Žena v okně ekniha

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9362

The Woman in the Window

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Motto

Šánka

Docela jsem překvapená, že kniha skončila v modrých číslech, i když je pravda, že ta první polovina je takové potácení se hlavní hrdinky Anny od jedné flašky merlotu k druhé :-). Ale to zpracování její psychiky, ta bezmoc je skutečně výborně napsáno.
Od poloviny děj nabírá na síle a graduje až do šokujícího finále. Zvraty, pochybnosti, co je pravda, a co výplod choré mysli....budete tápat, budete napnutí a budete si z náznaků skládat pravdu, která (aspoň mně) stejně nevyšla.
Za mne je to vynikající psychologický thriller.

Majinkazam

Pro mě naprosto strhující příběh... Do posledního momentu napínavé, překvapivé a ohromující rozvíjení a zamotávání děje.

slaska77

První půlku knihy jsem se neubránila srovnání s dnes již bohužel velmi častým tématem hrdinky závislé na alkoholu nebo prášcích (jen z poslední doby - Dívka ve vlaku, Beze stopy, V pasti lží...) a říkala si, že na víc než 3 * to nevidím. Čtenář má pořád tendenci hrdince radit a moc dobře vidí, co by mohla udělat a ona tak neomylně udělá vždy to nejhorší z nejhorších. Závěr knihy byl však pro mě příjemný a čtivý jako každý správný psychotriller skoro až k 5 *, takže když to sečteme, jsme na poctivých 4 *. A aspoň pro sebe vyhlašuji minimálně tak rok pauzu od alkoholových hrdinek!

tchiwawa

Zvláštní jak je teď na trhu mnoho příběhu s labilními hrdinkami holdujici alkoholu kterým nikdo nevěří . První toho typu pro mě byla Dívka ve vlaku, pak Konec léta ci Žena s kajuty c.10. Mě se tyhle příběhy libí, už se mi zajídaly knihy o bezchybnych hrdinkach. Žena v okně byla zajímavá kniha, I když konec jsem nějak předpokládala...

Niu

Mám z knihy rozporuplné pocity. Dobře se to četlo, musela jsem pokračovat dál a dál. Bylo to hodně napínavé. Agorafobie je dobrý námět na thriller (viz třeba i film Vraždy podle předlohy). Líbily se mi humorné monology, co si Anna v duchu říká nebo myslí. Jen mi ten příběh přišel trochu přitažený za vlasy. Možná měli všichni důvody, že jí nevěřili, ale copak by to bylo možné, prostě ji jen tak nechat? Nechci se tady rozepisovat, abych něco neprozradila. Jen mi vadila ta bezmoc, že byli detektivové (jeden z nich) značně arogantní. Chvilkama se mi zdála Anna opravdu hloupá, nelogická. Některé situace byly popisovány strašně zdlouhavě a oproti tomu všemu jsem nečekala tak rychlý závěr, vše vyřešeno lusknutím prstu, vše najednou v pohodě. Jako by už autor nevěděl, jak se z toho kolotoče vymotat.

kanalovévýpary

Žena v okně , vcelku velmi "originální" se svým obsahem a malinko i se svým názvem, nevím jak Vám , ale mně to velmi připomnělo dívku ve vlaku a ženu v kajutě 10. Všechny tyhle knihy maj společný to, že hlavní protagonista knihy viděl, co neměl. Ale asi chápu , že to je populární psát knihy s tímto druhem příběhu. Začátek je seznámení a proniknutí do malého světa naší Aničky , nebýt dalších postav , které aspoň trochu přinášejí něco novýho do toho velmi stereotypního a smutného života zavřeného za zdmi velkýho baráku , tak by to pravděpodobně byla velká nuda , plus tady Anna má agorafobii a deprese , takže můžem zažívat velmi nepříjemné pocity spolu s ní. Pro mě je to bylo docela zajímavé , protože o agorafobii jsem slyšela párkrát a nějak se o to moc nezajímala a tady se můžu dočíst , jak se vlastně člověk s agorafobií cítí. Nó a tak to jde do tý sté stránky a pak přichází to co se muselo stát. Ta strašná věc , co obrátila Annin svět naruby. Následuje patrání a ukrutné přemýšlení , pak se všechno zhroutí a na povrch vyplave velmi nečekaná věc , která mě nijak nepřekvapila , jelikož [nebudu prozrazovat , spoiler !] Takže se pak nimráme v hlavě a vzpomínkách naší Aničky. Místy jsem si říkala komu mám vlastně věřit , hlavní hrdince , která se dopuje prášky a ráda pije ? A ještě k tomu její obranný mechanismus vymyslel něco co už není ? Nebo jiným postavám ? Samozřejmě jsem zůstala na straně Anny. Takže čteme dál a očekáváme ten konečný střet a to velké bum , ten kolík [Autor] to schválně protahuje , dokud naše velmi zapomětlivá Anička (a já opravdu nechápu , jak na to mohla zapomenout ) přišla na průlomový důkaz , to rozuzlení ke konci mě překvapilo , nebudu lhát , navíc tu finálovou konverzaci jsem si náramně užila (kdo četl , tak ví.) ALE (bohužel to ale ) to nebylo až tak překvapující , že by mě to zanechalo s pusou dokořán v naprostém šoku a ještě k tomu jsem to tušila , ale autor mě přesvědčil,že se mýlím , ale nebyla to pravda , takže to je plus. Konec byl prostě nepravděpodobný a v realitě by se žadnej takovej konec neodehrál (možná ano,ale silně pochybuju. ) Konečná kapitolka mi přišla sentimentální a taky docela těžko k uvěření , navzdory tomu jaké hrůzy naše Anička zažila.
Dávám velký plusy za místy navozený napětí , pocit strachu a pohravání s tím co je pravda a co ne.

