Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175980/zapomenute-dite-175980.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

Rade
16.02.2017 2 z 5

Detektivka, která v druhé části dost zabředává do řešení vztahů; víc než detektivní linie se zde řeší milostné (i jiné) vztahy. Ani to by mi nevadilo, kdyby to celé nebylo po vztahové stránce takové naivní a nepravděpodobné, chvílemi jsem nad jednáním i konverzací hlavních hrdinek (ale vlastně i hrdinů) kroutila hlavou… Konečná zápletka mě taky neohromila. Vzpomínky na válečné období - takový román v románě - píše sice Fiona formou mailů příteli, není ale zřejmé proč, příliš okatě jsou určeny především čtenáři.
Pro mě oproti očekávání dost zklamání, dvě a půl, půl hvězdy navíc pro zajímavé téma evakuace dětí z bombardovaného Londýna na venkov, škoda, že se ho autorka víc nedržela.

Kamienkova33
15.02.2017 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky, ale určite nie posledná. Dobre sa to čítalo, celý čas som čakala na rozuzlenie, čo majú dva príbehy - súčasnosť a Londýn počas druhej svetovej vojny - spoločné a aký súvis to má s vraždami. Pri dejovej línii z minulosti mi až srdce trhalo, aký to musel byť krutý svet... a žiadny happy end sa nekonal ani v knihe. Zaujímavé bolo, že sa autorka venovala viac hlavným postavám - podozrivým, ako vyšetrovaniu a konanie polície mi pripadalo miestami dosť amatérske, ale nevadilo mi to.

allebra
05.02.2017 5 z 5

Velice čtivý detektivní román s psychologickou zápletkou a tajemnou atmosférou, žádná hluchá místa, nepředvídatelný konec. Zajímavé byly také návraty do minulosti. Postav bylo více, ale dalo se v nich velmi dobře orientovat. Škoda jen, že jsem si přečetla spoilerující komentář KackySedlackove a připravila se tak o moment překvapení! Jediné, co mi na knize vadilo, byly časté překlepy. Bylo to moje první setkání s autorkou a určitě si ještě nějakou její knihu v budoucnu přečtu.

Mabie
03.02.2017 3 z 5

Kniha je něco na pomezí detektivky a thrilleru, ale jako zásadní mi přišel tragický příběh Briana Somervilla. Osud mentálně postiženého "zapomenutého" dítěte mi koncem II. světové války přišel docela věrohodný.
Souhlasím ale se Zuzka222, že potenciál příběhu z minulosti byl naprosto nevyčerpaný.

Fzuzik
01.02.2017 3 z 5

Knížka je v pořadí druhá, kterou jsme od této autorky měla možnost číst.
Bohužel pro mě byla mírným zklamáním oproti předchozímu Údolí lišek.
Dvě dějové linie, které autorka zvolila, působily někdy spíše rušivě než kladně. Pozitivně hodnotím především dějovou linii z minulosti, která ovšem byla v menšině.
Hlavní hrdinka působila značně přihlouple a enormně naivně, místo toho aby ve mě evokovala pocit soucítění, jsem měla s prominutím sto chutí ji proplesknout aby se probrala. :)

Miťuli
26.01.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, dobře vystavěná, vřele doporučuji! ;) stojí za to

Nicol13
11.01.2017 4 z 5

Hezky promyšlený příběh. Historie se zapomenutým dítětem byla zajímavá a poutavá.
Téměř do poslední chvíle mě nenapadlo, kdo za případ mohl, ale začátek byl zbytečně zdlouhavý.
Druhý případ nebyl bohužel tolik promyšlený a celkem odfláknutý. V knize také bylo hodně jmen, takže se v tom mohl člověk po čase ztrácet, teda alespoň já jsem se chvílemi ztrácela.

No.. mám z toho rozporuplné pocity. Každopádně konec byl napínavý a nečekaný. Asi zkusím i jinou knihu od autorky.

koki.veru
17.12.2016 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a byla jsem moc mile překvapena. Četla se velmi dobře, moc se mi líbily přechody mezi minulostí a přítomností. A taktéž mě velmi překvapil konec a odhalení vraha.

Michaela91
05.12.2016 3 z 5

Knížka se četla dobře, líbila se mi více minulost ale to je u mě skoro pokaždé. Občas byl příběh strašně táhlý a už klidně mohl být konec. Jen mě zamrzelo, že nedořešili vraždu Amy. Tohle vysvětlení mi na konci chybělo. Jinak dobrá kniha.

