Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/bmid_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 4 814 224

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

vanilka231
11.12.2018 5 z 5

Krásná...

HaHa11
27.11.2018 4 z 5

Pokud hodnotím knihu tím správným úhlem pohledu (nenáročná, oddechová literatura, prostě cajdák), musím konstatovat, že to šlo ... Dvě linie příběhu, které od sebe dělí několik desítek let a který obsahuje příjemnou dávku sentimentu, tajemna, osudovosti a nepostrádá konec, který je vlastně asi nejšťastnější možný. Ale nepochopila jsem úplně přesně, jak to bylo s tím těhotenstvím?!

radus
27.11.2018 3 z 5

První část byla pro mě nudná, obyvatelé Arcadie divní a když už jsem se tímhle čtením konečně prokousala a začalo to být pro mě zajímavé, tak byl konec první části. Další části byly zajímavější, konečně se příběh propojil, ale stejně mi to přijde takové nedotažené, většinou jen takové náznaky a domyslete si to jak chcete... no, nebyla to klasická Jojo.

konformita
27.11.2018 5 z 5

Dnes v noci dočteno. Pomalý rozjezd, ale na konci, možná už vprostřed, neskutečně strhující. Opět krásný příběh o lásce trvající téměř půl století. Na konci slzy. Ty ale prostě musí být!

baterka.gs
22.11.2018 4 z 5

Musím uznat, že jsem měla velký problém se začíst, ale po asi sté stránce už to odsýpalo. Měla jsem velký zmatek z druhé části, a přemýšlela nad propojením a autorka příjemně překvapila. Moc příjemné čtení.

ivka67
19.11.2018 3 z 5

Jíž několikátá kniha od Jojo Moyesové kterou jsem četla.Trvalo my se do ní začíst,bylo to takové moc rozvláčné,ale ke konci už to mělo větší spád.Pro mně,ale zatím asi nejslabší kniha od autorky.

amanda99
17.11.2018 4 z 5

Jojo mě opět nezklamala,další její knížka na mě už čeká.

Lemurka
15.11.2018 3 z 5

První část knihy byla hrůza (180 stránek!), už jsem ho chtěla odložit, jak to bylo nudné, zdlouhavé. Jako by to ani nepsala Jojo. Ale stále jsem tomu chtěla dát šanci, tak jsem se dočkala. Od druhé části to byla Jojo jak ji známe, četlo se to dobře, celkem pěkný příběh, ikdyž předvídatelný. Nicméně kniha i tak nedosáhne kvalit jejích předchozích, znovu ji už číst nebudu.

Eva88
13.11.2018 3 z 5

Příjemné počtení. První půlku jsem četla dost dlouho. Ani se mi do čtení velice nechtělo. Druhá půlka se už ale četla sama. První knížka od Jojo a koukám, že patří mezi slabší. Tak to se mám ještě na co těšit. :-)

Iworri
12.11.2018

Tak touto se ne a ne prokousat... :/

ivousekk
09.11.2018 5 z 5

Jojo opět nezlamala. Navíc příběhy, ve kterých se prolínají dvě časové linie a ve finále se protnou, patří mezi moje nejoblíbenější. Jediné, co bych vytkla, jako někteří přede mnou, rozvláčný začátek. Ale jakmile se příběh rozjel, užila jsem si jej. Takže za mne spokojenost :)

leny.wood
07.11.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla rozpačitá, ale nakonec se mi příběh zalíbil. Zápletka jasná, ale díky Jojo jsem si čtení užila. V postavách dle mého není možné se ztratit. Na závěr jen tolik, že Zakázané ovoce krásně ukazuje, jak by byl život jednodušší, kdyby k sobě byli lidé upřímní.

jitka1271
04.11.2018 5 z 5

Krásná kniha.

alabra
03.11.2018 3 z 5

Autorčin styl psaní se nezapře ani v této knize. Hlavní hrdinky jsou především ženy stíhané osudem, ale je zde i několik mužů, kteří se neuměli vzepřít dobovým konvencím tak jako ženské protějšky. Jejich příběhy nám ukazují, že pokud nejde člověk za hlasem svého srdce, zůstane celý život nešťastný. Trochu sladší než obvykle, odpočinkové počtení.

putpuda
01.11.2018 3 z 5

Docela zdlouhavý a poměrně nudný začátek, ale pak už to šlo.... Nedávno jsem četla 1 +1, tak jsem asi přesycená Jojo M. Dám si pauzičku, ale určitě si časem zase ráda něco od autorky přečtu.... Líbí se mi obálky všech jejích knih :)

PetraBery
29.10.2018 4 z 5

Autorka nás ve svém dalším románu přenese do konzervativního přímořského městečka, kde skupinka bohémů žijící v atypickém domě zajistí místním obyvatelům nejednu vrásku. O několik desítek let později se do stejného domu vracíme s jinou sortou lidí a architektka Daisy, která dům rekonstruuje, začíná odhalovat minulost některých zúčastněných. Stejně jako v ostatních románech nechybí osudová láska a přátelství. Hezká odpočinková kniha.

aninka.b
29.10.2018 2 z 5

Kniha je relativně dobře napsaná. Vadí mi však množství postav a někdy nesrozumitelný popis. Jedná se však o typický styl autorky, takže žádné velké překvapení mě nečekalo.

Bobina74
27.10.2018 2 z 5

Tak jsem si říkala, proč je zde tak malé hodnocení, když je to Jojo Moyesová a rozhodla se, že to zvednu. Toto mé rozhodnutí trvalo pouze do třetiny knihy a ještě s velkým sebezapřením. Když jsem se na konci 1.části konečně zorientovala kdo je kdo, přišla 2.část s novými postavami a já to vzdala. První kniha od této autorky, kterou jsem nedočetla.
P.s. tak bohužel jediné zvedání, které se bude konat je mé maličkosti z gauče....

Er.es
26.10.2018 3 z 5

Když nevíš co, sáhni po Jojo :-)
Rozhodně má mnohem lepší a záživnější knihy, tento příběh mi nepřišel originální a ani u mě nevyvolal klasickou frustraci ze smutných příběhů. Chyběla mi tam ta známá „Jojovská“ šťáva, nějaká bomba, ze které si sednu na zadek s myšlenkou „Zlá Jojo!“
Děj byl předvídatelný a na můj vkus v něm figurovalo až moc zbytečných postav.

Souhlasím s nekonečným začátkem o ničem, a než jsem se zažrala do příběhu Lottie a Daniela, přišel další příběh, který byl zase od začátku. Nestihla jsem si nikoho oblíbit a soucítit s ním.
Ale nic nemění na tom, že mám prostě Jojo moc ráda i se slabšími příběhy (alespoň jsem si nerozmazala řasenku, jak je u jejích knih mým zvykem) :-)

hapac
25.10.2018 4 z 5

Pěkný příběh, Jojo Moyes se čte dobře.