Zaskočený

Zaskočený https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237058/bmid_zapleteny-zaskoceny-4aM-237058.jpg 4 575 102

Zapletený série

Na světě existují dva druhy lidí. Ti, co dvakrát měří, a ti, co rovnou řežou. Já jsem vždycky přeměřovala. Bývala jsem opatrná a ráda jsem si všechno nejdřív naplánovala. To se změnilo, když jsem potkala Drewa Evanse. Byl neuvěřitelně vytrvalý. Byl si tolik jistý sám sebou – i mnou. Ovšem ne každá love story má šťastný konec. Mysleli jste si, že Drew a já odcváláme vstříc západu slunce? Vítejte v klubu. Teď se musím rozhodnout a jde o nejdůležitější volbu v mém životě. Drew už si vybral – vlastně se snažil rozhodnout za nás oba. Jenže to není můj styl, jak víte. Proto jsem se vrátila do Greenville. Sama. Tedy, ne tak docela... Došlo mi totiž, že zvyk je železná košile a že se někdy musíte vrátit tam, kde jste začali, abyste se mohli pohnout dál. Druhý díl Zapleteného navazuje na příběh Kate a Drewa po dvou letech a je tentokrát vyprávěn z pohledu Kate.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Twisted , 2014

Evule114
24.04.2019 5 z 5

U druhého dílu mi bylo jasné, co se stane hned na začátku a už se mi do čtení až tak nechtělo, ale nakonec zvědavost byla silnější a i druhý díl jsem si užila :-)

tatjana1737
02.10.2018 4 z 5

!!! POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY PRO TY, CO NEČETLI !!!

Z téhle knihy mi plyne jedno velké ponaučení, které mne naučil už sám život. V souladu s Duškem a Ruizem, nevytvářejte si domněnky, milé děti. Pokud se Vám něco nezdá, potřebujete něco vysvětlit nebo se na něco zeptat, udělejte tak bez meškání, nečekejte, že partner přijde s vysvětlením sám, a nenechávejte to vyhnít. Protože bolesti a hnisu se pak z obyčejné třísky může vyvalit tolik, že k léčbě už nestačí jen vyvařená jehla, ale budete potřebovat celé konsilium lékařů... A budete rádi, jestli to pak neskončí amputací.

Když jsem četla první a poslední díl psaný z pohledu Drewa, komentáře a hodnocení dvojky a trojky byly oproti nim poměrně nízké. Čekala jsem tedy, že "to nebude ono", což se mi u třetího dílu z pohledu Matthewa částečně splnilo, ale překvapivě druhý díl psaný z pohledu Kate (s Drewovým epilogem) nebyl tak špatný, jak jsem se bála. Jistě, kupa drsňáckých hlášek a hodnocení ženského myšlení chybí, protože Kate je žena a jako taková není tak přímočará a krutě upřímná. Ale i tak... Chaseová píše vtipně a čtivě, i když opakované schéma "na začátku vám řeknu, jak jsem na tom bídně, potom se vrátím v čase k okamžiku, kdy se vše zlomilo, a ve 3/4 knihy navážu na začátek" už nemělo kýžený WOW efekt.

Také jsem se trochu bála, že půjde v podstatě o převyprávění prvního dílu, jen z pohledu ženské hrdinky, a v tomhle ohledu mne potěšilo, že děj navazuje na jedničku a přináší nové situace a zvraty.

Ačkoli většinu zápletek (rozuměj: nedorozumění mezi hrdiny, které začíná nevinně jako sněhová vločka a končí závalem laviny) v knížkách považuji za lehce banálních (a teď nemluvím jen o Chaseové, ale i o jiných knihách řazených do tohoto žánru), přesto jsem si říkala, jak ten dvojznačný dialog, v němž každý mluví o něčem jiném, ale replika toho druhého ho utvrzuje v jeho smyšlenkách, byl napsaný dobře :-). Není divu, že byli oba zdrchaní, byť Drewovo řešení mi připadalo poněkud nedospělé a nedomyšlené. Ale jak píše Kate, Drew mosty nepálí, on je rovnou vyhazuje do vzduchu dynamitem.

Postava Billyho zde nepůsobila jako takový pitomec (stejně jako ve třetím díle), a jak padlo u Zaskočeného v jednom komentáři, docela bych si i přečetla jeho příběh. Oproti tomu Dee-Dee zde byla opět vylíčena jako totální magorka - kromě knihy z pohledu Matta v ní nějak nevidím ultra sympatickou postavu s nějakými lidskými vzory. Její outfity bych jí odpustila, ale ty drsňácké hlášky mi nesedí. A to, jak ji popisuje Matthew v Zkroceném mi k obrázku, který mi o ní autorka prostřednictvím ostatních postav udělala, prostě nesedí.

Co se týče erotických scén v knize - od Chaseové je považuji už za standard, takže výrazněji šokovaná jsem nebyla ani používáním vulgarismů a některými z detailních popisů, nicméně hned úvodní anální sex si za mne odpustit mohla. Chápu, že je to praktika vysoce intimní a může být zajímavá z hlediska prožitku, nicméně mezi mé šálky kávy nepatří a raději útlocitně preferuji popisy klasiky ;-).

P.S.: Některé momenty v knize by si měli přečíst i muži, protože třeba nahlédnutí za oponu toho, jak se ženy hádají a co vlastně jednotlivými pasivně agresivními odpověďmi sledují, je naprosto přesné.

