Zamkni poslední dveře

Zamkni poslední dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445691/bmid_zamkni-posledni-dvere-tV1-445691.png 4 450 148

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Lock Every Door , 2019

ddkk
16.07.2021 4 z 5

Napínavá, tajuplná, na pokraji hororu a thrilleru a přitom bez krvavých podrobností, zato s dávným tajemstvím a překvapivým rozluštěním - taková je další Sagerova kniha. Podivuhodný starý mrakodrap, který připomíná nejspíš proslulou Dakotu, sice nikdy neexistoval, ale v příběhu je dostatek detailů z jeho exteriéru i interiéru. Živě jsem si představovala honosné prostředí připravené jako na stříbrném tácku pro nemajetné mladé lidi tak, aby byli ohromeni a po nabídce neuvěřitelně výhodné "brigády" rychle sáhli. A aby nic nenamítali proti podivným a velmi přísným pravidlům...

Moc se mi to líbilo. Napínavá knížka mě nenechala spát a já si ji užila. Doporučuji.

nela3812
12.07.2021 5 z 5

Tak tento thriller má přesně to, co od takové knihy očekávám. Zprvu se sice rozjížděl pomalu, ale sem tam se již v začátcích naskytlo něco zvláštního, napínavého a tajemného. Později dostala kniha opravdu rychlý spád a zápletka nabrala nevídaných rozměrů.

Autor dokonale popsal prostředí manhattanského bydlení bohatých a přidal k tomu tuto naprosto dokonalou a neodhalitelnou zápletku, na jejíž rozuzlení musíte čekat až úplného konce. V mé původní představě vypadal příběh úplně jinak, ale musím přiznat, že toto bylo stokrát, ne-li tisíckrát čtivější a napínavější.

Nechci Vám prozradit z děje žádnou podstatnou část a připravit vás o napětí. Ale tenhle příběh vás zaručeně dostane. Příběh, myšlenky, postavy, zápletka jsou naprosto geniální a já nemohu uvěřit, že jsem tento skvost ulovila u dobrovského za pouhých 69kč! Řeknu jediné, pokud budete mít možnost, přečtěte si tuto knihu a já slibuji, že nebudete litovat. Je originální, čtivá a závěr vám rozhodně vezme dech!

Za mě rozhodně 4,5/5, protože první strany se musíte lehce přesvědčovat ke čtení, ale ten zbytek za to rozhodně stojí!

kalinkacz
03.07.2021 4 z 5

Riley Sager je v zahraničí opěvovaným autorem thrillerů! Od jeho knih jsem díky jeho pověsti měla veliká očekávání a po jeho prvotině jsem byla dost zklamaná, ale wow, tohle jsem nečekala! Jsem tak ráda, že jsem autorovi dala další šanci! Zamkni poslední dveře... To bylo jiné kafe... Neskutečně čtivé, originální, neodhadnutelné! Opravdu jsem se bavila do poslední strany a ten závěr?! Bomba! Rozhodně doporučuju

Comelye
11.06.2021 3 z 5

Nevím kde kniha vzala tak vysoké hodnocení, ale každý máme jiný vkus takže asi tak.
Příběh zajímavý, přesně takové mám moc ráda, ale bohužel byl hrozně natahovaný, děj předvídatelný a ta hlavní hrdinka mě svoji naivitou a hloupostí rozčilovala po celou dobu čtení. Konec se mi líbil asi nejvíc až na určité momenty. Nedokázala jsem se do Jules vůbec vžít, přišlo mi to celé její chování už od začátku dost neuvěřitelné.

ArwenAragorn
26.05.2021 5 z 5

81%
Tenhle zvuk je jiný.
Hlasitější. Ostřejší. Jasně lidský.
Dojde mi, že zní jako křik stoupající výtahovou šachtou z bytu pode mnou.

Parádní jízda!
Knížka je pro svou čtivost a napětí neodložitelná.
Jules najde zaměstnání (hlídání bytu s ubytováním) v Bartolomějské ulici. Když z domu zmizí její kamarádka Ingrid, Jules po ní začne pátrat na vlastní pěst a zjistí, že Ingrid není jediná, která se ztratila. V závěru knížky pak sama Jules bojuje o život.
Skvělá zápletka a děsivé rozuzlení. Nezbývá mi, než thriller doporučit.

Pozn.: Ale musím souhlasit s Hellou, že mít v domě s dvanácti patry pouze jeden výtah, kam se vlezou jen dva lidi je dost divné.

