Žena v okně

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9522

The Woman in the Window

Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Motto

Flexa
dnes

No tak tohle zas taková paráda nebyla. Jako ne že by to nebylo na závěr docela zajímavé. Ale od tohoto žánru bych čekal víc. ¨Konkurence je velmi silná a tento titul podle mého názoru je ze slabšího soudku. Příběh ze začátku nezajímavý, uprostřed průměr na závěr taky průměr, ikdyž šokující byl to ne že ne. Co se týče hvězdiček, kdyby byla možnost dvou a půl přemýšlel bych o ní. Ale za přečtení stojí, už jenom kvuli originálí myšlence. 56%

Aneleh

Kniha má spád a napětí, je to opravdový thriller. Proč však ubírám jednu hvězdičku, je proto, že Anna je psycholožka, odbornice. Proto se mi nelíbí, že svoji nemoc nedokáže dostat víc pod kontrolu. Vadí mi její alkoholismus a nakonec, protože jsem milovnice koček, i to, jak málo se stará o svého čtyřnohého kamaráda, i když by se dalo říci, že to sem ani nepatří, přesto se mi to příčilo. Annino trauma zapříčiňuje, že není schopná vycházet z domu. Příčina jejího stavu a to, co prožívá, je skvěle popsáno a samotná zápletka určitě překvapující. I když na můj vkus je konec až příliš vleklý, když už tak nějak všichni víme, jak to asi skončí.

Januli

Těšila jsem se, až si knihu přečtu. Pro mě zklamání, jak je již zmíněno v předchozím komentářích, tak podoba s dívkou ve vlaku tady je. Kniha neměla špatnou zápletku, jen začátek se dost táhl a závěr? Ten celkový dojem knihy nezachrání.

AngelA1

Než jsem se do knihy začetla, trvalo mi to poměrně dlouho, neustále jsem jí odkládala a moc se mi do ní nechtělo. Od poloviny knihy jsem ale byla tak napnutá, že jsem ji za pár hodin dočetla, nedalo mi to....super.

TessaJean
13. červnaodpad!

Kniha mi hodně připomínala Dívku ve vlaku. Nedokázala jsem ji dočíst... nebavila mě..

ejerabko

Od knihy jsem cekala vice... 2/3 knihy byly opravdu zdlouhave,popisne a bez akce... posledni 1/3 v mych ocich knihu zachranila... ovsem kniha jako celek mi v pameti urcite prilis dlouho nezustane :-/

Ivuska.09

Obrovský boom spojený s knihou Žena v okně už je nejspíš za námi. Pro mě je to průměrná kniha, která má místy několik dobrých pasáží.

barusak1

Ze začátku nic moc, ale ten konec. Pro mě super kniha

Dousabel

Není to žádný nervydrásající thriller od první stránky, ale rozhodně je to čtivá kniha s poměrně napínavým koncem. Dobře vystihnutá psychologie Anniny postavy a boje s její fóbií. Jen ten merlot - na víno si po dočtení nemůžu ani vzpomenout :D

terezka1271

Celkem dobrý, ale upřímně... čekala jsem víc.

verulinka20

Do čtvrtky knížky se v podstatě nic moc neděje a spíše sledujeme příběh o tom, jak je hlavní hrdinka zavřená doma a bojuje se svými démony.
Nicméně, pak kniha nabere spád a ten nebere konce, neuvěřitelné a nečekané zvraty, měla jsem problém se od knihy odtrhnout, za mě super!

ivetts

Je pravda, že občas se děj táhl, ale kniha mě moc bavila a konec byl naprosto strhující.

Lethania

Konec jsem vůbec nečekala, což zachránilo celkový dojem knihy. Příběh se neskutečně táhl, bylo to pořád o tom samém. Nezávidím lidem, kteří trpí takovou fóbii. Kniha ale (svým způsobem) stojí za přečtení.

Kekik

Důvod odloučení Anninyho manžela Eda a dcery Olivie je šílený. To rozhodně nechce nikdo zažít. A fóbie, kterou trpí Anna, musí být hrozná pro člověka.
Jedná se o celkem slušný thriller. Občas jsem tedy měla pocit, že děj stagnuje a nikam se neposouvá, ovšem pak vždy přišlo "něco".
Tak co myslíte, je Anna blázen nebo není ??? Já už to vím.

