Zámok v oblakoch

Zámok v oblakoch https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387716/bmid_zamok-v-oblakoch-Igp-387716.jpg 4 292 67

Magický zámok v oblakoch a najzvedavejšia hrdinka na svete. Toto a ešte oveľa viac vás čaká v najnovšom dobrodružstve od megaúspešnej autorky Kerstin Gier. Vysoko vo švajčiarskych Alpách, takmer na dosah k oblakom, stojí uznávaný hotel, ktorý už len spomína na zašlú slávu. Na prelome rokov je však celý hotel na nohách, pripravuje sa veľkolepá silvestrovská zábava, na ktorú sú pozvaní známi ľudia z celého sveta. Sedemnásťročná Fanny má plné ruky práce podobne ako všetci zamestnanci hotela, aby pre hostí pripravili dokonalý pobyt a zábavu. No nie všetci hostia sú tým, za koho sa vydávajú. Fanny by rada nakukla za zamatové závesy a odhalila tajomstvá celebrít. Naozaj sa v hoteli nachádza svetoznámy a neuveriteľne vzácny diamant? Prečo lozí sympatický Tristan radšej po fasáde hotela, než by použil schody vo vnútri? Fanny sa čoskoro ocitne uprostred kolotoča nebezpečných dobrodružstiev, v ktorých jej hrozí, že príde o život alebo stratí dávno vytúženú lásku.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Wolkenschloss , 2017

Barik05
05.06.2019 5 z 5

Super odpočinkové čtení s nádhernou atmosférou. Drahokamy nebo Knihy snů sice nepřekoná, ale stejně byla opravdu úžasná.

YellowQueen
04.05.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od Kerstin Gier.

chrastitko
18.04.2019 3 z 5

Většina knížek od Gier jsou podobné : začátek super, střed docela nuda a konec úžasně napínavý a čtivý.Tím svým zakončením si u mě kniha vylepšila renomé. Budu se asi opakovat( stejně jako u trilogie Stříbrná kniha snů -1,2,3) ,Drahokamy jsou nejlepší série knih ,kterou jsem doposud četla a nic se jim nemůže vyrovnat. Ale pokud bude druhý díl , určitě si ho ráda přečtu .

Damonka12
04.04.2019 2 z 5

Od autorky jsem četla sérii drahokamy a tak jsem se vrhla na další její knihu a musím říci, že jsem sáhla vedle. Na knihu jsem asi už stará. Děj nebyl ani moc poutavý či zajímavý, neustále jsem si říkala a co se tam jako bude dít, vždyť je to zatím takové mrtvé. Nejzajímavější byl za mě asi epilog.

LilianaFalcon
19.03.2019 2 z 5

Bohužel jsem knížku nedočetla. První kapitoly vypadaly slibně. Říkala jsem si, že je to takový pomalejší rozjezd, ale bylo to vtipné, tak proč ne....
Jenže ono se tam stále nic nedělo. Přibývaly postavy, popisy a děj se jen vlekl.

ElissEm333
11.03.2019 5 z 5

Neznám lepší oddechové čtení pro mladé slečny, než jsou knihy od Kerstin Gier! Pohodový, krásný příběh, který umí být i sakra napínavý. A Fanny je prostě sympatická hrdinka.

muchomurka
27.02.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když měla pomalejší tempo příběhu. Když už se tempo rozjelo, tak knížka skončila. Škoda, ještě bych si ráda kousek přečetla.
Moc se mi libí nápady, které autorka má. Například sedm krkavců, kteří jsou všichni Hugo. Co mi tady chybělo, pak bylo nevyužití potenciálu, který příběh měl. Některé linky nikam nevedly, jiné se ani nerozvinuly. Škoda, škoda, bylo by to rozhodně zajímavé. Ale vtipné a nápadité to bylo i tak. Jsem spokojená.

Etule
19.02.2019 4 z 5

Velice čtivá oddechovka. Gierová prostě psát umí o tom žádná. Člověk si u knihy příjemně odpočinul, takže za mě super.

Hankah265
13.02.2019 4 z 5

Nečekejte od knihy žádný velký čtenářský zážitek, ale jako oddechovka docela hezké. Taková pohádka pro náctileté.... Občas si potřebuju po přečtení nějaké knížky s "tíživým " tématem přečíst něco, o čem nemusím přemýšlet a vyčistím si hlavu a to knihy K. Gier splňují....

AgnessN.R.
01.02.2019 5 z 5

Kerstin Gierová nikdy nezklame, ale neočekávejte moc. Její knížky jsou skvělé a vtipné oddychovky. Takže pokud se chcete zasmát u něčeho méně namáhavého tak rozhodně sáhněte po autorčiných knížkách.

Eleanor-ka
31.01.2019 4 z 5

Popravdě, byla jsek krapet zklamaná, protože jsem čekala něco více, vzhledem k tomu, že jsem přečetla téměř všechny autorčiny knihy. Vlastně mám od ní raději romány pro ženy, než tyhle teenage oddechovky, i když trilogie Drahokamy jsou mou velikou srdcovkou.:) Zámek v oblacích bylo něco podobného, akorát se mi zdála více jak polovina knihy taková nijaká... Fanny byla typická teenagerka s typickými teenage řečmi... nebylo to však nic, co by mi při čtení překáželo. To byla spíše monotónost knihy, kdy až na jejím konci se začlo konečně něco pořádného dít. Ale co, já tyhle "Gieroviny" zkrátka miluji. A navíc plus za hotelové prostředí:) My z oboru tyhle věci prostě musíme docenit!!;)