Buchtičkajani
16.05.2021 5 z 5

Můj první thriller, a jediné co můžu napsat ... Wau.Výtečně čtivé, mrazivé, překvapivé a šokující. Doporučuji..

niki7763
14.05.2021 4 z 5

Ale jo... Musím uznat, že po dlouhé době mne dílo zaujalo. Ovšem ne od začátku do konce. Vlastně, začátek ušel. Mělo to dobrý rozjezd ale poté napětí opadá.
Takže čtete a čtete, nic se tam neděje... Poté už děj začíná gradovat, začíná to být lehce napínavé a ano, přiznám se, autorovi jsem to vše spolkla i s návnadou. Také jsem čekala něco v jistém smyslu, kterým kniha směřuje. Nenapadlo by mne, že se nechám takto nachytat. Velice se mi líbí námět a nápad. Takových děl se mi do rukou moc nedostalo a jsem ráda za akci, na kterou jsem náhodou narazila a k ní knihu přidala za pár kaček. Takže investice nelituji. Konečně něco jiného :)
Tímto bohužel s chválou končím. Jak je již zmiňováno. Naprosto zbytečné popisy minulosti v rodině hlavní hrdinky, která v ději absolutně nemá uplatnění. Tedy až na její sestru a ani zde se toho moc nedozvíme (možná to jen vysvětlí chování Juju). Další zápor je pro mne kolikrát zbytečné popisování přírody a taky poměrně suché odhalení zápletky. Možná to mohlo vygradovat lepším způsobem, nevím, ale neurazilo to, to zase ne. Docela mne tam iritovala absence policistů, kteří by už dávno mohli sehrát svou roli a také milostná scéna přes dva řádky :D
Konec hodnotím jako rychle zpracován, jemně ukončen, takže žádné překvapení.
Někdy jsem se trochu ztrácela ve jménech hostů, portýrů, "čarodějnic", babiček, dědečků atd.
Každopádně i přes to všechno dávám až 4 hvězdy za opravdu originální námět :)) Jistě sáhnu po dalších dílech

Hella
13.05.2021 3 z 5

Já vám nevím. Podle hodnocení (89%) jsem čekala ohromující příběh a on byl spíše takový průměrný. Na místě hrdinky bych měla hodně velký problém uvěřit, kdyby takovou "práci" někdo nabídl mně, bez ohledu na to, v jak velké finanční nouzi bych byla. A iritovala mě ještě jedna věc: To na 12-patrovou budovu mají opravdu jen jeden jediný osobní výtah, kam se vejdou všehovšudy dva lidé?

lisell
13.05.2021 5 z 5

Knížka se parádně čte. Stránky mizí pod rukama jako splašené. Přiznám se, že thrillerů jsem zatím moc nepřečetla, ale tenhle se řadí mezi ty velmi povedené. I když byl rozjezd pomalejší, pořád jsem byla napnutá a čekala, co na Jules kde vykoukne. Konec ve mě rezonuje ještě teď. Jak říkám, thrillery nemám příliš načtené, takže nemůžu srovnávat, ale Zamkni poslední dveře se mi četlo skvěle, byla jsem napnutá a finální rozuzlení překvapilo, čekala jsem trošičku jiné.

Wish
12.05.2021 3 z 5

To byl ale čajíček. :) Nápad dobrý, ale zpracování v klasickém stylu nenáročných thrillerů pro ženy. Skoro se mi nechce věřit, že knihu napsal muž. Za mě zklamání. Doufala jsem ve víc. Jedná se jen o další čtení ideální na lehátko, které je z nějakého důvodu více doporučováno než jiné průměrné příběhy.

veronika4001
08.05.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře považuji za podobně nastavený příkaz Dočti tuto knihu (a nebudeš zklamaná). Zklamání se nekonalo ani v jedné rovině, protože kniha je dobře stylizovaná a má krátké kapitoly jakoby autor věděl, jakým dějem, konkrétně čím zaujmout a jak knihu uchopit, aby se stala zajímavá a neodložitelná. Uzavřená komunita boháčů s jediným úmyslem. Sklo vybroušené tak, aby řezalo. S knihou, u které se očekávání začalo naplňovat již ze začátku, se zákulisními charaktery postav a celkovou atmosférou limitovanou konkrétním dějem se wow! efekt zaručeně dostaví. Jediný protiklad, který mi připadal trochu nesmyslný bylo někde až naivní jednání hlavní hrdinky. Tato vada na kráse je ovšem jediná a nikterak neubírá na zajímavosti díla.

