Tajemná nevěsta

Alexandra Chambersová, mladší dcera vévody z Beresfordu, upřímně a beznadějně miluje hraběte Douglase Sherbrookea. Tento čestný muž však dá přednost službě vlasti v armádě, i když v srdci skrývá hluboký cit ke zbožňované ženě. Jeho vyvolenou však není Alexandra, ale její sestra Melissande. Na tu hrabě myslí celé tři roky válčení. Douglas netuší, zda se jeho milovaná Melissande mezitím neprovdala. Na radu své energické sestry Sinjun se hrabě odhodlá a zkusmo požádá otce své vyvolené o její ruku. Kupodivu obdrží bleskově nejenom souhlas, ale i brzký termín svatby. Překotný sňatek se uskuteční ; a Douglas se záhy nestačí divit, jak rozmazlenou osobu pojal za choť. Ke všemu ho pronásleduje duch Panny nevěsty, strašidlo, jež se v rodinném sídle objevuje už po staletí. Říká se, že jeho přítomnost vždy něco důležitého předznamenává&...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15440/tajemna-nevesta-15440.jpg 4.2108

Sherbrookeovi 1.

Vydáno: , Alpress

The Sherbrooke Bride, 1992

Kniha Tajemná nevěsta

Jacinda123
09.08.2021

Kto nechce spoilery nech nečíta ďalej.
Najlepšie na knihe boli niektoré komické hlášky.
Kto čítal pochopi.
Príklad
štvrťročné počítanie sherbrookovskych lavobockov.
"Má vodnate oči, kostnate lakte, dve mená a rodičia ju oslovujú oboma."
"Aj keď oslom v tejto dráme som ja na mne si nezajazdite!"

petraj30
21.11.2019

Pěkný čtivý příběh, ale to jak se choval Douglas?.. To byl prostě výsměch se vším všudy. Já chápu, že láska je slepá a Alex mu taky občas dávala kapky, ale podle mě to bylo málo.
Přijde mi, že téměř všichni hrdinové CC se chovají jako ufňukané slečinky a myslím, že kdybych je vyvraždila všechny, asi by kvůli mě obnovili trest smrti:-):-)
Tony byl naprosto skvělý a je velká škoda, že nedostal více prostoru nebo samostatnou knihu. Dalším příjemný rozptýlením byla Sinjun - její vtipné komentáře opravdu neměli chybu, od srdce jsem se zasmála.
Postupně si přečtu celou sérii, tak doufám, že se tam budou chlapi chovat, alespoň trochu normálně

ariel platto
05.10.2016

Kniha mě moc bavila. Líbilo se mi jak hlavní hrdinové mezi sebou propadli vzájemné vášni. No a navíc jsem se i nasmála. Zejména když Sinjun zmiňuje jméno kobylky :)))

havrmoni
07.06.2016

Tak já nevím,četla jsem a nepřeskakovala,ale že bych byla nějak odvázaná to tedy ne. Víc se mi líbili Tony s Melissande než ústřední dvojice. Douglasovi jsem se ze začátku nedivila,že tak vyvádí,taky komu by se to líbilo,mě ne. No a pak se projevoval jeho sklon všechno mít pod konrolou nějak mi nevadil. Zato Alex to je jiná,jakoby se autorka nemohla rozhodnout jestli bude naivní husa nebo statečná a chytrá a všechno dohromady. Nevyznala jsem se v ní a dost mě rozčilovala. Možná více stran o té vedlejší práci Douglase a bylo by to lepší dílko.

martiiinkajjj
14.01.2016

Naprosto úžasná série :) doporučuju.

moudivlacek
17.08.2015

Pěkná knížka, nasmála jsem se, odpočinkové čtení.

Dreisii
26.09.2014

Oddechové čtení :)

macekkk
18.02.2014

Kniha celkem zaujala, líbilo se mi jak je popsán přechod z nucenosti na zamilovanost. Každopádně jsem čekala od knihy víc.