L.Helena

Ano, je to ve stylu Dívky ve vlaku. Ale tohle je daleko lepší...

Lennji

Zvláštní kniha..taková nijaká..přečteno a posílám dál, v knihovně pro ni nemám místo..

barbora0275

nějak nechápu, proč tady někteří prozrazují dopředu zvraty v knize. Bez čtení recenzí tady bych si knihu užila víc.

reňa30

Občas byl moment,kdy mne -jako čtenáře -kniha ztrácela...tak hodnocení ucházející-neurazí,ale ani se nekoná nadšení

Denisa_a

Tak moc jsem se na Ženu v okně těšila a tak dlouho mi trvalo než jsem jí dočetla. Ze začátku mě to moc nebavilo. Bavilo mě třeba posledních 70 stran kdy se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout. Ale na to že má 350 stránek...

Bustedka

Ta úsečná stylistika, kdy má jedna věta slovo, nebo dvě, a která má přidat - aspoň tedy předpokládám - na dramatičnosti, mi úplně nesedla. Respektive ocenila bych, kdyby - zvlášť když se jic neděje - byly věty pokládány nějak normálněji

zanda6261

Na to jak je tato kniha tak strašně opěvovaná ostatními tak mě zklamala do půlky knihy bylo čtení zdlouhavé a někdy i nudné a potom se děj rozjel ale konec mě připadal nepravděpodobný a celkem mě ta kniha zklamala. Ale nemůžu psát jenom negativa hodně mě překvapilo jak to dopadlo s její rodinou a hodně mě bavilo jak si s ni povídala a potom sme se dozvěděli pravdu ale to je tak všechno co mě na knize bavilo.

Nikol1010

Ze začátku jsem se nemohla začíst, od půlky mě to bavilo, děj se hezky stupňoval, občas mi hlavní hrdinka lezla na nervy, co se týče toho pití, ale bylo mi ji moc líto...

Christine1611

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel do poloviny knihy to bylo hodně zdlouhavé. Až ke konci se pro mě kniha stala zajímavou a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

zuziosi

no.... to nebylo uplne nejpovedenejsi dilo.. trochu mi prislo, ze tam nebyla zadna nova myslenka. konec byl fajn, ale to je tak vsechno

Ivetinka

Když jsem ji začala číst, tak jsem si říkala, že nějaká ženská za oknem uvidí vraždu... ale tohle fakt stálo za to. Jjoo prášky by se neměly míchat s alkoholem..
Po přečtení TÉ jedné věty ve mně úplně hrklo a musela jsem si jí přečíst dvakrát. :( Všechno to totiž pak začalo dávat smysl.
Překvapivé rozzuzlení. Kniha stojí za přečtení.

lenkaabooks

Kombinace silných léků, alkoholu a psychického bloku. A přesto Anna věří, že v protějším domě, který denně pozoruje, viděla zločin. Když už pomalu začíná věřit, že šlo o bludy, situace se změní. Kniha se četla dobře a rychle, téma agorafobie bylo dle mého dobře zpracované. Konec se mi ale nelíbil, přišel mi umělý a nepravděpodobný.

muchomurka

Knížku jsem přečetla rychle, ale jen proto, že jsem neměla co lepšího v tu chvíli dělat a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Hlavní hrdinka byla příšerná, úplně blbá. Nejvíc mi vadilo její skuhrání nad tím, jak ji Ed opustil a přitom si za to může sama. Nechápu, jak se toho mohla dopustit, když byl ten pravý a jediný. Tohle nepochopím. Taky její užívání tuny léků zapíjené alkoholem mi pily krev. Konec byl přitažený za vlasy, ale budiž. Tak nějak jsem to tušila. Ale chápu, jak je těžké, když Vám nikdo nevěří a je to jen Vaše slovo a všichni jsou proti Vám a zpochybňují Vaši příčetnost. Stejně můj závěr je - tuto knihu už ne.