Nikusha
02.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak to byla jízda. Přečetla jsem knížku v mžiku a celou dobu jsem byla jak přikovaná. Střídaly se takové vjemy jako aha, tak teď ji tam někdo zamkne a bude znásilňovat. Pak tak teda ne, že by nějaký okultismus nebo duchařina? (což bych byla fakt zklamaná) A nakonec vyústění které bych fakt nečekala a přivodilo mi až fyzickou bolest. Nevím, jestli se dá odebrání ledviny přirovnat k císařskému řezu, ale vybavila se mi ta bolest při zvedání z postele a vůbec pohybu. Navíc jestli měla celou dobu vývod...je to asi i fyzicky nemožné co nakonec dokázala. Každopádně mě se to při četbě vybavilo a představa, že bych měla s tou bolestí, při které mě podpíraly dvě sestry a i tak jsem udělala jeden krok za minutu, projít celým barákem a všechno to ostatní, mě fakt fyzicky bolela.
Takže tahle kniha pro mně zase znamená určitý unikát.

Veronika2692
02.05.2021 5 z 5

Wow, skvělá prostě. Autora miluju, všechny tři jeho knížky přečtené a všechny parádní. A tahle samozřejmě mezi nimi, napínavé čtení, skvělá hlavní postava. Už se těším na další knížku, měla by být na podzim :)

georginaa
29.04.2021 5 z 5

První půlka knihy jsem si říkala, že je to tak na 3 hvězdy, sice čtivé, ale ničím výjimečné. Jenže čím víc vás to nutí to dočíst, tím více to přináší vzrušení, tajemství a děsu. Musela jsem přidat z překvapivého závěru a i když toto je moje první setkání tohoto autora, určitě sáhnu i po další jeho tvorbě.

soukroma
28.04.2021 4 z 5

První půle se pozvolna a zajímavě rozjížděla, napětí rostlo. Druhá půle byla ale uměle natahovaná, s mnoha opakováními, a ne a ne se přiblížit odpovídajícím tempem k rozuzlení. To první nastíněné mne otrávilo, nicméně pak následovalo teprve skutečné odhalení tajemství a hrůz domu u Central Parku (při jméně Bartolomějská nás taky jímá hrůza, ale tady je to luxusní činžovní dům pojmenovaný po svém majiteli, někde za slavnou Dakotou).
Takže hlavně za čtivost než námět celých 75% - jako vcelku příjemné zpestření oproti děsné Poslední dívce, ovšem zkrácení klidně o polovinu by kniha vskutku snesla, bez ztráty napětí, naopak.

Avila
22.04.2021 5 z 5

Riley Sager to prostě umí...... a potvrdil to i svou další knihou...
Z počátku se při čtení zdá že kniha nebude nic výjimečného a příběh nebude ničím zvláštní a nepřekvapí ale to je omylu.... Překvapil a to docela hodně...
Kniha je čtivá, napínavá se skvěle vymyšlenou zápletkou.
Doporučuji k přečtení.

lucakuca
21.04.2021 5 z 5

Tak to bylo něco! Vau! Okamžitě chci, ne já POTŘEBUJI, číst další jeho knihy!!! Strašidelný, hustý a pro mě nepříjemně živý!!!

