Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328737/bmid_mec-osudu-crQ-328737.jpg 5 4955 468

Zaklínač série

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Miecz przeznaczenia , 1992

Fengr
19.01.2020 5 z 5

Mohl bych napsat, že celkový styl psaní se mi hodně líbí, povídky jsou snad lepší než v minulém díle, Marigold je naprosto úžasnej, atd. atd., jenomže napíšu jediné, Miluju to

pavlina6482
18.01.2020 5 z 5

Super :)

Murphy722
16.01.2020 5 z 5

Tady není opět co vytknout. Vše je takové jak má a ikonografie drží pohromadě jako Marigold svoji loutnu. Nejdojemnější a nejlepší je příběh trubadúry Essi Daven.

adorjas
16.01.2020 3 z 5

Lepšia troječka- určita ma poviedková kniha bavila viac ako v prvej časti, kde som nepoznala postavy a potrebovala som sa v tom nejako zorientovať. V tejto druhej časti to už ide ľahšie, začínate brať takú Yenefer, tak aká je. Dokonca ani Marigold vám už nejde na nervy, proste klasické stotožňovanie sa s príbehom. Opäť, dodávam, že sa jedná o dobrodružný fantasy príbeh pre mladších čitateľov a mať tak o 15 rokov menej, tak príbehom žijem ako som žila v 15tich Eragonom.

Karcoolka2210
15.01.2020 5 z 5

Druhej časti už 5 dám :) Síce stále pomalejšie tempo, ale dozvedáme sa viac informácií o hlavných hrdinoch, plus prichádzajú nové postavy ako Ciri, ktorá predpokladám zohrá dôležitú úlohu v nasledujúcich knihách, aj keď nemám ani poňatia kam smeruje osud Geralta a Ciri a práve preto sa teším na to, čo bude ďalej.

Merry001
13.01.2020 5 z 5

Veledílo dokreslujici a podtrhujici některé kapitoly v díle prvním.
Jednotlivé kapitoly prvního a druhého díku do sebe začínají zapadat, čtenář si dokresluje představu a styl psaní Sapkowskeho ho nutí přemýšlet více o dějích, které nebyly detailně popsány.
Ale autor si musí nechat nějaké střelivo také na další díly. Proste pět hvězd pro mistra!

grimik
12.01.2020 3 z 5

Je mi líto, stejné patálie jako s prvním dílem. Ne moc záživné povídky, s ne moc dobře popisovaným světem, postavami, motivacemi postav atd. Prostě jednoduchá, povídková fantasy, zaměřená spíše na děti a náctileté. Více viz.má recenze k prvnímu dílu. Tento byl akorát o něco konzistentnější, leč ještě o kapánek nudnější a nakonec, i když jsem rozečetl papírovou knihu, musel jsem to dokončit poslechem audio verze.

anishta
09.01.2020 5 z 5

No co dodat. Přes pomalejší povídkový rozjezd jsou konečně Ciri a Geralt pohromadě a já se těším na jejich další dobrodružství.

veronica 01
09.01.2020 5 z 5

Opět skvělé zaklínačské povídky s Geraltem v hlavní roli! Není co vytknout. Naprosto dokonalé!

BStone
09.01.2020 5 z 5

Dvojka Zaklínače mě už definitivně přitáhla k sobě. Díky této knize možná někdo ságu odloží a někdo se bude těšit na další pokračování. Jsem ten druhý případ. Skvělé povídky plné napětí, humoru ale i lásky a osudovosti.

JurijMilkovic
08.01.2020 5 z 5

Prosím další díly. Tahle kniha mě přesvědčila o tom, abych sjel všechny jeho knihy .

Siwan
06.01.2020 5 z 5

Nevím, kdy přesně se to stalo...nejspíš někde mezi tím, kdy jsme prožili lásku, která nedokázala být větší než naše potřeby, možná tam, kde jsme pocítili, jaké to je, když nás někdo miluje tak zoufale, že to známe, ale nedovedeme mu to oplatit, protože nemůžeme a nejspíš tam, kde jsme hnáni pocitem něčeho většího, měli potřebu někoho chránit, protože prostě nemůžeme jinak...tam někde se stalo, že tohle všechno je víc, než propracované divy Lothlorienu. To nejsou povídky, to je život dokonale smrsklý do několika stran. Je v tom všechno.