PetraBery

Od knihy jsem tolik nečekala, ale za mne nakonec celkem spokojenost. Určitá podobnost s Dívkou ve vlaku určitě je, v příběhu byly určitě momenty, kdy jsem přemýšlela, jestli je to skutečnost nebo jsou to představy hlavní hrdinky Anny, vyvolané kombinací prášků a alkoholu. Začátek mi přišel mírně zmatený, konec to rozhodně vylepšil. Určitě lepší průměr, tak 3,5 hvězdy.

Verunka289

Kniha byla hodně napínavá, bavila mě a přečetla jsem ji na mě bleskovou rychlostí (za 2 dny), mám tyto překvapivé konce moc ráda.
Na druhou stranu si ale říkám, že už začínají být tyto psychologické thrillery jeden jako druhý.... Dívka ve vlaku, Balíček, Dřív než půjdu spát, Za zavřenými dveřmi.... a teď Žena v okně. Všechny tyto knihy mi přijdou poměrně dost podobné. Přesto je my čtenáři ale stále vyhledáváme a stále nás baví.

Lotka

Chvílemi mi kniha připomínala Dívku ve vlaku, ale tahle byla napínavější a hlavní hrdinka né tak blbá.

Karolanda

Za mě NE. Nevím jestli je to tím, že jsem ji četla po skvělém thrilleru V pasti lží, ale do knihy jsem se nemohla začíst minimálně do 2/3. Pak se to trochu hnulo a konec utekl. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, přišlo mi, že je to furt to samý dokola a radost jsem měla jedině z toho, že jsem ji konečně dočetla.

lucie2371

Kniha je spíš takový oddechový thriller který vás ale nutí číst stále dál, jelikož se chcete dozvědět, jaká je skutečná pravda!
Knihu určitě doporučuji :)

Countee

Když jsem se začítala do prvních stránek, vzpomněla jsem si na jednu recenzi slečny, v níž tvrdila, že se od knihy nedalo odtrhnout. Po nějaké 50. straně jsem jí musela dát za pravdu. Kniha je čtivá, něco jsem prohlédla poměrně brzy, ovšem ten konec mě vážně nenapadl. Dle mého názoru mohl být konec zpracován trošku lépe, ale jako celek jsem knihu potřebovala emočně vstřebat. Určitě stojí za přečtení. :)

sanni_cch

Ne. Ne a ne. Dej mi přijde jako zpatlaná blbost. Vůbec mne to nechytlo, nezaujalo. Na konci slibovaný velký zvrat, který mne osobně nijak neohromil. Už bych znovu nechtěla číst.

eiramka

Nevím, jestli je to překladem (knihu jsem četla v angličtině), horší hodnocení mne překvapuje. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny - nejde prostě odložit. Žena zavřená ve svém domě v New Yorku, s minimálním kontaktem s okolím, její den je rozdělen na sledování života za oknem, hraní šachů , internet. Kde je hranice mezi její fantazií, ovlivněnou léky a alkoholem a realitou? Krátké kapitoly, na konci každé nejde prostě přestat číst - napětí graduje, konec bravurní. Nedivím se, žepodle knihy točí film. Skvělé letní čtení !

momo01

Asi jsem po delší době potřebovala trochu braku. A po přetrpění začátku, který byl nudný a zmatený mě to fakt bavilo.

Jupijow

Jak už tady pár lidí psalo, asi se vám vybaví Dívka ve vlaku...no a za mě to tedy lichotka není...úvod se strašně táhne, pak se to trochu rozjele, ale závěr je zase plný klišé. Navíc všechny postavy jsou tak nepříjemné, že si vlastně oddechnete, když knihu dočtete a můžete sahnout po jiné.

Plaknel

Kniha se mi nakonec líbila.
Nejdříve mi vadilo, jak je psaná a nemohla jsem se pořádně začíst. Po čtvrtině už to bylo lepší a nakonec se to rozjelo. Některé situace se dají předpokládat (s rodinou, babiLizzi, apod). Držet s hlavní hrdinkou krok v pití, snad ani nejde. Zvláštní, že snad ani nezvracela.