Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272481/bmid_posledni-prani-oRW-272481.gif 5 6550 6550

Zaklínač série

Zaklínač… Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

ema28
14.08.2015 odpad!

Vůbec mě to nezajímalo. Ani není na jedinou hvězdičku.

Laf
08.08.2015 1 z 5

Přečteno jen ze zvědavosti, ale skoro vůbec mě to nebavilo. Plus dávám za to, že napínavé části děje jsou dobře popsány.

hanocri
02.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Pustil jsem se do ní předtím, než vyšel Zaklínač 3 na PS4, abych se uvedl do Sapkowského světa. Alespoň mně kniha splnila očekávání. Sice by se mi líbil ucelenější děj, ale tuším, že první dvě knihy jsou souborem povídek, které Sapkowski vydal koncem osmdesátých let. Byly to krásné letní večery a noci ve světě stvořeném Sapkowskim. Díky za to!

Kakiko
02.08.2015 3 z 5

Zaklínače jsem si chtěla už hodně dlouho přečíst, protože je to jedna z nejlepších sérií ve fantasy vůbec.
Knižka mě celkem bavila, ale bohužel ne natolik, abych se od ní nedokázala odtrhnout, takže jsem ji četla snad dlouhé dva měsíce. Velmi zajímavou se stala až poté, co se na scéně objevili Marigold a Yennefer, což je skoro konec knihy.
Jsem zvědavá, co přinese druhý díl Meč osudu, protože je to stejně jako jednička kniha povídek a já zrovna nejsem povídkový fanoušek, ale pokud mi to něco dá k románu, který následuje, překousnu to.
Na Krev elfů se těším už jen z toho důvodu, protože román!, to už snad bude na víc hvězdiček. Teď tomu dávám tak 3,5, nijak odvařená jsem z toho totiž po většinu knihy nebyla. Marigold a Yennefer moje hodnocení v podstatě zachránili.

notburga
29.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem Zaklínače znala jen ze stejnojmenného seriálu a několika reálií z DrD. O to více jsem se na knihu těšila.
Musím přiznat, že seriál mi hodně pomohl z chápáním zdánlivě na sebe příliš nenavazujících povídek. Líbilo se mi, jak si mohu sama postupně během čtení skládat různá vlákénka předchozích nebo tušených událostí do jednoho velkého překvapivého celku. Líbila se mi postava Geralta z Rivie, který je svým jedinečně záhadným způsobem od jiných "kladných" hrdinů, které nám fantasy obvykle překládá. Nezdá se být tak vnitřně rozervaný, jak se nám anotace snaží naznačit, zato jeho jednání dovoluje pozornému čtenáři mnohé vyčíst mezi řádky. Líbil se mi ten nepřikrášlený jadrný jazyk, který obdivovatelé středověkých rytířů a čarodějů tak neradi přiznávají. Přišla jsem na chuť i postavě Marigolda, která mi v seriálu nesedla.

Zamilovala jsem se do propletených dějových linií i faktu, že se autor s oblibou vrací i k těm nejtitěrnějším vedlejším postavám (tady už trochu spojleruji k dalším dílům). A bylo to Poslední přání, které mě po mnoha letech mateřského odříkání donutilo nechat lampičku svítit až do tří do rána a nadšeně číst. Veselým kopám ale podobné počínání nedoporučuji, protože v textu se to vtipnými hláškami či přirovnáními jen hemží.

emíšek22
13.07.2015 2 z 5

Pro mě byl příběh trochu zamotaný a občas jsem se ztrácela v ději. Po dočtení jsem z toho měla zvláštní pocity. No pokusím se knihu přečíst znovu a možná už mi to bude dávat větší smysl.

Taji
10.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem odkládala a vlastně nechápu proč. Nádherné povídky, kniha se četla sama. Mohu jen doporučit.

tlllk
02.07.2015 3 z 5

čakal som viac, nemôžem sa ubrániť takej umelej chuti komercie

FMMMM
28.06.2015 4 z 5

Čteno na základě odehrání PC hry. Musím uznat, že hra je pro mě o mnoho lepší... Další knižní díly Zaklínače mě už tak nebraly.

woodward
23.06.2015 5 z 5

"Východní" fantasy o Geraltovi z Rivie má smůlu právě v tom, že byla napsána "východním" jazykem. Kam se hrabe Conan.