Anez710

Skvělé od 200 stránky. Do té doby jsem to moc nechápala, konec ,,mile" překvapil v smyslu, že toto jsem opravdu nečekala.
Doporučuji.

MartulkaS

Začátek knihy mě příliš neoslovil, Anna mi nebyla příliš sympatická, dobře utrpěla trauma, trpěla agorafobií (pro mě absolutně nepochopitelný stav), ale do toho alkoholismus, brání prášků hala bala, špatná hygiena, nepořádek, prostě ztracený případ, který se ani nesnaží se ze své situace nějak dostat (pravda, že moc důvodů k tomu ani neměla) . Postupně, ale kniha začíná být napínavá - je to co viděla opravdu blud nebo pravda? A konec, ten jsem opravdu nečekala, ale na mě to bylo možná až moc neuvěřitelné.

Heli20

Chvíli mi trvalo se začíst a přiznám se, že ze začátkujsem dokonce i některá místa přeskakovala,ale konec je opravdu strhujcí a nečekaný!

sonča94

Ze začátku je kniha na čtení těžká. Je potřeba se hodně soustředit. Dokonce u prvních pár stránek jsem se musela nutit do čtení. Ale překousala jsem se tím. Mám ráda a líp se mi čte, když má kniha krátké kapitoly což tohle tady nebyl problém. Napínavý děj při kterém se už domníváte jak to teda bylo ale nakonec se to vše přetočí o několik stupňů. Za mě skvělá kniha, kterou doporučuji si přečíst. Opravdu TOP THRILLER! Těším se na podzim jak to bude zfilmováno.

Ninjer

Psycholožka je vězněm ve svém vlastním obrovitánském domově, protože po prožitém traumatu nedokáže vylézt ven. Z nudy pozoruje sousedy, a to by to nebyl knižní thriller, aby se v tak příhodně rozehrané situaci neodehrálo nějaké to drama.

Žena v okně si u mě získává body tím, že hlavní hrdinka je vášnivá cinefilka, a tak s nadšením mluví o různých noir filmech, thrillerech od Hitchcocka a dalších stylových stařešinách. Hned je navíc člověku jasné, že autor při psaní právě z těchto snímků čerpal, a to je mi sympatický.

K hrdince Anně Foxové jsem měl ovšem trochu ambivalentní vztah, protože na to, jak jí dobře jdou šachy, jsou její detektivní schopnosti dost chabé. Nejspíš to prostě nebyl autorův záměr, ale mě docela mrzelo, že tu nemáme nějakého geniálního detektiva nebo aspoň někoho, kdo není aspoň občas schopen zachovat chladnou hlavu. Místo toho je tu poměrně křehká (i vlivem své nemoci a alkoholismu) a chybující žena. Ale proč ne.

V knize je velký počet zvratů, ale bohužel jsem téměř všechny čekal. Nakonec mně to však ale tolik nevadilo, protože kniha je výborně napsaná. Je opravdu velice čtivá a ke konci, po odhalení jednoho velkého zvratu, se od ní skoro nedá odtrhnout.

Žena v okně nepředstavuje žádné geniální dílo, ale je to zatraceně zábavná a napínavá záležitost.

Osm knih, které prosí o zfilmování, z deseti.

Eviik16

První třetina knihy lehce vleklá, ale ten konec!!! Ten byl strhující a nedalo se od knihy odpoutat

Devorah

Co musím vyzdvihnout je styl, jakým je kniha napsána, lehce a svižně. Láká nás na široké spektrum psychických chorob, spousty litrů vína a také medikamentů. Hlavní postavou je psychicky labilní Anna, která se musí vypořádat se svým životem, závislostí na víně a lécích, než se rozhodne pustit do pátrání na vlastní pěst a dopátrat se pravdy. Tu nám ovšem autor dávkuje po malých kapkách, čím si stále udržuje naši pozornost a my se tak brodíme v neustálé nejistotě, co je pravda a co lež.
Nejedná se o žádné veledílo, román nepřichází s ničím objevným ani neotřelým, konec je mírně uspěchaný, ale i tak stojí za to této knize věnovat svůj čas a strávit s ní pár příjemných chvil.

tereza2627

začátek sice nic moc, až jsem myslela, že to nedám.... ale pak? super!

