Žárlivost

Žárlivost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25888/bmid_zarlivost-65daee99a8fb6.jpg 4 51 7

Nofar197
27.10.2023 5 z 5

SSTknihy : Myslím, že Jura byla především zklamaná z mylné představy, kterou měla o dočasné obyvatelce svého domova : Představovala si ji trochu asi jako sebe, praktickou, s dobrými školními výsledky, sportovně založenou a milující knihy. Hana však byla jejím pravým opakem : Krásná, ale povrchní, bez hlubšího zájmu o cokoli, možná s výjimkou tance, i když i to mi přijde diskutabilní. Její přátelství se Sabinou, stejně založenou dívkou, tedy nebylo Jurinym primárním problémem.

Nofar197
28.03.2022 5 z 5

Otázkou zůstává, proč byla Jura stále bez kamarádky. Jinak sympatická a inteligentní dívka se v otázce přátelství jevila poněkud majetnicky.

georginaa
13.07.2020 3 z 5

Dívčí romány od Heleny Šmahelové vždy ukazovaly na nějakou problematiku dospívajících. Ať se jednalo o problémy v rodině, s rodiči, alkoholem, nebo kamarádstvím. Snažila se, aby kdo knihu četl si vzal nějaké to ponaučení, nebo se nějak vyrovnal se skutečností.

JancaMia
02.02.2020 3 z 5

Coby dvanáctiletá slečna jsem knížku hltala plnými doušky, tolik jsme se v ní viděla, teď setkání po letech (nález z knihobudky) z pohledu rodiče, trošku naivní ale i tak chápající .. každý z nás si tím musí projít .. jednička navíc že knížka pochází z pera paní Šmahelové (což je podle mě náš pojem , juž tehdy psala nadčasově a v mnoha jejích knihách se vidíme i dnes) .

SSTknihy
19.07.2018 3 z 5

Být praktická, sebevědomá, bezproblémová a pohodová holka je fajn, když vám ale chybí opravdová kamarádka, není to přeci jenom ono. Jenomže jak se říká – pozor na přání, mohla by se vám splnit. Život ale může být také pěkně nespravedlivý, a to je možná to nejdůležitější, co se Jura naučí stejně rychle, jako se zbaví své žárlivosti.

Jessica007
15.06.2017 4 z 5

Četla jsem jako -náctiletá a líbila se mi.

maryzka
11.05.2012 2 z 5

tuto knihu jsem měla pujčenou z knihovny a podle mých žebříček hodnot knih pro děti od této autorky je na třetím místě.