Zapomeň na minulost

Zapomeň na minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19778/zapomen-na-minulost-19778.jpg 4 156 36

Složité rodinné vazby, které nabízí tři manželství jednoho muže, jsou zdrojem hořkých úvah, ale i možností, jak začít život ještě jinak. Hrdinův adoptivní syn z prvního manželství si bere hrdinovu bývalou třetí ženu, za svědka se chystá hrdinova druhá žena, a i první žena dává o sobě vědět... Tento složitý propletenec vztahů je východiskem pro rekapitulaci příběhu života lékaře, který se třikrát snažil o dobré manželství a třikrát musel pokus vzdát, pokaždé z jiného důvodu. Dosud žil plně vytíženým životem, z něhož jej však vyřadil těžký úraz. Komplikované rodinné vztahy mu jeho situaci rozhodně nezjednodušují, v nelehké situaci, v níž se ocitl, však nabídnou nečekaný zdroj nové síly a ve chvíli, kdy má pocit, že jeho život skončil, zjišťuje, že na rezignaci je ještě rozhodně brzy. ... celý text

LucieD81
02.08.2016 4 z 5

Krásná kniha, moc pěkně se četla, postavy pěkně vykreslené, psychologicky hezky zvládnuté. Jediné, co mě mrzelo, že ani jednu z postav (a to ani hlavní postavu) jsem si nemohla moc oblíbit, nebyla mi sympatická. A také v závěru knihy se postavy chovaly trochu podivně, spíš nelogicky řekla bych. Ale každopádně celkový dojem z knihy je dobrý, určitě vyzkouším i jiné knížky od autorky

veeverka
22.04.2016 5 z 5

Určitě doporučuji. Kniha od Magdy Váňové mě ještě nezklamala.

Jajina555
13.04.2016

Krásná kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout

leona223
12.04.2016 5 z 5

Dočteno a chválím! Moc pěkně se kniha četla, žádné zbytečné slovo navíc. Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Pěkný, vtipný manželský a rodičovský propletenec.

iva23
23.03.2016 3 z 5

Po první kapitole jsem odložila, pak přece jen přečetla a nelituji. Moje problémy se mi nezdají snazší, jak níže píše 1alena1, protože v tomto příběhu si hrdinové své trable způsobují mně nepochopitelným jednáním. Na plakání knížka určitě není, alespoň mě to nedojímalo. Závěr mě mile překvapil.

JanaDor
18.06.2015 4 z 5

Se zvědavostí jsem otevřela a začala číst svou první knihu od této české autorky. S pocitem spokojenosti jsem knihu po dočtení zavřela. Mile mě překvapila svým vypravěčským stylem a propracovanými psychologickými profily postav. Musím uznat, že mě kniha bavila, i když byla tak trochu dějově přeházená.
Román bych doporučovala hlavně ženám, které mají rády příběhy z českého prostředí posledních čtyřiceti let. Ženám, které mají rády děj, kde na první pohled vypadá vše jinak než to opravdu je. Ženám, které si chtějí odpočinout u dobré knihy.

orinka3
17.06.2015 3 z 5

Výborné čtení! Čte se snadno, nenudí, všechna čest paní autorce. Ale musela jsem přece jen hvězdičky ubrat. Čtenáři by skutečně museli pouze hltat řádky a nemyslit, jen tak by mohli všemu věřit. I takové absurditě, kdy dá paní spisovatelka dohromady naprosto nemožnou, vulgární, línou a prohnanou osobu s jemným, pohledným a inteligentním medikem. Prosím - pár týdnů bych pochopila, v sexuální nouzi na tom až tolik nesejde. Jenomže lékař musí být i psycholog, na specializaci nezáleží, a tak blbý nemůže být skutečně nikdo. Ani Josef. Vilma je přehnaná, papírová postava, každý chlap by s ní vyběhl jen by se lépe rozhlédl. Další figurky už tolik místa nezabírají, ale i těm bych měla co vytknout. Vilma ovšem vede - už ten rozpor: čuně ženská a výborná švadlenka s dobrým vkusem?? Kdepak, to je blbost.

Ankavi
25.04.2015 4 z 5

Pěkný vztahový propletenec, jak jsme na to již od této autorky zvyklí - děj je do poslednívchvíle plný zvratů, závěr až dojemný. Tentokráte se mně postavy zdály bližší realitě, jejich charaktery jsou vykresleny s citem a vkusem. Zaujalo mě i časové zasazení příběhu, pokrývající období kolem satemové revolauce. Stojí za přečtení!

zuzepka
17.03.2015 5 z 5

Sonda do života zásadového a charismatického Josefa mě naprosto odzbrojila.Proč neodsuzovat vícečetně rozvedené muže se dozvíte právě v této knize.Ne každý musí být holkařem a mnou prvně objevená autorka vám dokáže,proč takovým mužům fandit.Naprosto vyčerpávající příběh,vyprávěný z různých životních pohledů vám nedá moc prostoru k představám,protože jim věříte každé slovo.

konformita
29.10.2014 5 z 5

Takové romány mám od paní Váňové nejradši. Příběh na celou knihu. Nádhera, slzičky opět nechyběly. Musím dát plný počet.

DanielaH
23.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

tato knížka se mi líbila, potkat najednou všechny své manželky, z nichž až ta třetí chtěla být se svým manželem, dítětem .... hezký příběh, hezky vylíčeno

Dixinka
27.07.2012 5 z 5

...moc pěkná kniha od začátku do konce. Rozhodně hezčí než kniha Past od stejné autorky. Zavzpomínala jsem na dobu komunismu a fronty na všechno, i na dobu sametové revoluce, privatizace. Při čtení jsem na minulost nezapomněla. Všechno souviselo se vším, krásný životní příběh!

Adriana.82
03.06.2012 5 z 5

Taky jste si na konci pobrečeli ?? WEIL: tvůj komentář je mimo mísu,evidentně si knihu nečetl,jinak bys takovou hloupost nenapsal

1alena1
21.09.2011 5 z 5

Výborná knížka o 400 stránkách ukazuje opravdu zajímavý a složitý propletenec vztahů a událostí, je to poutavě napsaná knížka, ke které mi vůbec nesedí komentář uživatele WEIL. Tento komentář je obecná věta, kterou může napsat každý dospělý člověk , aniž by danou knihu četl.
V knížce jsou bravurně popsány charaktery a vztahy hlavních hrdinů jako téměř ve všech dílech autorky. Vřele doporučuji, stojí za přečtení, možná se vám pak budou zdát vaše problémy snazší.

WEIL
13.08.2011

Na minulost se zapomenout nedá. Je součást života každého jedince. Dá se ale překrýt zajímavější přítomností.