Žena na lesní cestě

Žena na lesní cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419183/bmid_zena-na-lesni-ceste-7ri-419183.jpg 4 217 73

Poblíž zřídka používané lesní silnice se po silných deštích objeví tělo mladé ženy. Inspektorka Mel Carterová potřebuje určit totožnost oběti, aby mohla začít pátrat po pachateli vraždy spáchané před několika lety. Jenže všechny stopy už dávno vychladly a starousedlíci nejsou příliš ochotní zasvětit Mel do místních tajemství a klepů. Po stejné lesní cestě pravidelně běhá Julie Westová, jejíž charismatický manžel Matt přednáší na zdejší univerzitě. Běhá, aby si vyčistila hlavu a unikla stínům, které na jejich vztah vrhá dávná tragédie Mattovy první ženy i jeho sklon flirtovat se studentkami. Jednoho dne ale v lese dojde k události, která s ní hluboce otřese a přinutí ji pochybovat o všem, čemu až dosud věřila: o manželství, o sobě… a především o vlastních vzpomínkách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Girl in Kellers Way , 2017

anája
20.07.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a byla napínavá bez zbytečného násilí a krveprolití, které pak čtenáře znervózňuje. Četla se sama doporučuji. Na prvotinu super

zdendula31
03.07.2020 5 z 5

Bezvadná zápletka,skvělý konec.

Miretti
22.06.2020 5 z 5

Kniha se četla velice dobře, jen po delším časovém úseku ji hodnotím tak, že nenabídne nic navíc oproti dalším knihám z tohoto žánru, příběh nebyl ničím výjimečný a odlišitelný. Ale psáno je to opravdu kvalitně.

terka95
16.06.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, zejména mě bavily kapitoly z pohledu Julie. Nemohla jsem se rozhodnout, kdo mi příjde jako vrah.. nicméně konec mě trochu zklamal, čekala jsem ho propracovanější, ne tak uspěchaný a jasnější..lepší 4* :)

ivzu77
10.06.2020 4 z 5

Opět dobrý výběr knihy, psychothriller s podtextem detektivky. Četli se mi to super.

janastok
28.05.2020 4 z 5

Dobrý příběh, líbilo se mi střídání dvou hlavních vypravěček. Jen ten konec mě trochu naštval. Celou dobu pomalé napětí a pak najednou buch, buch to do nás spisovatelka nasypala. Jak kdyby jí došel papír.

Epes
13.04.2020 3 z 5

Slibně založený příběh, bohužel na konci příliš uspěchaný. Pokud se padouch odhalí sám tím, že se v opilosti chlubí svými zločiny, vezme to čtenáři vítr z plachet: namísto skládání puzzle z drobných detailů, jako jsme to dělali od začátku knihy, přijdeme v závěru k hotovému. Proporčně je tedy román rozvržen nedobře - na začátku minimum vodítek, na konci nám je nesype autorka všechna. Rádoby otevřený konec už na tom nic nezmění.
Experimenty s modifikací paměti jsou určitě vzrušující, do příběhu mohly být důkladněji a podrobněji zakomponovány.

katka.oo
03.04.2020 5 z 5

Velice dobrá knížka, velmi dobře se mi četla, možná i díky střídajícím se kapitolám dvou hlavních postav děj velice rychle a svižně plynul … no ale ten konec? … doufám, že ještě někdy bude nějaké pokračování. A jinak doporučuji!

kneslova
29.03.2020 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, pachatele jsem typla brzy zpočátku, pak mě autorka trochu zmátla, ale velice čtivá kniha, dávám 5 hvězdiček

Pája699
27.03.2020 5 z 5

Tleskám a smekám. Opravdu strhující příběh, který mě prostě bavil. Po obrácení poslendní stránky musím říct, že potřebuju pokračování..takhle to přeci nemůže skončit?! :-) Každý jsme určitě v průběhu čtení měli svojí teorii kdo jak a proč. Musím ale přiznat, že mě autorka dokonale mátla stránku za stránkou a já vlastně nevěděla, čemu věřit. Dokonale mi vzala tu jistotu a musela jsem číst dál a dál, abych konečně odhalila pravdu.

Aghatte
26.03.2020 5 z 5

Nemám ráda manipulace, bylo mi Julie moc líto. Psychoteror se těžko dokazuje, zde navíc podávání různých psychofarmak, člověk je pak skutečně jen loutka v rukách druhého.
Znepokojivé!
Dobrá kniha.

Hvězdinka
24.03.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, nešlo přestat číst. Otevřené konce nemám ráda, zde trochu byl, ale v tomto případě mi to zase až tak nevadilo. Doporučuji.

Awča
08.03.2020 5 z 5

Prvotina? V tom případě klobouk dolů, opravdu smekám. Četlo se to velmi pěkně, příběh byl zajímavě vystavěný. Také mě štvala submisivnost Julie, zvláště v kontrastu se schopnou vyšetřovatelkou. Otevřené konce nemám ráda, ale zde k příběhu pasoval.

Hella
21.02.2020 4 z 5

Nečekaně výtečná prvotina! Byla jsem napnutá až do posledních stránek, jak to s Julií dopadne. Jen by bývala mohla být trochu méně apatická a submisivní, pak by příběh působil ještě věrohodněji. Jo a ještě mám výtku ke konci! Takhle tedy nee. Prosila bych nějaké pokračování.

martina.bella
13.02.2020 4 z 5

Nemám moc ráda knihy, kde se stal zločin a je jen velmi málo podezřelých, ale tady mi to nevadilo. Hezky, kultivovaně zpracované, napínavé. Sympatická kriminalistka. Sice už jsem nějakou dobu dopředu tušila, že to asi bylo takhle, tak za to jedna hvězda dolů, ale jinak moc dobré a otevřený konec tomu podle mě spíš prospěl.

benik25
05.02.2020 5 z 5

Napínavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už teď se těším na další knihu od této autorky.

Marokoko92
20.01.2020 5 z 5

Super, skvěle se četla, jen ten konec....

pavlinka0250
12.01.2020 4 z 5

I když víme, kdo za vším stojí, kniha se čte stále s napětím co se bude dít dál, jak se bude příběh vyvíjet a jak to celé asi skončí.
Konec bych si sice představovala jiný, ale i tak to v žádném případě nebyl ztracený čas. Líbilo se mi to a mohu doporučit.
****

Ráčkajda
03.01.2020 5 z 5

Na prvotinu super, miluju knížky, kdy se těším na každou další stránku. Líbily se mi obě linie a ikdyž je jasné, kdo za tím vězí, dávám 5 hvězdiček...jen tak dál:-)

harena
03.01.2020 4 z 5

Pravda je, že od počátku víme, kdo tam bude vrah, jen mě zajímalo, jak se s tím autorka popere. Malinko mi vadil způsob prvotního vyšetřování, takhle lajdácky to snad policie nedělá (no, kdo ví), pak mi vadilo a nechtělo se mi věřit, že by se nějaká žena chovala tak hloupě a pasivně jako Julie. Kniha je autorčina prvotina a na to, že ji psala často během čekání, než jejím dětem skončí trénink, je opravdu dobrá a lehce se čte. Další kniha bude určitě ještě lepší.

detektivní a krimi romány australská literatura

Megan Goldin
australská
2020  81%Úniková hra
2019  84%Žena na lesní cestě
2023  90%Noční koupání
2024  %Zůstaň vzhůru

Kniha Žena na lesní cestě je v