Greg25
22.06.2015 4 z 5

To jak si Andrzej Sapkowski dokáže hrát s motivy z pohádek i jiných literárních žánrů a pak je totálně otočit je úžasné. Stejně jako postava Geralta z Rivie, která je neskutečně literárně přitažlivá a usazená do fantaskního světa, do kterého se společně s Geraltem budete chtít neustále znovu a znovu vracet. Chytne vás i Sapkowského styl psaní - lehký, svěží, přímočarý, v málu je někdy víc, vůbec to však nebrání hlubším myšlenkám. Zpočátku se možná budete lehce ztrácet, ale nepamatuji, u jaké kvalitní fantasy byste se zpočátku neztráceli, všechny promyšlené světy musí být složité, a tudíž ze začátku nepřípustné pro čtenáře, jinak by nebylo co obdivovat a nač se těšit. 90%

Ladys
03.06.2015 2 z 5

Jak už u mě bývá zvykem, to, kolem čeho je velký humbuk, obcházím obloukem, abych se k tomu po letech opatrně dostal zpět. No já přece nebudu číst něco, kvůli čemu je davová psychóza, že jo!! A pak se většinou chytám za hlavu, že jsem zbytečně ztrácel čas.
Zaklínač se ale k těm zbytečně odkládaným nepřidá. Nezískal si mě. Jako hrdina je pro mě matný, nevýrazný. A byť pro někoho čerpání z pohádek může být osvěžující, pro mě to bylo snad jediné zajímavé v jinak celkem ploše vyprávěných historkách.
Na to, jak jsem byl zvědavý, to pro mě nakonec bylo zklamání.
Ani nevím, jestli budu zkoušet číst další díly. I když.... Nikdy nepiš nikdy.

Hoshi
31.05.2015 5 z 5

Po nějaké době jsem se znovu rozhodla, že si zaklínače přečtu. A nebyla jsem zklamaná. Kniha je úžasná, čtivá, i když je tam příliš vulgarismů, ale to k Sapkowskému patří :)

mpb1913
28.05.2015 2 z 5

Já teda nevím, ale 91%? Za co? Kniha vyloženě pro náctileté. Zaujal mě úplný úvod, ale pak to šlo celý do kopru a konec jsem jen tak nějak přeskákal.

MaxQ
13.05.2015 5 z 5

Jó Zaklínač je klasika, rád jsem si ho připomněl. Naposledy jsem ho čítával na gymplu v Ikarii.

montana
11.05.2015 4 z 5

Snadno čitelné a díky povídkové struktuře rychle odsýpající fantasy, které si na nic nehraje. Nepotřebuje kázat, nepotřebuje politikařit, nepotřebuje ani moralizovat. Pro mě velmi příjemná oddechovka, kterou bych možná ocenil o něco více v patnácti. Slovanské nestvůry, příšery a obludky jsou zajímavé samy o sobě a Sapkowski je zvládá skvěle zasazovat do svého vcelku zajímavého světa. Jsem zvědavý na další díly.

Philoun
09.05.2015 4 z 5

Skvělé čtení, kniha se čte úplně sama a ani na chvilku nenudí.

Temi
05.05.2015 4 z 5

Kniha byla pro mne překvapením. Popisuje velmi zajímavá dobrodružství ze života zaklínače Geralta z Rivie. Je to jedna z těch knih, do kterých se snadno začtete. Cesty hlavního hrdiny nás zde provází pozoruhodným fiktivním světem plného nadpřirozených bytostí se kterými přichází do styku. Každá kapitola je plná napětí, humoru a také akce. Ani v jedné z nich jsem se nenudila. Tato kniha jistě stojí za přečtení.

Dryáda
03.05.2015 5 z 5

Po třetím přečtení musím konstatovat, že se mi kniha líbí čím dál tím více. Jediné, co mne poněkud mrzí je až přeslazeně patetický konec povídky Otázka ceny, takže ve skutečnosti to je za 4,5.

petrulka
30.04.2015 4 z 5

Mám ráda malinko jiný styl vyprávění, na můj vkus až dost vulgarit a moderních prvků. Na druhou stranu taková striga nebo bruxa neměly chybu. Celkově je to takové plytčí, povrchnější než např. knihy Jordana, Rothfusse a spol., ale proč ne, alespoň se není třeba příliš zamýšlet. Je to fajn oddechové čtení.