Naplněná závěť

Naplněná závěť https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5231/zaveti-naplnena-zave-5231.jpg 4 69 10

Závěti série

< 3. díl

Lord James Wyndham se po smrti své ženy seznámí s mladičkou Jessií. Nešťastnou náhodou ji značně zkompromituje a okolí na něj naléhá, aby se s ní oženil. Rodina dívku nutí, aby co nejrychleji opustila město, a Jessie toho využije po svém. Prchá na britské panství Jamesových příbuzných - hraběte a vévodkyně z Chase. Vlivem vévodkyně se Jessie změní k nepoznání. Z divošky se stane mladá dáma. James, trýzněný pocitem viny, ji požádá o ruku a Jessie nabídku přijme. Místo idyly však přijde trápení. Jak jen si vysvětlit, že půvabnou Jessii po každém milování pronásledují stále děsivější noční můry? ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Valentine Legacy , 1995

Ála1968
26.06.2023 3 z 5

Poslední díl a kdyby nebylo konce s vysvětlením,co se se všemi stalo,asi bych knihu poslala dál.Celkem jsem zklamaná.A nezachránila to ani Jamesova matka,která fakt byla od prvního dílu na zabití,ale její rýmovačky jsou prostě skvělé,tam jsem se bavila a hodně nasmála.Úžasný byl i Marcus,toho miluji od začátku.

Maky806
27.03.2023 5 z 5

Krásná, čtivá oddechovka.

petraj30
03.01.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. Jessi nebyla typická kráska a i tím svým chováním a vystupováním připomínala mladého kluka. Po odcestování se to konečně začalo rozjíždět
Někdy jsem se tedy popadala za břicho – ty kompromitující situace, to bylo úžasné. Některé věci mohly být více rozvedeny, ale nijak to nevadilo. Znám od autorky lepší, ale i tak to nebylo špatné.

moudivlacek
30.11.2020 4 z 5

Romantický příběh o milovnících koní a dostihů, ale také i o vzájemné lásce a úctě a poznání, že člověk lépe snáší život s milovanou osobou. Líbilo se mi i to, že autorka do příběhu zakomponovala ostatní hrdiny z minulých dílů i jiných knih.
Závěrem je krátké shrnutí životních osudů všech důležitých lidiček.
Velmi vtipné, živé, rychle ubíhající vyprávění, završené pořádnou dávkou romantiky.

Terisek99
10.02.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka. Líbila se mi zápletka. Bylo to napínavé čtení.

tinka1974
17.03.2017 4 z 5

bylo čtivé, jen bych ubrala erotice a rozvinula zápletku o Černovousovi. Ale to už bychom byly asi někde jinde

havrmoni
31.05.2016 5 z 5

Nemůžu si pomoct,ale tahle série mě bavila. Tenhle díl byl nejhezčí. V první polovině se setkáváme s hl.hrdiny a jelikož jsou chovatelé koní,tak i se závody a se vším kolem koní. Druhá polovina je typická pro tuto sérii,pověst o pokladu a hledání a samozřejmě vražda. Potkáváme hrdiny z prvního dílu a jejich přátelé-sluhy. Moc se mi líbil samotný závěr,kde autorka popsala život všech ze série po letech , co kdo dělal a jak žili až k jejich vnoučatům.

Kamiliana
08.09.2014 2 z 5

Komedie, satira, erotika, detektivka, fakta. Od všeho trochu, nic moc dohromady. Nějaké hvězdy navíc dá asi ten, kdo má rád dostihy a koně.

avad
23.06.2013 1 z 5

Nejhorší díl ze série Závětí.

maryzka
22.04.2012 2 z 5

Míhá se tam plno postav z jiných dílu, ale obsah toří závět takže jsou pouze trillogie ale potomci se sblíží spolu v manželství-

historické romance

Catherine Coulter