Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

PetraaMatouš
08.04.2018 3 z 5

Když byla série vydaná a dostala se mi do rukou, zhltla jsem ji. Zabydlela se u nás v knihovně. Bohužel jsem ji od té doby nečetla. Něco jí prostě chybělo. Nevim jak to říct. Koukám na ni, ale do ruky ji nevezmu. Přesunout ji ale taky nechci.
Text se čte dobře a vcelku rychle. Žádný světoborný myšlenky neobsahuje. Občas mi vadila hlavní hrdinka.

Fizulka71
29.03.2018 4 z 5

Setsakra dobrý andělsko-démonský napínák. Četla jsem poprvé před několika lety a od té doby se aspoň jednou za rok k tomu znovu vrátím, protože je to prostě vynikající série. Kniha je příjemně temná, autorka dovedně žongluje s romantikou a napínavým dějem. Moooc se mi to líbilo...

wildXchos
28.01.2018 5 z 5

Příběh i postavy jsou úžasně propracované. Kniha je trošku strašidelná, ale ne zase moc.

bookworm_plants
07.12.2017 5 z 5

Úžasné, těším se na další díly. Téma andělů se mi líbí. :-)
Miluju Patche, je tak sexy a úžasný a sexy.. :-)
5* i když bych klidně dala 10* kdyby to bylo možné, četla se sama. :-)

muchomurka
14.11.2017 3 z 5

Myslela jsem si, že knihu čtu poprvé a jaké bylo mé překvapení, že ono ne. Toliko k tomu, jak mi příběh utkvěl v paměti.
Když jsem ji četla poprvé, dala jsem 4 hvězdičky. Teďka bych dala dvě. Nakonec nechávám průměr tři. Už nemám na takto vyprávěný příběh věk. Ze začátku super, napínavé, neotřelé. Ale pak už to šlo od 10 k 5. Nora dělala jednu krávovinu za druhou, chovala se jak rozmazlená puberťačka, nenechala si poradit a ten konec? Hm, jsem pro dobrý konec, ale dobře zvládnutý. Toto mi přišlo dost odbyté.

Katnissia
07.11.2017 2 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala a četla se mi špatně. Děj ani postavy se mi nelíbily. Další díly rozhodně číst nebudu.

Jacinda
24.10.2017 3 z 5

Pěkné čtení, ale boha jeho těch logických chyb. A některé rozhovory vyloženě bizarní. V ději jsem se neorientovala, nechápu počínání poloviny postav. Alespoň, že to mělo příjemný nádech romantična a cítila jsem z toho sladkou nostalgii Stop hrůz

blázendoknih
05.10.2017 4 z 5

Super kniha...zrovna se mi trefila do nálady...stránky doslova mizeli před očima!

Beatrisie
04.10.2017 4 z 5

Přečteno ani ne za 24 hodin. Příjemná oddechovka těším se na další díl:)

DéňaPéňa
01.10.2017 5 z 5

Knihy o padlých andělech mám hodně ráda a tato se mi hooodně líbila. Těším se na druhý díl.

TerezaMondeková
17.09.2017 5 z 5

Obálka knihy je bombová a úžasně se k příběhu hodí. Od knihy se nešlo odtrhnout. Kniha byla od začátku chytlavá, zajímavá a skvěle napsaná. Během příběhu jsem byla zvědavá, co dalšího se stane, co bude dál, co se Noře zase stane, kdy se zase objeví Patch. Je pravda, že něco pořádného se dělo, až ke konci, ale rozhodně během příběhu nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí. Líbí se mi i to, že se příběh odehrává na střední škole. Hezké byly i ozdobené stránky.
Nora se mi líbila od začátku. Žádná sexbomba, nejoblíbenější, nejhezčí, nejbohatší. Obyčejná, sympatická, vtipná, chytrá holka.
Patch... do toho jsem se zamilovala. Krásná tajemná aura, jezdí na motorce, je drzý a sebevědomí. Bože, potkat takového kluka je zázrak!

Mansonovka
07.09.2017 5 z 5

Od této knihy jsem nic valného nečekala, maximálně oddech. Doporučila mi ji knihovnice, jinak bych si ji nevypůjčila. Přečtena za 4 hodiny!! I když v některých pasážích mne iritoval styl psaní nebo i situace a scény, bez kterých by se knížka klidně obešla - za mě prostě super.. Potřebuji další dva díly!

Sima890
04.09.2017 5 z 5

Sérii jsem si zamilovala, první díl Zavržený je velmi napínavý, nemohla jsem se odtrhnout
Krásné čtení to bylo

Mellisek
21.08.2017 4 z 5

Já musím uznat, že byť jsem na knihy pro mláděž starší tak mě to opravdu uchvátilo natolik, že jsem si to dala pomalu na jeden zátah. Kniha je velice pěkně napsaná, postavy i děj jsou dobře zasazeny do časové osy. Líbil se mi spád a tempo kam se knížka ubírala chvilkama mi sice připoměla knihu Pád, ale opravdu je jen o mylný dojem z určité parts.

katkaq
02.08.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Patche jsem si zamilovala a jeho vztahu s Norou jsem fandila, jak mladá puberťačka. Na druhou stranu potřeba říct...tohle je romantická fantazy...nemůžete čekat nějaké hluboké myšlenky. Je to oddechovka, kterou budete zbožňovat.

Romžiry
11.07.2017 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Tento žánr mám ráda, beru ho jako oddechovku, tato kniha mně nenadchla. Dobře napsané, přeložené, celkově čtivé, ale tak nějak plitké. Přes léto ráda čtu série, nemusím pak přemýšlet a vybírat co budu nebo chci číst. Sérii Nora Greyová, si asi nechám ujít, do dalších dílů se mi moc nechce.

Calla2002
31.05.2017 5 z 5

Dokonalá kniha a celá její sére miluju ji! Jsem z toho překvapená a celé mě to pohltilo prostě pane bože! Tahle série neomrzí
ROZHODNĚ DOPORUČUJI!!

maruschka
23.05.2017 3 z 5

3,5* Raději nechci vědět, co to o mně vypovídá, ale dočetla jsem a nejspíš zkusím i další díl. Na druhou stranu - dokážu ocenit povedenou Twilight ff (bez ironie).

l001
18.03.2017 5 z 5

Toto je nejhezčí kniha všech dob!!!!!!!!!!

Majdule
03.03.2017 4 z 5

Tak tohle se čte výborně. Autorka umí skvěle postihnout rostoucí napětí mezi hrdiny i temnotu, která obklopuje Patche. Emočně velmi vypjaté, jen tomu trochu chybí dění.
Hltám sice stránku za stránkou, ale také si říkám, že by se něco mohlo začít opravdu dít.
Doplněk po druhém čtení: marně přemýšlím o sérii s přitažlivějším hrdinou než je Patch, zdá se, že vystoupil přímo z hromadné mysli všech žen a dívek.

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick