Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272481/bmid_posledni-prani-oRW-272481.gif 5 6569 6569

Zaklínač série

Zaklínač… Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

pikilo
12.08.2013 3 z 5

Začátek byl pro mě nehorázně zmatený. Spousta jmen, názvů a věcí o kterých nemám šajn držet pozornost. Asi si to budu muset přečíst znova. Konec už by lepší.

Kathyss
04.08.2013 4 z 5

Moje první fantasy, která mě opravdu bavila.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

na odporúčanie kamaráta- moc dobré :) spokojnosť

jesuswlasac
30.07.2013 4 z 5

opät kvalitná kniha od Sapkowskeho :-)
jednoduché príbehy ktoré sa lahko čítajú a aj napriek tomu majú v sebe niečo na zamyslenie ... no a netrebe zabudnuť na neopakoveltný občas až krčmový slovník na ktorom som sa fakt dobre bavil :-)
Bez jízvy je rytíř kokot a ne hrdina !!! a pod.

kozel89
10.07.2013 5 z 5

Moje první setkání s Geraltem z Rivie. Četl jsem už sice lepší fantasy ale zaklínač patří určitě mezi to lepší co jsem četl. Velké plus dávám překladu knihy, celkově mě kniha bavila a přečetl jsem ji poměrně rychle zejména díky absenci nudných pasáží.

vivitv
24.06.2013 4 z 5

K tejto knihe som bola najprv skeptická. Mám radšej plynulý dej ako krátke príbehy, ale každou kapitolou sa mi viac páčila. Najlepšia je paralela s klasickými rozprávkami...

winer12369
24.05.2013 5 z 5

Vynikající kniha, čekal jsem od ní hodně a dostal jsem ještě víc:). Ikdyž jsem si ji chtěl přečíst, až budu mít na celou serii čas, tak jsem to nevydržel a teď si budu muset pořídit všechny ostatní díly. Vždy mne rozesmály tak trochu parodie na pohádky a Geraltův suchý humor. Rozhodně doporučuji.

Targa Dall
19.05.2013 5 z 5

Sapkowski je pro mě živoucí legendou. Nešetří vulgarismy, které citlivě a přesně používá. Má úžasnou fantazii a představivost. Mistr v popisech a jak říká jedna mistryně brku - Souboj a soulož je nejtěžší popsat - Sapkowski to umí.

Geralta nelze než si zamilovat. Chrabrý rytíř, bez bázně a hany - doslova. Hýří sarkasmem, ostrovtipem, oslňuje (v nejlepším slova smyslu) svým rozumem a intelektem. Má tendence filozofovat, ale kdo je nemá? Zbožňuji Geralta! :)

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Tento díl je pro mě asi nejlepším, nevím čím to je , všechny jeho knihy o zaklínačovi jsou skvělé, ale to bude asi tím prvním dojmem.

Valentine
29.03.2013 5 z 5

Dokonalé. Stejně jako celá série Zaklínač. Nejskvělejší dílo, které jsem kdy měla tu čest číst.

LavinaVRovine
24.03.2013 2 z 5

No, já jsem se tedy hodně nudil.

Holubicka87
06.03.2013 2 z 5

Po tak vysokém hodnocení jsem od knihy očekávala daleko víc. Přišlo mi to až přiliš neuvěřitelné a nějak tak, jak již tady bylo psáno, pohádkové, ale v poměrně nezajímavé podobě. Mám ráda sci-fi, fantasy a různé povídky, ale tyhle mě bohužel nezaujaly.

kolacky
04.03.2013 5 z 5

Andulienka - moje řeč! Konečně někdo, kdo se se mnou shodne, že Marigold je jiskra osvěžení!

Andulienka
26.02.2013 5 z 5

No...keďže som nevedela, do čoho idem, celkom sa mi táto fantasy páčila :) O Zaklínačovi som doteraz len veľa počula, tak som chcela " z neho " okúsiť aj ja. Začala som dielom I., hoci, ako som sa dočítala, stačilo začať dielom III. (aspoň podľa niekoho). Ale neľutujem, bolo to zaujímavé a miestami úsmevné.....vlastne, hneď dnes si idem kúpiť Zaklínača II....... a myslím, že skončím pri poslednom diely. Geralta som si obľúbila, ale Marigold je Marigold...

DeDe
17.01.2013 3 z 5

Tak nevím...nějak jsem si nedokázala zvyknout na způsob, jakým je kniha napsána. Velice stručné věty, slabé vykreslení situací i hlubší popis postav..
Často jsem přemýšlela, jestli to není třeba i špatným překladem, neboť Sapkowski mi byl nejednou vřele doporučován.
Že se autor inspiroval v říši pohádek mi vůbec nevadí. Fantasy prostředí elfů, druidů a mágů se mi moc líbí. Bohužel mi ale ani jeden z hrdinů nestačil přirůst k srdci. Ani po přečtení celé knihy nemám pocit, že bych znala Geralta lépe než na začátku.
Přiznám se, že vysoké hodnocení knihy mě překvapilo. Časem si zkusím přečíst další část a třeba změním názor:-)

sovic
23.12.2012 5 z 5

Super čtení, zábavné povídky, už se teším na další díl povídek a na celou serii o Zaklínači

borknagar
14.12.2012 5 z 5

Po pár letech jsem si tyto povídky opět přečetl a za sebe musím napsat, že se čtou setsakra dobře. Hodně se mi líbila povídka "Konec světa" a mini části "Hlas rozumu" I. - VII.. Ale ono se to celkově čte velmi dobře a Marigold je sympaťák :)

Otto von Pluto
14.12.2012 5 z 5

Nesmírně originální dílo, jemuž nechybí inteligence, vtip a vyprávěčský kumšt. Andrzej Sapkowski svými povídkami a následnou epickou ságou rozdrtil veškerá známá fantasy klišé na miliony střípků. Knihu jsem přečetl snad stokrát a stále se k ní rád vracím. Ať jste milovníci fantasy nebo ne, VŘELE DOPORUČUJI!

dearkiki
12.12.2012 5 z 5

Kniha mě chytla hned od prvních stránek a nepustila. Moc se mi líbil nápad použít příslušně upravené klasické pohádky a začlenit je do Zaklínačova světa. Bylo to čtivé a vtipné. Díky uživatelům Databáze za skvělý tip. Bavila jsem se a už se nemůžu dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

ttommikk
27.11.2012 5 z 5

Mnoho chytrejch vytvořilo vlastní fantasy světy proto, aby co nejdále uprchli světu skutečnému. Sapkowski vytvořil vlastní fantasy svět proto, aby se skutečnému světu co nejvíce přiblížil.