Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 690 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Klára2216
21.06.2018 5 z 5

Spolu s Tajemstvím letního odpoledne nejlepší kniha od autorky, přečetla jsem jedním dechem.Mám ráda současnost prokládanou minulostí. Občas sice trochu rozvláčné ale ne tak, aby mi to vadilo. Krásné čtení.

josska
17.06.2018 5 z 5

Moje první knížka od autorky,moc se mě líbila,střídání časových linií mě moc bavilo,a byla jsem zvědavá jak si to vše sedne a sedlo.

Ivis01
11.06.2018 5 z 5

První kniha,kterou jsem přečetla od této spisovatelky a určitě ne poslední.Krásný příběh,více generací propletené tajemstvím,napětí,jestli se odhalí pravda o kdysi záhadném zmizení holčičky,kniha mě moc bavila.

mariva
28.05.2018 4 z 5

Stejně jako předcházející autorčina kniha mě opět začátek spolehlivě uspával. Trvalo delší dobu, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale pak už děj nabral spád a knížka se četla mnohem líp. Závěrečná třetina knížky už byla výborná, několik časových rovin se propojilo do nečekaného vysvětlení celé záhady a pak už zbývá jen klasický očekávaný konec. buď by měla autorky trochu vylepšit začátky svých knih, nebo je já budu muset číst v průběhu dne a ne večer v posteli.

medlovice
28.04.2018 4 z 5

Hodně postav, ale žádná není zbytečná , zapadají do mozaiky minulosti a odhalují co mělo být ukryto. Chtěla bych takovou zahradu navštívit.

prochajda
15.04.2018 5 z 5

Nádherná a nezapomenutelná kniha, která se jen těžko odkládala. Napínavé vyprávění o rodinných tajemstvích, střídání časových linií, pátrání v historii šlechtické rodiny, jak do sebe postupně vše zapadalo,...strhující čtení, doporučuji.

SilvieK001
14.03.2018 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky. Nechávám si časový odstup mezi jednotlivými a vždy jsem napjatá, příběhem pohlcená .... nemohu přestat číst. Už se těším na další.

Dousabel
07.03.2018 4 z 5

Četla jsem ji moc dlouho a to byla chyba, za kterou autorka ale nemůže a kniha mě v půlce přestávala bavit. Taky už mi trošku vadí stále stejné schéma dokola, proto mi její knihy připadají tak nějak stejné. A tentokrát ani nijak moc bombastické překvápko, jak v jejích předešlých románech.

ArwenAragorn
01.03.2018 5 z 5

Román se mi moc líbil. Ohlasy na něj zde v databázi jsou vcelku kladné, ale občas si někdo stěžuje na jeho délku, zbytečnou rozvláčnost a některé nudné pasáže. To ani náhodou! S napětím jsem četla strhující a dojemný příběh o lásce, zradě, přátelství i nenávisti. Prožívala jsem osudy Elize, Nell, Cassandry a dalších románových postav. Autorka ví, jak čtenáře zaujmout. S knihou, která je mou první od Kate Mortonové jsem zažila nádherné chvilky a určitě nebude poslední, kterou si od ní přečtu.

JessieEx
25.02.2018 3 z 5

Musím říci že již od prvních stran jsem měla pocit zklamání. Čekala jsem mnohem více, tato, dá se říci, rodinná sága ubíhá pomalým a únavným tempem, snad až do 350. strany se nic výjimečného neděje, jako by se autorka jen snažila "abychom byli v obraze". Přeskakování v čase a místě od jedné hrdinky k druhé a k třetí mi přišlo rušivé a trvalo dlouho než jsem si zvykla. Naštěstí posledních asi 150 stran se děj pořádně rozhýbal, byl napínavý, emotivní a měl vše co prvním třem čtvrtinám chybělo. Ten poslední "díl" zachránil celou knížku, škoda jen, že potřeboval tak dlouhý rozjezd.
Ad kopretina19: romantické to teda téměř nebylo. Možná posledních 10 stran...

kopretina19
20.02.2018 3 z 5

Tak tohle můj šálek kávy bohužel není. Na můj vkus příliš romantické, nepravděpodobné, až pohádkové.

IvcaIvet
29.01.2018 5 z 5

Zapomenutá zahrada mě překvapila a velmi potěšila svou originalitou, proto jsem si hned pořídila do sbírky knihu od téže spisovatelky Tajemství letního odpoledne a zatím je pro mě zklamáním, možná ještě změním názor,ale jsem v polovině a mám z knihy smíšené pocity, strašný zmatek z asi tisíce jmen a také zápletka je trochu pro mě natraktivní.. proto u mě vede Zapomenutá zahrada.. toto dílo je zkrátka jednička.

verushka19
24.01.2018 5 z 5

Nádherná knížka plná emocí a napětí. Pořád jsem musela číst dál a dál, i když už bylo pozdě v noci. Mohu jen doporučit.

Medvidek82
21.01.2018 5 z 5

Hezký příběh, zajímavá dějová línie. Jen mi trošku bylo smutno z konce :( když jsem záhadu nakonec rozlouskla.

kristynkal
06.01.2018 5 z 5

Nádherná, po delší době knížka ze které jsem opravdu nadšená. Prolínání časových pasem jsem se bála, ale bylo to super.

cmelda26
13.12.2017

Jo tahle kniha se mi fakt líbila, sice bylo občas na škodu vyprávění v několika časových liniích , ale to jsem překousla. Ale příběh opravdu zajímavý a napínavý skoro do konce. Líbila se mi víc než Tajemství letního odpoledne.

vojteska70
13.12.2017

Moc dobře se mi to četlo

Toffee
10.12.2017 4 z 5

Rozkrývání rodinných tajemství a skoro detektivní pátrání po tom, co se stalo před téměř sto lety. Poutavé, překvapivé, dobře zamotané a samozřejmě i romantické.

Monika.senk
15.11.2017

Naprosto skvělé čtení, víc k tomu nemám co dodat...

Evule *
13.11.2017 5 z 5

Moc hezké, příjemné a překvapivě i napínavé čtení, určitě není poslední knihou, kterou jsem o autorky četla.