Francesca14
31.01.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem z autorčiných knih asi trochu vyrostla. Sice mám pořád ráda její čtivý styl psaní a sebeironické hlavní hrdinky, příběh mě nějak moc nebavil. Vlastně mi přišlo, že se většiny knihy nic nedělo, Fanny jen pořád myslela na kluky a na líbání a viděla problémy tam, kde nebyly, až na posledních asi padesáti stránkách se rozjela nějaká akce. Zápletka nebyla špatná a prostředí se mi líbilo, hotel byl moc hezky vykreslený. Co mě ale trochu iritovalo, byly většinou nerealistické postavy, jako pitomé nány z Ameriky nebo praktikantky (které ke konci záhadně zmizely) a podobné karikatury, které nemají trojrozměrný charakter a ke kterým měla Gierová sklony už ve dvou předchozích sériích. Každopádně je to roztomilá oddechovka, asi hlavně pro mladší čtenářky.

neheria
29.01.2019 1 z 5

Kirsten mám obecně vzato moc ráda, ale to, co provedla téhle knize, je k pláči. Rychlé rozjezdy jí většinou problém nedělají, prostě vás hodí do už rozjetého děje a ideálně nechá i chvilku tonout, než se zorientujete. Tady ale trvá 130 stran, než se přeneseme přes neuvěřitelně nudný popis hotelu a názorné ukázky extrémní nudnosti naší hlavní hrdinky. Kniha trpí nedostatkem prostoru věnovanému postavám, jeden jediný charakter není nějak výrazněji vykreslen, všichni působí děsně blemcle a když na to přijde buďto prvoplánově, nebo nevyužitě. Zápletka je v případě tohohle kousku sprosté slovo, vysmívá se do přebalu každé knize, jejíž autor si kdy dal tu práci, a věděl, o čem se chystá psát už tak nějak kolem první kapitoly. Tady si paní Gier očividně vzpomněla až na posledních 50 stránkách.

Jedná se o nemastnou a neslanou splácaninu příliš mnoha žánrů a stylů, autorka se nejspíše snažila využít všeho, aby v knize bylo alespoň něco, nakonec z toho ale není vůbec nic. A co víc, ona si je dle všeho plně vědoma, jakou hovadinu to napsala a místo toho, aby ji prostě... no, nevydala, tak to v textu ještě ostentativně zdůrazňuje a přiznává. Super, teď už se tomu jen společně zasmějem, chytnem se za ruce a vyskočíme z okna. :)

Libušš
25.01.2019 5 z 5

Kniha, u které jsem dala opět na obal, tudíž jsem přehlédla, že jednu knihu (která se mi nelíbila) od autorky už mám. I přesto, že kniha není cílená na mou věkovou kategorii, a i přes špatnou předchozí zkušenost s autorkou, jsem byla překvapená.
Knihu doporučuji určitě holkám/dívkám, které jsou ve stejném věku jako hlavní hrdinka, jelikož se vcítí do toho holčičího, co je čeká nebo už prožívají. Detektivní zápletka, která ovlivní chod celého hotelu. S hlavní hrdinkou si projdete klidné i rušné chvíle hotelu, strach, lásku i zábavu.

makul
17.01.2019 4 z 5

Super knížka. Je to spíše taková oddychovka, kterou jsem měla za chvíli přečtenou.

DancerAnnBooks
12.01.2019 5 z 5

Mám strašně ráda tuto spisovatelku , její knihy si vždy ráda přečtu . I tato kniha se mi strašně líbila , čte se hodně rychle . Je velmi zábavná , napínavá a dobrodružná . Doporučuju :D

Ivuska.09
10.01.2019 5 z 5

Kerstin Gier je autorka, od které přečtu naprosto cokoli a zatím se mi to vždy líbilo. Ačkoli její knihy jsou spíše pro mladší čtenáře, tak i já (nepatřící mezi cílovou věkovou kategorii) si je moc užívám! U jejích příběhů si dokonale odpočinu, dostanu se do jiného světa plného snů a fantazie a je to prostě skvělé. Doporučuji!

Knihomolka97
06.01.2019 3 z 5

Taková průměrná kniha. Neurazí ale ani nenadchne. Půlka knihy je poměrně o ničem, že jsem měla chuť přestat číst. Druhá polovina byla sice o něco lepší, ale stále mi tam něco chybělo.
Konec se mi zdál uspěchaný a navíc jsem doufala v trošku jiný konec. Ale co, aspoň jsem si u knihy odpočinula.

Bookgirl
02.01.2019 4 z 5

Milá, opravdu čtivá knížka se skvělým a zajímavým námětem starého hotelu. Docela mi to utíkalo, ačkoliv mě vytáčelo, že se tam vlastně nic neděje. Konec byl doopravdy napínavý a hrozně se mi líbil, ale mrzelo mě, že se tím odehrál prakticky celý příběh na posledních 50 stránkách. Některé věci byly navíc neuvěřitelně přitažené za vlasy a donutily mě neustále si říkat "wtf". Vzhledem k sérii Drahokamy kterou mám opravdu ráda, jsem prostě měla příliš vysoká očekávání, takže za mě takový lepší průměr.
3.5*

LillyGrace
01.01.2019 5 z 5

Mě se to líbilo. Sice chvíli trvalo než se to rozjelo, ale pak to byla jízda. Užívala jsem si každou stránku.
Hlavní hrdinka mi byla opravdu sympatická, narozdíl od Gwen z Drahokamů, tu jsem měla občas chuť něčím praštit. Prostředí bylo také skvělé. Tajemný starý hotel... Hned bych si tam zarezervovala pobyt na Vánoce. : D
Takže za mě rozhodně doporučuji. Přečtěte si jí. Určitě se vám bude líbit.