Zámok v oblakoch

Zámok v oblakoch https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387716/bmid_zamok-v-oblakoch-Igp-387716.jpg 4 292 67

Magický zámok v oblakoch a najzvedavejšia hrdinka na svete. Toto a ešte oveľa viac vás čaká v najnovšom dobrodružstve od megaúspešnej autorky Kerstin Gier. Vysoko vo švajčiarskych Alpách, takmer na dosah k oblakom, stojí uznávaný hotel, ktorý už len spomína na zašlú slávu. Na prelome rokov je však celý hotel na nohách, pripravuje sa veľkolepá silvestrovská zábava, na ktorú sú pozvaní známi ľudia z celého sveta. Sedemnásťročná Fanny má plné ruky práce podobne ako všetci zamestnanci hotela, aby pre hostí pripravili dokonalý pobyt a zábavu. No nie všetci hostia sú tým, za koho sa vydávajú. Fanny by rada nakukla za zamatové závesy a odhalila tajomstvá celebrít. Naozaj sa v hoteli nachádza svetoznámy a neuveriteľne vzácny diamant? Prečo lozí sympatický Tristan radšej po fasáde hotela, než by použil schody vo vnútri? Fanny sa čoskoro ocitne uprostred kolotoča nebezpečných dobrodružstiev, v ktorých jej hrozí, že príde o život alebo stratí dávno vytúženú lásku.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Wolkenschloss , 2017

anishta
30.12.2018 5 z 5

Gier je moje hodně oblíbená autorka a nemusí psát dlouhé série aby zaujala. Zámek v oblacích je hrozně milé čtení a dokážu si představit, že to budu číst každý rok na vánoce.

MayaBu
30.12.2018 5 z 5

Bylo to kouzelné a výborné, prostě jako všechny knihy Kerstin Gierové, které jsem dosud četla.
Mám dojem, že i kdyby tahle autorka napsala 400 stránkovou knihu o ničem, stejně by mě to bavilo, protože její styl psaní a styl humoru mě zkrátka neomrzí.
Jistě, něco podstatnějšího se začalo dít až kolem strany 100, velkou roli hrály náhody, ale stejně jsem si Zámek v oblacích užila a určitě si ho přečtu znovu.

simona8126
05.12.2018 5 z 5

Kerstin Gierová mě ještě nikdy nezklamala. Tušila jsem, že až vezmu do ruky Zámek v oblacích, dostane se mi příjemného a uklidňujícího příběhu s pěknou zimní a vánoční atmosférou. Nemýlila jsem se a v této době samých drastických Her o trůny a depresivních Trnitých řečí to obzvlášť oceňuji. Vůbec mi nevadilo, že dějově byla knížka poněkud slabší, předvídatelná a v mnoha ohledech přitažená za vlasy. Zámek, přesněji hotel, je čarovným a tajuplným místem plným skrytých chodeb a lahodných vůní, kam bych se rozhodně ráda někdy podívala. Hlavní hrdinka Fanny je (podobně jako Liv Silberová ze Stříbrných knih snů) sympatická a má smysl pro trefné ironické hlášky. Vtipem hýřila i kupa dětí, jimž Fanny musela dělat chůvu. Nejradši bych se vetřela mezi ně a stavěla s nimi sněhového draka nebo vymýšlela tajnou řeč jednorožců! Zámek v oblacích byl pro mě balzámem na duši a rozhodně ho doporučuji všem zasněným romantičkám. :-)

Purple7
28.11.2018 3 z 5

Po poslední dočtené knize jsem potřebovala něco nanejvýš milého, což Zámek v oblacích splňoval. Trochu mi chyběly nějaké výraznější nadpřirozené prvky, jak jsem u této autorky zvyklá, ale de facto jsem dostala to, co jsem očekávala. Četlo se to skoro samo, i když se akce rozjela až na samotný závěr. Ani mi nevadilo, že pár stránek bylo doslova o h****, a že to občas sklouzávalo do jednoduché romance. Ale co jsem úplně neocenila, tak docela dost nedovysvětlených událostí a nepochopitelných lidských jednání. Jaksi se nemůžu spokojit pouze s tím, že to byla náhoda a nadále zůstavá pár otazníků. Závěr překvapil jen napůl, padoucha jsem neodhadla, ale happy end čekal asi každý.

abilea
05.11.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, neznám autorku ani její ostatní knihy. Takže pro mě docela zjevení a překvapení. Moc se mi líbil příběh, vůbec mi nevadilo zdlouhavé vyprávění plné detailů. Dohromady to byl kouzelný příběh v hlavní roli s magickým zámkem, vykresleným jako živým organizmem. A zajímavá zápletka už byla jenom příjemným bonusem.

Pinklady
04.11.2018 5 z 5

Ano, lehce zdlouhavé vyprávění, to si řekne člověk asi po první polovině knihy, to ale nakonec krásně do sebe zapadne, jen co příběh dočtete. Opět mě autorka nezklamala :) Jen co jsem knihu dočetla, bylo mí líto, že už je konec.

akimamat
23.10.2018 4 z 5

Knížka je opravdu povedená, krásně se čte a děj krásně ubíhá, bohužel zápletka se odehrává na posledních asi 70 stránkách.