Rodaw
20.04.2021 5 z 5

ZAMKNI POSLEDNÍ DVEŘE
Hodnocení Knihánkova: 4,5 ⭐
Před lety jsem četla Poslední dívku (a časem se chystám na rejding:)) a ta se mi líbila neskutečně moc! Super námět + taková hezky temná, až hororová :). Už v ten moment se Riley Sager zařadil mezi mé oblíbené autory (ano, je to muž, v Poslední dívce je chybně označen za ženu). Když jsme u té Poslední dívky: ještě jedno rychlé srovnání. Nevím, zda je to překladem a nebo přesně čím, ale Poslední dívka (ačkoli se mi velmi líbila) mi přišla o hodně "těžkopádnější". Zamkni poslední dveře - stylem daleko čtivější, frčelo to. Až jsem si říkala, že je škoda, že to není i u Poslední dívky. Pro mě záhada. Ale doporučuji obě, i když se Poslední dívka svým způsobem četla hůř (chtělo se to víc se prokousávat, nebo aspoň tak to vnímám teď, s odstupem několika let). Ale teď už k Zamkni poslední dveře.... tohle byla prostě maximálně čtivá záležitost. Akční, napínavá, zajímavá, skvělá. Hlavní hrdinka Jules (z její perspektivy příběh i čteme, 1. osoba) nastupuje do nové práce, která zní jako dream job: hlídání luxusního bytu a za to tučná finanční odměna. Zaměstnání sice s sebou přináší mnoho pravidel a "ale" (žádné návštěvy, příkaz nemluvit s (velmi bohatými) obyvateli domu - mimochodem já si nejvíce oblíbila paní s pejskem (pejsek♥♥♥) a lékaře Bena ;)) a další....), ale to je zanedbatelné - minimálně pro Jules, protože je v tíživé životní situaci: po rozchodu a bez peněz a vlastně i bez bydlení - ta práce zní jako sen. Kdo by nechtěl bydlet v nádherném bytě, v krásném domě (Bartolomějská) a k tomu získat neodolatelnou sumu peněz... v podstatě za nic, "jen" za hlídání... :-) ... Jules se sblíží se svou kolegyní Ingrid, která ji před něčím varuje a pak záhadně zmizí. Jules po ní začne pátrat a u toho na povrch začnou vyplouvat nebezpečná tajemství. Kde je pravda? A souvisí nějak s tajemnou minulostí domu? Kniha je neuvěřitelně čtivá a chytlavá - opravdu to utíkalo jako Kobra 11 na dálnici:), má krátké kapitoly. Knížka mě pohltila a nepustila. Máme tu současnost a minulost - potom se linky svým způsobem propojí a to byl pro mě mega šok, který jsem si užila asi nejvíc z celé knížky. Fakt vynikající twister. Je pravda, že v něčem jsem si přála, aby to bylo více zamotané a ne tak přímočaré (připomnělo mi to něco někde... :D ... v souvislosti s Rileym, no raději nebudu blíže specifikovat). Při čtení jsem se ani chvíli nenudila, dle mého Riley Sager odvedl poctivou práci. Konec byl skvělý a napínavý (jen možná trošku uspěchaný, za mě mohl být klidně delší - ale to v podstatě celá kniha, ještě se k tomu dostanu:)). No a úplný úplný konec: fajn, ale za mě mohlo být klidně více zla. Zamkni poslední dveře doporučuji všem. Skvělý thriller. Možná v něm mohlo být ještě více psycho a temných + napínavých scén, zkrátka mohl být klidně delší a "plnější", ale i tak jsem velmi spokojená a s klidným svědomím mohu doporučit :-). Riley Sager je úžasňák, těším se na jeho Poslední lež a moc doufám v to, že v ČR budou vycházet i další jeho knihy.
Více na mém YouTube :-)

Denisa525
17.04.2021 5 z 5

Skvělý autor, jehož thrillery a způsob psaní vás vtáhnou do děje. Knihu, která má skoro 400 stran jsem přečetla asi během dvou večerů. Nicméně jeho kniha Poslední lež se mi líbila o něco více.

Vixiene
16.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Mé první setkání s autorem. A rozhodně ne poslední! Výtečně čtivé, místy mrazivé, ke konci víceméně překvapivé a šokující. Musím se přiznat, že jsem chvílemi čekala i nějaké to nadpřirozeno, ale jsem ráda že nakonec mělo vše "racionální" vysvětlení.

Osamělá Jules má velké životní potíže a potřebuje "restart". Usměje se na ní štěstí a ona si najde novou práci - hlídání exkluzivního bytu, v exkluzivním domě Bartolomějská s ještě exkluzivnějšími sousedy. Jednoduše řečeno - dostane peníze za to, že někde bydlí. To ale zní moc krásně na to, aby to nemělo nějaký háček, že? :-)

Některé věci mi tam neseděly a možná maličko ubíraly na reálnosti celého rozuzlení, ale závěr jako takový se mi i tak moc líbil a byl už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Někdy jsem lapala po dechu a říkala jsem si, jak ta Jules může mít takovou odvahu, jak se může vracet stále do Bartolomějské, ikdyž ví, že se tam něco špatného děje, a že možná i její život je v ohrožení :-D některé scénky jsem opravdu prožívala :-D Právě samotná Bartolomějská byla vykreslena tak skvěle, že atmosféra na mě vyloženě dýchala, dům na mě působil zazobaně a zároveň dosti děsivě.

Za mě velké doporučení a těším se, až si přečtu další autorovy knihy. :-)