Atalera

Začátek takový nijaký. Konec knihy překvapil. Ale i tak to nestačilo na lepší hodnocení.

tak.normal

Četlo se to hezky. Ale bylo to předvídatelné, ba přímo a úplně jasné.

St.Evelin

Na knihu jsem se těšila, bylo o ní slyšet snad všude. Jenže pak nebyl čas...a dobře pro mě. Utichl boom a já od knihy vlastně ani moc nečekala. První zhruba polovina knihy byla vlažná, takové nic moc, pak to začalo být zajímavé a závěr byl naprosto strhující a nečekaný. Hlavní hrdinky mi bylo velice líto a při dočítání knihy jsem si ani nedovedla představit, jakou bolestí si musela projít a žít s ní.
PS: Podobnost s Dívkou ve vlaku vidím také, ale nijak mi to ani nevadí, ani neuráží.

ivca7818

Byla jsem na vážkách, zda knize přiřknout čtyři hvězdy, ale dle mého názoru toho není hodna. Prvních takřka sto stránek totiž byla taková nuda, že jsem měla co dělat, abych knihu neodložila. Až teprve poté se to zlomilo a z osamělé šmíračky se vyklubala svědkyně zamotané vraždy. Hodně to připomíná Dívku ve vlaku, autor si od Hawkingové de facto vypůjčil postavu osamělé trosky, která chlastá jako duha, okolní svět se o ni přestal zajímat a pro všechny je ztracený případ. Stejně jako v případě Dívky ve vlaku i Anna je svědkem vraždy, ale nikdo jí nevěří. Aby podobnost tolik nebila do očí, je Anna Foxová obětí strašlivých okolností, které ji připravily o rodinu a spustily u ní psychické problémy. K tomu přidejme rádoby šokující zjištění, že vrahem není vždycky "zahradník" a dostaneme do rukou koktejl detektivky a thrilleru. Že se z knihy stal hit na jednu stranu docela chápu, prostě teď frčí v tomto žánru vše ve stylu Dívky ve vlaku a Dřív než půjdu spát a začínající autor se tak zjevně snaží z toho vytěžit. Nezbývá než dodat, že se sice nejedná o "podmanivý thriller v hitchcockovském stylu", jak se nám snaží přebal knihy namluvit (že by kvůli tomu, že hlavní hrdinka se kouká na staré film noir a omílá si do kola hlášky z nich?), ale i tak se z toho vyklubalo vcelku uspokojivé čtení. Tři hvězdy.

Prateri

Také se mi začátek knihy zdál trochu nudný, ale dobře bylo vytrvat. Také mi to připomínalo Dívku ve vlaku, ale to bylo jen tím vypitým alkoholem - ne mnou, ale paní Foxovou:-). Když už si byla Anna pachatelem jistá, tak všechno bylo úplně jinak a ten závěr - to stojí za přečtení Ženy v okně.

LenkaK666

Přelouskat první půlku knihy byla dost otrava - divím se, že mě to neodradilo, ale potom to začalo lítat :-D Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a konec jsem dočítala někdy kolem druhé ranní a i přes to, že jsem šla druhý den do práce - musela jsem to dorazit. Konec mi vynahradil počáteční nudnou část a tak můžu říct, že se mi kniha líbila a bavila mě :)

sabina8042

Tak jsem se na ni tesila a zklamani. Cekala jsem od toho vic. Dlooouho mi trvalo se zacist. Kniha me zacla bavit az nekde za pulkou, kde uz to pak teda trochu jelo. Zajimavy namet, ale kdybych ji necetla nic by se nestalo. :-)

Lenicka90

Podle napsanych komentaru jsem cekala od knihy o moc vic a proto jsem mozna byla na cele care zklamana...byla to nuda od zacatku do konce,ani od pulky deje se pro me nic moc nezmenilo,porad jsem bojovala s tim,knihu odlozit. Oznaceni titulu bestseller si opravdu nezaslouzi.