Zuzka222
17.11.2016 3 z 5

Zhruba po první polovině knihy by moje hodnocení bylo 5*. Děj byl zajímavý, napínavý, dobře se prolínal příběh z minulosti a budoucnosti a všechno bylo slibně rozjeté, ale.... Druhá půlka knihy mi přišla podstatně slabší, množství nelogických situací a rozhodnutí, neustálé omílání těch stejných pocitů postav (především postava Jennifer mě silně nebavila) a co mi vadí úplně nejvíc, tak naprosto nevyčerpaný potenciál příběhu z minulosti. ,,Děsivé tajemství" pro mě nebylo až tak šokující, jak jsem zprvu čekala (ano, byl to děsivý příběh, ale četla jsem již mnohem temnější a šokující příběhy, tak byla má očekávání trochu jinde). Navíc věřím, že šel celý příběh rozpracovat trochu lépe než jen na pár stránek. Závěr mi poté přišel celý takový nijaký, čekala jsem i nějaké komplexní zakončení životních příběhů všech postav (když vezmu v potaz, kolik prostoru bylo v knize věnováno jejich pocitům a životním problémům), které se nedostavilo. A musím mít také výtku k editorům, protože tolik překlepů a chybějících písmen jsem ještě v žádné jiné knize neviděla!

Eremites
06.11.2016 4 z 5

Velmi zajímavý námět - dosud jsem se s tématem anglických dětí umisťovaných na venkov ve válečném období v knize nepotkala. Příběh "zapomenutého", mentálně postiženého dítěte pro mne byl hodně silný.
Pěkně zpracované téma vztahů - ať už těch z minulosti mezi Chadem a Fionou nebo současných mezi hlavními hrdiny. Výborně uchopené téma mateřské lásky - tedy spíše její nepřítomnosti a jejích následcích, které ovlivňují celý následný život člověka.
Vraha jsem tipovala už dobře od poloviny, ale pro mně nebyla detektivní zápletka tím hlavním, čím mne kniha zaujala, takže mi to ani nevadilo.

minirock
05.11.2016 5 z 5

S knížkou jsem spokojený, líbila se mi. I když z těch dvou linií mnohem víc ta z minulosti, příběh Nobodyho mě opravdu dostal a dojal. Nechápal jsem, proč se za ním Fiona nepodívala, když se po letech dozvěděla že žije. Vraha jsem hádal chvilku jednoho, potom druhého ale toho skutečného jsem netipoval. Popravdě jsem nepochopil kdo a proč vlastně zabil tu studentku. I to policejní vyšetřování je takové zmatené, inspektorka Valerie už mi s tím svých pochybováním šla trochu na nervy. K závěru bych měl několik připomínek ale přesto dávám nevyšší hodnocení a s paní Linkovou určitě nekončím.

Vvvera
03.11.2016 5 z 5

Tato autorka mě prostě baví. Kniha se mi moc líbila, je skvěle napsaná.

Gabrinela
02.11.2016 5 z 5

Velice povedená kniha, všem můžu doporučit. Než jsem dočetla k závěrečné pasáži, měla jsem pocit, že jsem opravdu nic lepšího v poslední době nečetla. Závěr mě trochu zklamal, bylo to moc uspěchané v porovnání s tempem celého vyprávění. Přesto dávám 5 hvězdiček.

kuntova.k
01.11.2016 3 z 5

Pozor, obsahuje spoilery!!!

Kniha byla celkově moc pěkná. Postavy byly hezky propracované. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a že to bylo velké překvapení - stejně jako pro postavy v knize. Přišlo mi, že konec - přesněji situace, kdy Jennifer a Valerie šla hledat Gwen, byla poněkud odfláknutá, jako kdyby konec ukousl. Střelba a konec. Mohlo to být ještě malinko vyostřené. Chyběla mi část, kdy Dave leží u moře. Navíc jsem si celou knihu přála, aby to dala Leslie s Davem dohromady :D mohla s ním aspoň být, když to skončilo.
Jinak hodnotím knihu jako velmi povedenou, ale za ten konec hvězdička dolů.

26Mirka
29.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od Charlotte Link a nemohu jinak než 5 hvězdiček. Kniha byla zajímavá od začátku až do konce.Skvěle napsaná, napínavý konec, opravdu super čtení. Mohu jen doporučit.

Marika Vanova
26.10.2016 4 z 5

Začátek byl pro mne těžší, pletly se mi postavy a musela jsem si to projít ještě jednou, abych byla v obraze. Ale pak už se to četlo dobře, zvláště ty úseky z minulosti, ty mě bavily nejvíc a pak ten konec, napínavý a opravdu nečekaný, jak už se tu někdo vyjádřil.

marek6463
08.10.2016 5 z 5

I když se v podstatě jedná o jiný příběh, než je V údolí lišek, avšak se stejně jedná o imponující příběh plný napětí, jenž čtenáře nenechá dokud knihu celou nepřečte.

Arsi
24.09.2016 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, která obsahuje i náhled do psychologie. Nečekaný závěr, prostě bomba. Přečteno jedním dechem, nelze se od knihy odtrhnout.

Evunka1957
14.09.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem, obsah nutí k zamyšlení. Doporučuji a rozhodně si ráda přečtu i jiná díla této autorky.