Zamkni poslední dveře

Zamkni poslední dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445691/bmid_zamkni-posledni-dvere-tV1-445691.png 4 450 148

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Lock Every Door , 2019

tyna_01
07.11.2022 5 z 5

Toto byla přesně ta kniha, která mne vtáhla do děje a nenechala odejít. Aneb psána tak čtivě, že se do ní ponoříte a nechcete přestat. Byla jedna dívka, která téměř nikoho neměla, byla dost osamělá a těžko by nás napadlo, že tento její stav by se někomu mohl hodit. Ale chyba lávky, mohl,... Někomu se naopak hodně hodí, když je sama, bez rodiny, bez větších kontaktů,.. No a tak je Jules přijata jako nájemkyně do impozantní budovy, tzv. ,,Bartolomějské". Ovšem tam se začnou dít záhadnosti, kterým by Jules chtěla přijít na kloub, což se ovšem nemusí zdaleka všem nájemníkům líbit. Co vše za záhadnosti se tam děje? Jaká pravidla musí Jules v Bartolomějské dodržovat? A myslíte, že to zvládne? Ať se zpočátku zdá získání této ,,práce" jako výhra, opak je pravdou. A vy si určitě přečtěte knihu, ať víte proč.
A bacha, může vás štvát naivita hlavní hrdinky, ale není to nic, co by se nedalo překousnout .
A já se jdu podívat po další knize od autora, protože on prostě umí.

.berenika.
25.10.2022 4 z 5

- mám ráda drsný detektivky, mám ráda napětí, ale takhle jsem se už moc dlouho nebála
- neřekla bych, že je to reálná kniha, ale když se na to povznesete, užijete si to!

mimi55
25.08.2022 2 z 5

Nuda. Nevím, kde se vzalo to vysoké hodnocení. Žádný thriller ani horor to rozhodně není.

mulder
04.08.2022 5 z 5

Celkem průhledné, ale čtivě a jednoduše napsáno. Spokojenost.

Dresia
04.08.2022 2 z 5

Ze začátku mě to bavilo, ale vyklubala se z toho dost šílená fantasmagorie.

Babouš
04.07.2022 4 z 5

Skvělý thriller z nádherného starého newyorského domu, kde by chtěl žít každý - ale až podezřelé množství nájemníků tam umírá... V jádru je ta zápletka vlastně úplně obyčejná, ale autor to umí výborně podat. Užíval jsem si to až do konce, i když jsem se chtěl víc bát :)

šipek
29.06.2022 3 z 5

Tak u této knihy půjdu proti proudu. Za mě docela zklamání. Nemám rád horory a mě se zdálo, že tam trošku té hororové tématiky bylo. Kniha se mi zdála dost dlouhá, závěr knihy byl překvapivý.

KerliDepp
22.06.2022 5 z 5

Mám přečtenou Poslední dívku a teď i tohle. Nemůžu se zatím zbavit dojmu, že za mě tenhle spisovatel je TOP. Neskutečně mi sedí jeho styl psaní a jenom u něj se mi zatím stalo, že si příběh představuju tak živě až je to pro mě jako realita. Tak moc mě dokáže dostat. Nemá žádný táhlý začátek, kapitoly kratší s tím, že doslova nutí čtenáře číst dál a dál…Hlavní hrdinky, zápletky, děj. Za mě jedině plný počet.

anája
04.06.2022 5 z 5

Perfektní námět a zpracování. Napínavé , ze neodlozite, dokud nedoctete. Desivy dům , zvláštní nájemnici. Ponurá atmosféra.

Littlemonday
29.05.2022 5 z 5

Zamkni poslední dveře - Riley Sager

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Miluju dobrý thrillery a těch, co upoutají a potřebujete je nutně dočíst co nejdřív, abyste konečně zjistili, co se děje a proč, je málo. Ale tenhle rozhodně řadím k těm nejlepším, co jsem si zatím mohla přečíst!!! ️

Perfektně vystupňované napětí, v průběhu si říkáte, že možná tušíte, pak se vám vaše teorie rozletí jako domeček z karet a nakonec přijde úplnej BOOM efekt a vám se rozskočí hlava z toho, co se to vlastně všechno stihlo stát.

Žádné zbytečné pasáže, které natahovaly děj, všechno dávalo smysl, zapadalo to do sebe a kniha byla opravdu neuvěřitelně čtivá. Postavy pěkně vykreslené, nic mi nechybělo.

Možná je moje nadšení takhle veliké, protože jsem si dlouho nepřečetla nic ze svého oblíbeného žánru, každopádně nevěřím, že by mě tohle mohlo nebavit v jakémkoli rozpoložení. Doporučuju!!!

