zábavu si krátí pozorováním sousedů. Jednoho dne uvidí něco, co by neměla. Ale viděla to opravdu?

Šánka

Docela jsem překvapená, že kniha skončila v modrých číslech, i když je pravda, že ta první polovina je takové potácení se hlavní hrdinky Anny od jedné flašky merlotu k druhé :-). Ale to zpracování její psychiky, ta bezmoc je skutečně výborně napsáno.
Od poloviny děj nabírá na síle a graduje až do šokujícího finále. Zvraty, pochybnosti, co je pravda, a co výplod choré mysli....budete tápat, budete napnutí a budete si z náznaků skládat pravdu, která (aspoň mně) stejně nevyšla.
Za mne je to vynikající psychologický thriller.

Majinkazam

Pro mě naprosto strhující příběh... Do posledního momentu napínavé, překvapivé a ohromující rozvíjení a zamotávání děje.

slaska77

První půlku knihy jsem se neubránila srovnání s dnes již bohužel velmi častým tématem hrdinky závislé na alkoholu nebo prášcích (jen z poslední doby - Dívka ve vlaku, Beze stopy, V pasti lží...) a říkala si, že na víc než 3 * to nevidím. Čtenář má pořád tendenci hrdince radit a moc dobře vidí, co by mohla udělat a ona tak neomylně udělá vždy to nejhorší z nejhorších. Závěr knihy byl však pro mě příjemný a čtivý jako každý správný psychotriller skoro až k 5 *, takže když to sečteme, jsme na poctivých 4 *. A aspoň pro sebe vyhlašuji minimálně tak rok pauzu od alkoholových hrdinek!

tchiwawa

Zvláštní jak je teď na trhu mnoho příběhu s labilními hrdinkami holdujici alkoholu kterým nikdo nevěří . První toho typu pro mě byla Dívka ve vlaku, pak Konec léta ci Žena s kajuty c.10. Mě se tyhle příběhy libí, už se mi zajídaly knihy o bezchybnych hrdinkach. Žena v okně byla zajímavá kniha, I když konec jsem nějak předpokládala...

Niu

Mám z knihy rozporuplné pocity. Dobře se to četlo, musela jsem pokračovat dál a dál. Bylo to hodně napínavé. Agorafobie je dobrý námět na thriller (viz třeba i film Vraždy podle předlohy). Líbily se mi humorné monology, co si Anna v duchu říká nebo myslí. Jen mi ten příběh přišel trochu přitažený za vlasy. Možná měli všichni důvody, že jí nevěřili, ale copak by to bylo možné, prostě ji jen tak nechat? Nechci se tady rozepisovat, abych něco neprozradila. Jen mi vadila ta bezmoc, že byli detektivové (jeden z nich) značně arogantní. Chvilkama se mi zdála Anna opravdu hloupá, nelogická. Některé situace byly popisovány strašně zdlouhavě a oproti tomu všemu jsem nečekala tak rychlý závěr, vše vyřešeno lusknutím prstu, vše najednou v pohodě. Jako by už autor nevěděl, jak se z toho kolotoče vymotat.

kanalovévýpary

Žena v okně , vcelku velmi "originální" se svým obsahem a malinko i se svým názvem, nevím jak Vám , ale mně to velmi připomnělo dívku ve vlaku a ženu v kajutě 10. Všechny tyhle knihy maj společný to, že hlavní protagonista knihy viděl, co neměl. Ale asi chápu , že to je populární psát knihy s tímto druhem příběhu. Začátek je seznámení a proniknutí do malého světa naší Aničky , nebýt dalších postav , které aspoň trochu přinášejí něco novýho do toho velmi stereotypního a smutného života zavřeného za zdmi velkýho baráku , tak by to pravděpodobně byla velká nuda , plus tady Anna má agorafobii a deprese , takže můžem zažívat velmi nepříjemné pocity spolu s ní. Pro mě je to bylo docela zajímavé , protože o agorafobii jsem slyšela párkrát a nějak se o to moc nezajímala a tady se můžu dočíst , jak se vlastně člověk s agorafobií cítí. Nó a tak to jde do tý sté stránky a pak přichází to co se muselo stát. Ta strašná věc , co obrátila Annin svět naruby. Následuje patrání a ukrutné přemýšlení , pak se všechno zhroutí a na povrch vyplave velmi nečekaná věc , která mě nijak nepřekvapila , jelikož [nebudu prozrazovat , spoiler !] Takže se pak nimráme v hlavě a vzpomínkách naší Aničky. Místy jsem si říkala komu mám vlastně věřit , hlavní hrdince , která se dopuje prášky a ráda pije ? A ještě k tomu její obranný mechanismus vymyslel něco co už není ? Nebo jiným postavám ? Samozřejmě jsem zůstala na straně Anny. Takže čteme dál a očekáváme ten konečný střet a to velké bum , ten kolík [Autor] to schválně protahuje , dokud naše velmi zapomětlivá Anička (a já opravdu nechápu , jak na to mohla zapomenout ) přišla na průlomový důkaz , to rozuzlení ke konci mě překvapilo , nebudu lhát , navíc tu finálovou konverzaci jsem si náramně užila (kdo četl , tak ví.) ALE (bohužel to ale ) to nebylo až tak překvapující , že by mě to zanechalo s pusou dokořán v naprostém šoku a ještě k tomu jsem to tušila , ale autor mě přesvědčil,že se mýlím , ale nebyla to pravda , takže to je plus. Konec byl prostě nepravděpodobný a v realitě by se žadnej takovej konec neodehrál (možná ano,ale silně pochybuju. ) Konečná kapitolka mi přišla sentimentální a taky docela těžko k uvěření , navzdory tomu jaké hrůzy naše Anička zažila.
Dávám velký plusy za místy navozený napětí , pocit strachu a pohravání s tím co je pravda a co ne.

L.Helena

Ano, je to ve stylu Dívky ve vlaku. Ale tohle je daleko lepší...

Lennji

Zvláštní kniha..taková nijaká..přečteno a posílám dál, v knihovně pro ni nemám místo..