Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1579 482

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

klarinka9974
22.06.2020 3 z 5

Tak todle bylo vážně těžký číst. Na začátku jsem si říkala, že se to určitě rozjede a bude to dobrý. Ale měla jsem pocit, že jsem jenom četla o tom jak se Anna každý den nalívá vínem, jak se dopuje prášky a kouká na černobílé filmy. Když už se něco konečně začalo dít, jako by to trvalo dvě kapitoly a zase bylo to samé. Konec samozřejmě překvapil, to jsme nečekala ani já, ale kdyby bylo mít kapitol s promarněným večerem a více akce a záhady, hned by to každého bavilo o trochu více. Ale jo dočetla jsem to, něco jsem přeskakovala ale je to škoda, skvělý nápad ale špatně zvolený děj.

veriszv
04.06.2020 2 z 5

Žena v okně mě příliš nenadchla, skoro celou dobu jsem měla pocit, že jsem něco podobného už četla. Navíc jsem ani nebyla nějak moc napjatá, jak to celé dopadne, což je věc, kterou u thrilleru očekávám. Začátek se dost vlekl a i když jsem konec neuhodla, vlastně mě už ani moc nezajímal a spíš jsem byla ráda, že mám dočteno. To, že hlavní postava kombinuje alkohol a léky a nemůžeme tak věřit jejímu úsudku, už tady prostě párkrát bylo. A za mě byl tenhle prvek určitě líp využitý třeba v Dívce ve vlaku nebo v knize Žena z kajuty č. 10, sečteno podtrženo za mě slabší průměr.

Ktecka
29.05.2020 5 z 5

Tak tahle kniha je absolutně podhodnocená! Čteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem pointu tušila, stejně mě závěr dostal. Mám slabost pro rozhárané hrdinky, jak já jsem jí rozuměla a zároveň mi jí bylo líto. Těším se na film v hlavní roli s Amy Adams :-)

Lusie
25.05.2020 3 z 5

Hodně mi to připomínalo Dívku ve vlaku, stejně pomalý začátek, přemílání o skutečnosti a představách a nakonec strhující děj.

evik_svistik
15.05.2020 5 z 5

Trošinku pomalejší rozjezd, pak to začalo nabírat rychlost a ten konec, WOOOOW!!! Nemohla jsem knížku odložit, docela mě překvapuje, že zde nemá v hodnocení víc procent, za mě moc povedené!

monci6485
15.05.2020 5 z 5

Když Anna zdůrazňovala, že je DOKTORKA, měla jsem chuť dát jí pár facek. :-D Troska s vínem a práškama, co šmíruje sousedy. Je jasné, že tohle nemůže dobře skončit.

Janule809
08.05.2020 5 z 5

Začátek opravdu hodně protažený, konec nečekaný ..jinak napínavé

Morgaine07
08.05.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale znám i lepší knihy

Lenoulinka
08.05.2020 4 z 5

Začátek pomalý a táhlý. Věčné popíjení vína a sledování sousedů z okna, to je náplň dne Amy.
Ani se nedivím, že pořádně nevěděla, co je skutečnost a co výplod alkoholové opojení.. Já s tím měla taky trošku problém. Závěr překvapivý. I když Amy byla komplikovaná osoba, tak mi to nevadilo a bavilo mě to. Za mě dobrý.

pavlinka0250
01.05.2020 4 z 5

I přes zdánlivě nezajímavý a trochu vleklý začátek se dopracujete k bodu, kde vše do sebe zapadne.
A potom už to jede jako po másle a jenom koukáte co se to děje.
Za mě povedené dílko.
****

kotatkoz
29.04.2020 3 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání, ale knížka mě lehce zklamala. První polovina se neuvěřitelně táhne, střípky nesourodého děje, žádná akce, jen kvanta alkoholu a možných (?) halucinací... Naštěstí v druhé půlce do sebe začně vše zapadat, knížka nabere spád, dojde k pár drobným překvapením a strhujícímu (rozuměj americky akčnímu) závěru. Tradičně jsem tušila odkud vítr vane, ač mi motiv jednání unikal, takže hlavní překvapení se pro mě nekonalo, ale přesto nakonec zajímavě vystavěné. Kdyby byla první polovina knihy zajímavější, vyhodily by se záležitosti kolem filmů a závěr byl ještě o kousek překvapivější, dala bych lepší hodnocení. Takhle 3* z 5 a těším se na filmové zpracovaní :)

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

První polovina kniha je taková unylá, nic moc se neděje, respektive nic důležitého a je to jen poznávání života hlavní hrdinky a okolností kolem ní. Druhá půlka je naopak plná zvratů, až tomu člověk nemůže uvěřit. Celkově je ale příběh velmi zajímavý a určitě stojí za přečtení.

