Zázračný prst

Zázračný prst https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489360/bmid_zazracny-prst-H90-489360.jpg 4 123 23

Už ste niekedy počuli o dievčatku so zázračným prstom? To dievčatko je z tejto knihy a je veľmi nezvyčajné. Keď ju niekto nahnevá a už to naozaj nevie vydržať, vyletí jej z prsta žiarivý blesk, ktorý toho človeka potrestá.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

The Magic Finger , 1966

mončičák42
01.05.2024 3 z 5

Ačkoli úvodní kapitola synka velmi pobavila a v hlavě se mu rojily nápady, hned poté mu bylo hrozně líto začarované rodiny, to, co prožívali, mu velmi vadilo. Já jsem se moc pobavila, k tomu dokonalé obrázky, každopádně hodnotí syn. Domnívám se, že je knížka pro starší děti.

smazenaryba
30.01.2022 4 z 5

Na prebale sa píše "vhodné na prvé čítanie". Môžem potvrdiť, že je to tak, pomer textu a ilustrácií, príbeh, akurát, aby to mladý čitateľ zvládol a zároveň sa zabavil. Ako vždy nedielna súčasť knihy, ilustrácie od Quentina Blakea, výborne dopĺňajú skromnejší text, tentokrát dokonca vo farbe.

ddkk
21.12.2021 4 z 5

Další z krátkých příběhů nepřekonatelného fantasty Roalda Dahla. Tentokrát jde o záchranu divoké zvěře, jmenovitě divokých kachen, před zlými lovci. Řešení je neobyčejné - stačí, když jedna malá kamarádka namíří na inkriminované osoby svůj kouzelný prstík. A hle, lovecká rodina, které místo rukou narostla křídla, ihned nechtěně přesídlí ze svého útulné domečku na strom a tatík musí postavit hnízdo, aby bylo kam hlavu složit. Zato kachny si klíďo píďo hospodaří v domečku a navíc se chystají taťku s mamkou i dětmi sestřelit jejich vlastními brokovnicemi!

Bylo to drsné a bylo co vnoučkům vysvětlovat. Přiznávám, že nejvíc je zaujalo to, jak taťka vybaven jen křídly stavěl to hnízdo a jak nosil větve v puse... Problém vznikl spíše při následné diskusi s dědou, který je myslivec. Musel hošíky vzít sebou do honitby a ukázat jim, jak se o zvěř pečuje, jak se musí krmit, jak se musí do napaječek vozit voda a jak ji dobří myslivci spíše pozorují než střílejí...takže tak. Každá mince má dvě strany, i příběhy Roalda Dahla.

Drakobrouk
06.10.2021 5 z 5

Bilo to hrozně krátké a trochu vtipné. Nejvíc se mi líbilo jak se kachny koupali ve vaně.

tabaluga
03.07.2021 5 z 5

Koupila jsem ji synovi jako dárek za první vysvědčení a byl naprosto nadšený, jelikož nejdříve si poslechl v audioverzi Karlíka a továrnu na čokoládu a moc se mu to líbilo.Myslím, že pan spisovatel bude jeho oblíbený:-) musela jsem nejdříve přečíst a musím uznat, že je to poutavě psaný příběh i s poučením. Uvidíme až to syn dočte, jaký bude mít názor:-D

TeoK7
23.05.2021 5 z 5

hezká oddychovka pro děti

Knihomolka506
06.04.2021 5 z 5

Krátký, ale pěkný a zároveň poučný příběh o tom , co vše se může stát , když někdo zabíjí zvířata nebo ubližuje druhým. Pozor na prsty...

monushka
26.12.2020 4 z 5

Má druhá přečtená kniha (jednohubka) tohoto autora. Musím se přiznat, že ačkoliv knihy pana Dahla čtu dcerám před spaním, vypůjčím si je od nich z knihovny i sama od sebe. Jeho knihy mě baví čím dál víc.

Laughtubbe
15.09.2020 4 z 5

Příběhy Roalda Dahla jsou prostě úžasné. Potěší všechny nekoukaje na věk. Tento příběh kouzelného prstu mě pobavil. Četla jsem ho žákům během českého jazyka. S tímto příběhem se dalo velmi dobře pracovat. Kdo by nechtěl mít takové schopnosti ,i kdyby jen jednou. Obrovská problém nastal tehdy, když se naštvala. Přečtěte si ji. Za 30 minut ji máte fuč.

aydam
31.05.2020 5 z 5

Já mít kouzelný prst, to by to lítalo :-)
Moc fajný příběh!

lucakuca
21.05.2020 5 z 5

Ta byla vážně prííímová!!!! Peříčkově lehoučká, kašovitě vtipná, babičkovsky moudrá a tréninkově dokonalá pro pidi čtenáře! Jen ať si ji přečtou robátka sami :-).

Měňavka
01.03.2020 5 z 5

Opět nádherný příběh s krásnými ilustracemi. Tohoto autora nebudu mít nikdy dost, i když mi už dávno není 7 let (uvedená věková skupina čtenářů).

FejKýý
26.12.2019 4 z 5

Velké myší spiknutí, se mi od autora líbilo více ale tohle bylo pro děti taky parádní, možná to první bylo taky pro mě lepší protože bylo ze života pana spisovatele ale věřím že mladším čtenářům i tato kniha udělá radost, ilustrace taky fajn srandovní. :)

haaabi
19.09.2019 5 z 5

Fajn jednohubka, děti zaujalo. Měli jsme přečteno do půl hodinky.

petrzel
16.02.2019 5 z 5

Kniha byla výborná.

icewind
30.12.2018 4 z 5

Podobně vybaveným prstem bych rovněž nepohrdnul, ovšem obávám se, že by nezůstalo u kachen :)

lenamor
09.12.2018 5 z 5

Roald Dahl má naprosto úžasnou představivost a tato kniha není výjimkou, čtivý příběh i pro dospělého

igor6519
20.11.2018 4 z 5

Milá kniha, vhodná pre začínajúcich čitateľov.

Mygli
16.06.2018 4 z 5