5/5⭐️

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na FB:LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

Janík511
28.04.2022 5 z 5

Paráda, líbila se mi.

m_martina
26.04.2022 5 z 5

Knížka byla mnohem lepší než Poslední lež, kterou jsem četla předtím. Zápletka se mně líbila a stránky jenom letěly. A já hned otevírám další, kterou jsem si přinesla z knihovny.

JitkaHambi
18.04.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě teda pořádně bavila!Musela jsem číst až do rána, nedokázala jsem se od knihy vůbec odtrhnout.Pořád jsem si říkala, co za tím vším je.Opravdu originální zápletka.
Doporučuji všem!

aliza
13.04.2022 5 z 5

Druhá kniha od autora a jsem snad ještě nadšenějsí, než u první. Neskutečně čtivé, napínavé, nemohla jsem se od ní odlepit, vše šlo stranou, dokud jsem ji nepřečetla. Takže za mne super, super, super. Už se těším na další autorovy knihy.

Knihy_nad_zlato
22.03.2022 5 z 5

Začátek byl malinko pomalejší než by se mi líbilo, ale skvěle to postupně gradovalo. Hlavní hrdinka byla super. Byť není z těch, které bych si zamilovala, tak ji tak nějak ve všem chápu. Vedlejší postavy byly taky dost fajn, ale upřímně, tahle knížka není o postavách, ale o tý dokonalý zápletce! Některý ty menší záhady jsem sice odhadla, ale až do konce jsem neměla tušení, jak by se mohla vyřešit ta hlavní. To prostředí bylo výborný. Ale kdo by tam chtěl dobrovolně bydlet? Prakticky ze všech gotických staveb jde aspoň trochu strach. Nebo jsou prostě zvláštní a/nebo děsivý.
Taky bych ráda vyjádřila, jak moc se mi líbil děj, zápletka a to perfektní rozuzlení, ale mám dojem, že bych to nezvládla bez spoilerů, takže jenom řeknu, že děj a zápletka byly skvělý a konec ještě lepší.

tulip131
03.03.2022 4 z 5

Hned první kapitola mě vtáhla mezi řádky, žádné dlouhé popisy míst, postav a minulosti. Stále se něco dělo a kniha neměla řádky navíc, aby se náplň počet stran. Jules byla přesně tak nezajímavá až se do bytu 12A hodila. To, že Bartolomějská skrývá tajemství bylo zřejmé, ale že takové. I její osud byl dořešen a nezůstalo místo pro pochybnost.

sissque
18.02.2022 4 z 5

New York, Manhattan, Upper West Side.
Impozantní budova zvaná Bartolomějská, výhled na Central Park.
Zdá se vám to kouzelné?
Věřte, že není.

Když se Jules – bez peněž, bez práce a bez přítele – rozhodne jít na pohovor, týkající se hlídání bytu 12A, s nadějí na lepší zítřky, ani ve snu ji nenapadne, co všechno se za zdmi této budovy odehraje – ne, za tři měsíce, které zde má strávit, ale během pouhých několika dní – a co vše se zde již odehrálo.
Bartolomějská je jedna záhada vedle druhé.

Přiznám se, že jsem četla se zaujetím a zájmem až zhruba do poloviny a pak už se mi děj mírně vlekl.
Stále jsem byla napjatá a zvědavá, jak příběh dopadne, ale zároveň jsem se trochu nudila.
Ach a Jules, nevím, přišla mi místy tak naivní…

Znovu se mi zvýšil tep v současné lince, přesně na straně 328.
Od toho momentu už jsem se od knihy neodtrhla a dočetla ji někdy v noci.
Od toho momentu to bylo výborné a konec jsem si užívala.
To mi ale bohužel nestačí na nejvyšší hodnocení, kniha mohla být klidně o čtvrtinu kratší.

Přesto ji ale hodnotím jako thriller, který vás, doslova, nenechá spát a rozhodně nejsem zklamaná.

Komaeda
16.02.2022 5 z 5

Velmi napínavé čtení, které jsem si užila!! Ke konci se to začlo vyvíjet podivně, že si asi řeknete '...to jako vážně??', ale pak zjistíte, že je to úplně jinak. Nepředvídatelné a hrůzostrašné...

Berenice038
13.02.2022 5 z 5

Tato kniha má neskutečnou atmosféru. Moc pěkný zážitek. Mám tu další dvě knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

Janaves
05.02.2022 4 z 5

Pěkný trihller,možná zbytečně dlouhý.