Andyka1305
20.04.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem tuto knihu začala číst a na nějaké, myslím, dva roky ji odložila na poličku "rozečtené", potom co jsem se dostala přesně do
její poloviny,
jelikož byla ABSOLUTNĚ nudná. Vůbec nemluvím o čítatelnosti, protože se čte absolutně skvěle, ale protože až do poloviny knihy se nic neděje. Až když teď došlo ke koronové karanténě, jsem ji dala druhou šanci a rozhodně jsem nelitovala. Přesně v momentě, kdy jsem přestala, se začaly dít věci. A samozřejmě se musíte prokousat těmi zprvu nudnými věcmi, ale bez nich by děj neměl smysl.
U této knihy jsem vlastně poprvé zažila takové pocity jako u žádné jiné, jelikož mě děj absolutně pohltil a prožívala pocity s hlavní hrdinkou.
Takže jsem nakonec ráda, že jsem tuto knihu dočetla a určitě ji mohu doporučit dál.

ZimníLidé
20.04.2020 5 z 5

Já jsem normálně z té knihy opilá :D Tolik vína :)) , aneb šmírovat se nemá ... V ději budete bádat, zda Anně z toho chlastu a prášků co do sebe každodenně láduje nehrabe a nebo bludy jsou skutečné... PS: film s podáním Amy Adams bude určitě bomba :)

kiki11
13.04.2020 5 z 5

Opět se mi potvrdilo, že se podle hodnocení vůbec nedá jít a i kniha, která není červená, může být skvělá.
Zpočátku se sice nic moc nedělo, autor nás seznamuje s příběhem a vše se začne rozbíhat až někde ve druhé třetině. Přesto ale nemohu říct, že bych se nudila, když autor píše čtivě, pomalý rozjezd mi nevadí. Nakonec se ukáže, že je postupné seznamování s postavami důležité a občas jsem musela zalistovat zpět, abych se na určité situace podívala z jiného úhlu.
Poslední část byla tak napínavá, že jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji na jeden zátah. Několikrát jsem byla hodně překvapená, některé věci jsem vůbec nečekala.
Autor určitě psát umí a pokud napíše další knihu, ráda si ji přečtu.

sicova1563
08.04.2020 odpad!

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím přiznat, že pokud bych ji měla přečíst v knižní podobě, tak bych ji určitě odložila. Nezáživné, vleklé, zdlouhavé popisy starých filmů a začleňování dialogů z nich do děje knihy. Od začátku jsem tušila, kdo je pachatel. Zkrátka nuda. Nedoporučila bych ji ani své babičce.

Alienn
03.04.2020 3 z 5

Vlastně nevím, jak objektivně zhodnotit, kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Místy měla spád, místy jsem měla pocit, že jí odložím. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla, ale asi ve mně hluboký dojem nezanechá.

Evča98
31.03.2020 5 z 5

Jak už je to několikrát psáno, začátek je opravdu takový jako pomalý, nijak nezáživný. Ale najednou vás to vtáhne a nemůžete přestat.
Skvělé!

Marley_Kid
12.03.2020 5 z 5

Počiatočný rozjazd veľmi ťažký, stále som si hovoril "fajn, zaujímavé, ale načo toľko veľa, načo tak dlhé opisy, načo toľko detailov o postavách..." a potom prišla druhá polovica knihy a zrazu mi začalo dochádzať, na čo to bolo všetko dobré. Že autor pracuje s postavami tak detailne preto, aby ste si k nim vytvorili vzťah. Aby ste začali hádať, kto, prečo,čo z toho je pravda... a ja som sa nechal nachytať a zato som dostal párkrát dobrý mindfuck, čím u mňa kniha vystúpila ešte na vyššiu úroveň. A napokon som bol vlastne úplne spokojný až do samotného konca... a už neľutujem ani ten pomalý rozjazd, lebo chápem jeho význam. Napokon jedna z najzaujímavejších kníh tohto žánru, ktoré som čítal, psychologicky a odborne zvládnutá ako u máloktorého autora, bolo dosť cítiť, že autorovi nie je psychoterapia cudzia... ako niekto písal, že to nie je tá kniha, ktorú si človek dlho zapamätá, ja si ju zapamätám asi pomerne dlho. :)

knihomolka27
08.03.2020 4 z 5

Velká spokojenost. Ke knížce sem ze začátku byla trochu skeptická, ale nakonec mi parádně sedla. Styl autorova psaní je čtivý, v těch správných pasážích zpomalí a v jiných zase zrychlí. Je to ten starý poctivý styl detektivek, kdy se vám tají dech jen při tom jak spolu postavy mluví a co si říkají, nepotřebujete ani nějakou extra akci na každý druhý straně. Je vidět, že autor je filmový maniak jako já, takže pokaždé když tam zmínil nějaký film nebo citoval hlášky z filmů , jsem byla v sedmém nebi. Knížku sem přečetla dalo by se říct jenom na dva zátahy, a mezitím sem si udělala přestávku abych se koukla na film pojistka smrti. Na který mě knížka navnadila. Byl to můj první a určitě ne poslední film noir. Prostě paráda, ty hlášky byly prostě boží a celkově příběh. Takže díky Ženo v okně( Anno) za tvoje typy.