Milky92
18.07.2018 5 z 5

Opět super čtení, zasmála jsem se i červenala :D

eva3695
23.05.2018 4 z 5

Pořád stejně dobrý díl, jako první. Člověk se nasměje. Neznám lepší oddechovky, jako jsou tyto, a je dobré vidět to i z druhého pohledu Kate

misak94
26.02.2018 5 z 5

Moc jsem se těšila, až celý příběh uvidím z druhého pohledu protože pohled Drewa byl skvělý. Musím říct, že ani Kate mě nezklamala...moc jsem si to užila :) jsou si tak podobní a přesto rozdílní, což z celého příběhu dělá ještě lepší knihu než jsem si představovala.

Petro..nella
07.02.2018 5 z 5

Prostě nemám slov....do té Knihy jsem se vžila prostě je úžasná nemám co dodat

Pedruska01
04.12.2017 5 z 5

I když jsem se na tuhle knížku těšila, vzala jsem jí do ruky s tím, že mi pomůže zabít čas - jo, hanba mi, já vím. Na to, že to měla být taková vycpávka mě dokázala pohltit a já se nemohla odtrhnout. Prostě stránky utíkaly ani nevím jak a já to nakonec musela dočíst stůj co stůj. Nedalo mi to.
Četlo se to bohužel až moc rychle, za to naprosto skvěle. Bála jsem se dle některých komentářů, že to bude "Zapletený" v sukni, ale nebylo tomu tak. Kate nakonec taky nebyla žádný andílek. S Drewem k sobě fakt pasovali. Hrozně mě to bavilo - fakt jsem se smála nahlas! :D Dee - to je šílená holka. Dopadlo to výborně, hrozně jsem jim to přála a nakonec, já jako čtenář po takovém příběhu mám fakt dobrý pocit a úsměv na tváři. Autorka má skvělý a vtipný styl vyprávění. Jasné doporučení a těším se na další díl. :)

Dudanek69
09.10.2017

Super kniha se krasne cte, doporucuji vsem

ardeas
03.09.2017 2 z 5

Po prečítaní prvej knihy mi bolo jasné, že už žiadna zo série nebude taká ako ona. Žiaľ zvíťazila zvedavosť a ja som otvoria túto. Opäť dejová linka bola jasná, to bez debaty a musím uznať, že takto vystavaný dej by sa nedal prerozprávať inak, len cez Kate.

ALE! po tak brilantne podanej jednotke, kde je to tiež predvídateľné (a teda je toto vlastne technicky obdoba prvej knihy), nemôžem si ju obľúbiť, pretože prvý diel som zožrala aj s navijakom hlavne kvôli štýlu a obsahu šialených teórií. Tu neboli a Drew s jeho sprostorekým jazykom mi fakt chýbal. Inak je to oddychovka, čo neurazí. Ak zbožňujete jednotku tak ako ja, pri tejto nečakajte nič extra :)

P.S.: Pri Kate mi chýba jej "temná strana", preto jej nedokážem fandiť, to len tak na okraj :D

ivousekk
20.07.2017 3 z 5

Pohodové navázání na první díl. Dobře se to četlo a i když to opět bylo předvídatelné, aspoň zápletka jako taková nebyla tak šíleně ohraná jak u jedničky. Ideální pro oddech a na léto. Bez problému přečtete za 1 den. A teď jdu na Spoutaný, ať to hezky uzavřu :)

a.nnysek
30.06.2017 5 z 5

Líbí se mi styl, pohled, jakým je to psané. Trochu erotiky, trochu vtipu,..Stejné téma jako u obdobných knih, ale jinak napsáno, mohu doporučit :-)

havrmoni
14.05.2017 4 z 5

Tohle zas tak zábavný nebylo,ale taky to nebylo špatný. On se choval jako vůl a ona taky zrovna nebyla při smyslech. No a hned máte nedorozumnění na světě a tím i zápletku. Stěhování jsem nepobrala a i když se mnou hormony taky cloumaly,tak je to takz.ženské ,,myšlení",které se v knihách popisuje, stále nad moje chápání :)

Kekik
14.03.2017 4 z 5

Vyprávění z pohledu Kate ???
Jinak by to v tomto případě ani nešlo !!!
Copak by nám celou knihu asi vyprávěl Drew ??? Alkohol, alkohol a alkohol.
Doporučuji. A Billy není DEBIL, to si, Evansi, zapamatuj !!!

JanickaP
31.01.2017 4 z 5

Za mě lepší nežli 1. díl

Doubravka1975
20.12.2016 5 z 5

Skvělá kniha stejně jako první.

moudivlacek
29.10.2016 4 z 5

Pokračování erotického vztahu Kate a Drewa, okořeněného tentokrát jedním velký nedorozuměním. Naštěstí mají oba kolem sebe opravdové přátele a rodinu, kteří jsou s nimi a bojují za to, aby byli šťastni.
A i oni se snaží být se svými city k sobě upřímní, což se nakonec ukáže jako správné řešení.

Makulka1992
01.10.2016 5 z 5

Nezklamalo stejně jako první díl ;)

Turquoise
05.08.2016 5 z 5

Stejně jako první díl, super!
Drew byl prostě "Eňoňuňo vůl". :) Nasmála jsem se stejně jako u jedničky.

kik68
23.07.2016 4 z 5

Tato kniha mě překvapivě nezklamala. Dostala jsem od toho přesně co jsem očekávala. Humor, vtip, smutek i lásku. První díl byl o trochu lepší, ale ne až tak o moc. Úplně mě dostaly sprosté nadávky v abecedním pořadí :-). Ještě teď se řehtám :-). A pak věta z které jsem se nemohla vzpamatovat. "Myslíš, že v porodnici poznají, že jsme měli sex?" Tak to je teda něco.
Takže i pohled Kate byl fakt dobrý. Četlo se to úúúúúúúúúúúúúúúúplně samo :-)

avalonek
24.05.2016 3 z 5

Opravdu jednoduché čtení.Docela pobaví,ale jednou asi stačí.