MedvídekJů
06.01.2020 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Byl jsem na ní poměrně natěšený, protože 3. díl (Krev elfů) jsem četl, ale 2. díl až teď. A tím větším by pro mě bylo zklamání, kdyby kniha neměla své kvality.
Líbilo se mi i samostatné zpracování postav. Např. pro ženy neodolatelný zabiják nestvůr a všelijakých mutantů, Geralt. Marigold, básník, který se drží Geralta zuby nehty a Yennefer, krásná čarodejnice.
Samozřejmě kniha měla i výtečný smysl pro hůmor, místy byly i erotické pasáže. Jednotlivé povídky byly také výborně vymyšleny. Zaklínače jsem viděl také zfilmovaného a bylo to výborné pokoukání.
Jednoznačně doporučuji knihu, film i hru!

mi-380
05.01.2020 5 z 5

Zlatý drak, Červená Karkulka, Mořská víla, Ledová královna. Další pohádky mistrně převedené do fantasy. Mutant Geralt, zaklínač a hlavní postava ságy, se projevuje stále více sympaticky. Zabiják příšer, který zabíjí stále méně, pro ženy neodolatelný alfa, který svou přitažlivost používá stále méně. Autor laskavým způsobem vysílá poselství o likvidátorské povaze nejnebezpečnějších vesmírných dravců – lidí. Tu a tam dostáváme i účinnou lekci z předmětů Tolerance, Náboženství, Rasismus.
Poslední příběh je milá a rozverná fraška, v níž se sejdou všechny významné postavy z obou povídkových knih.
95 % (2798 hodnotících je na průměru 93 %).

„Modlí se nebo medytuje. Říká, že to musí, poněvadž má přikázání od bohů, aby lidi od zlýho ochraňoval.“
„U nás v Crinfridu,“ poznamenal Boholt, „držíme takové jako on v kleci anebo na řetězu. Když se jim hodí kus uhlu, čmárají po stěnách nevídané věci…

P.S. Souběžně s opakovanou četbou jsem sledoval nový seriál na Netflixu. Ten mě svou nevyrovnaností a přeházením povídek občas rozčiloval, až jsem narazil na epizodu 6 – Vzácný druh, v knize je to povídka Hranice možností. Zde došlo konečně k vyrovnání kvality, tento díl seriálu je podle mých představ: velkolepý, vtipný, dramatický, úspěšně brnkající na city.

Adris
03.01.2020 4 z 5

Některé povídky mě bavily, jiné ne. Top je pro mě povídka o obětavosti i Meč osudu. Je to zvláštní styl. Musím přiznat, že seriálové zpracování se mi líbí více. Zde je dost monologů, kde každý ví, jak se kdo cítí, a také se děsně rádo filozofuje a popisují se zbytečnosti. Občas mi unikal význam monologu nějaké postavy (mimochodem, i přes ty monology, je zde spousta věcí nevyřčena, čtenář je musí vycítit sám).

Lolila
27.12.2019 5 z 5

V tejto časti sú poviedky dlhšie, viac rozvinuté, jednoducho výborné. Nájdete v nich napätie, akciu, poučenie, smútok, humor, potvory:-)... a určite nenapodobiteľnosť s inými fantasy.

Nikiny
14.12.2019 4 z 5

První díl mě upřímně moc nebavil, byl zajímavé napsaný, byl to pro mě nový svět, ale nějak jsem ten časově neurčitým povídkám nepřišla na chuť. Tento díl, druhý, byl mnohem zajímavější a překvapivější, teď už mě to bavilo,. Možná to bylo větší celistvostí příběhu či zajímavějším tématem. Nevím, ale tento díl se povedl, konečně jsem se dozvěděla víc o Yennefer a Cítí :). Věřím, že s dalším dílem, kde už opravdový příběh začne, to bude ještě lepší!

luculi
30.11.2019 5 z 5

Velké překvapení, na to jak byl děj sekaný díky tomu, že jsou to vlastně takové povídky, tak mě to strašně bavilo a do světa zaklínače Geralta se velmi brzy vrátím... :-)

Knihobubák
23.11.2019 5 z 5

Stejně jako první díl, jsem tento přečetl jedním dechem a byla to skvělá fantasy jízda. Chválím překlad a doufám, že do vydání seriálu od Netflixu stihnu minimálně ještě 3. díl této série.

Eeli
14.11.2019 5 z 5

Geraltova dobrodružství v tomto dílu jsou samozřejmě fajn - malebný fantasy svět, napětí, akce, odkazy na lidovou slovesnost, zřejmě už takový "nadstandard". Co mě ale opravdu baví, je autorův humor.