Zajatie búrky

Zajatie búrky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435587/bmid_zajatie-burky-KZI-435587.jpg 4 1443 1443

Griša série

Temnota nezomiera. Alina sa po úteku cez Pravé more, prenasledovaná výčitkami kvôli životom, ktoré jej rukami vyhasli v Tieňovej trhline, pokúša začať nový život v cudzej krajine a udržať svoju identitu Svetlany v tajnosti. Pred minulosťou a osudom však nemôže utekať večne. Temnan sa vynoril z Tieňovej trhliny s novou, strašidelnou mocou a nebezpečným plánom, otriasajúcim hranicami prirodzeného sveta. Alina sa s pomocou neslávne známeho korzára vracia do krajiny, ktorú opustila, odhodlaná bojovať so silami, čo sa zhromažďujú proti Ravke. No čím je Alina mocnejšia, tým viac sa ponára do Temnanovej hry zakázanej mágie a vzďaľuje sa od Mala. Alina si musí vybrať medzi svojou krajinou, mocou a láskou, o ktorej vždy verila, že ju bude viesť – inak riskuje, že zajatiu prichádzajúcej búrky neunikne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Siege and Storm , 2013

natalie2171
12.11.2017 5 z 5

Já Liegh absolutně zbožňuju a především její styl psaní. Četlo se to tak rychle, že jsem si velmi rychle rozpomněla, co je to mít čtecí absťák. Po dočtení knihy jsem chtěla zatřást celým světem a křičet. Náramní pecka, kterou jsem si užila. Všechny postavy byly natolik barevné, až jsem se mi málem zjevovaly před očima jak Temnyj Alině. Hlavní postava prochází psychickou proměnou a konečně vidíme, že se obrací i na špatnou stranu pro vyšší dobro. Užila jsem si vše až na (omluvte mě) tupého tvrdohlavého Mala, který mě štval už od začátku knihy. Naopak Nikolaj. Tenhle hoch se mi hned zalíbil. Doufám, že pro nás má autorka ještě něco připraveného. Cítím to v kostech a třesu se na další díl.

MarkettT
05.11.2017 5 z 5

Tenebien,naprosto s tebou souhlasím!:D Těším se na další !:)

Tenebien
02.11.2017 4 z 5

V tomhle díle bylo málo Darklinga. Tak. Hrozně by mě zajímal jeho POV.

Ovšem, zamilovala jsem se do Nikolaie. Hrozně mi připomínal Thorna z Lunárních kronik. Byla s ním prča. Doufala jsem, že se mezi ním a Alinou něco ve třetím díle stane. (no, třetí díl jsem už četla...)
V recenzi na první díl jsem psala (snad i tady a ne jen na goodreads), že Mal je takový nijaký a průměrný love interest. No, to jsem trošku přehnala. Je děsný. Doufala jsem, že půjde někam lovit a už se nevrátí. Děkuju pěkně. :D (čteno v originále)

Pedruska01
31.10.2017 5 z 5

Bez debat se kniha dobře čte a dokáže neuvěřitelně člověka vtáhnout a nepustit. O akci nebylo nouze a já se nestačila divit, co si pro nás všechno autorka připravila. Občas mi to připadalo, jako bych stála vedle hlavních hrdinů a opravdu to prožívala s nimi. Nerada bych porovnávala s dílem prvním, protože ten mě také neskutečně bavil a strhl, ale tohle bylo o chlup ještě lepší.
Díky Alině, jsem byla však rozhodnutá, že kniha dostane 4 hvězdy v hodnocení, protože mě určitými pasážemi děsně pila krev, kde popisovala, jak je moci chtivá, lačnící po třetím umocňovači, a že se bez ní zkrátka nikdo neobejde. A pak zase obrátila. Stoupalo jí to do hlavy a já toho měla po krk. Jako kdyby ta hlavní hrdinka měla rozdvojenou osobnost. -_- Každopádně postupem času a děje bylo všechno zažehnáno. Díky Malovi, díky Temnyjovi.
Ten chlap má v sobě něco... uhrančivě temného a charismatického, že si ho jako správného záporáka nemůžete neoblíbit. I když vím, že tenhle příběh si hraje na něco jiného - má duše romnatika doufá. :D O Malovi nemluvě - takové zlatíčko.
Taky mě bavila postava Nikolaje - byl úsměvný, i když do poslední chvíle člověk neví, co si o něm má myslet. Jaký druh postavy to je, zda klaďas anebo záporák. Názor si musí udělat každý sám, pokud to autorka s oblibou zase nepřekope. :D
Kniha skončila v takové fázi, že mám chuť křičet do kolapsu svých hlasivek, protože - jak jinak - akutně potřebuji třetí díl! A nejen já, prostě každý, to jinak nejde. Těším se jak blázen a jsem napnutá jak kšandy. Doporučení je jasná věc. :)

Ewik
28.10.2017 5 z 5

Vážení, opravdu skvělá jízda! Autorka svoji představivost rozjela na plné obrátky a nenechává na pochybách, že tento díl rozhodně stojí za to. Mnohonásobně využila potenciál příběhu, který stvořila a plně rozvíjí všechny linky tohoto kouzelného světa.
Hlavní hrdinové to v žádném případě nemají jednoduché a jejich charakter je vystavovaný těžké zkoušce. Nad Ravkou se opět stahují stíny v předzvěsti katastrofy a chamtivost, nedůvěra a pocit viny zatíná drápy i do těch nejušlechtilejších duší.

Naplno se rozhořívají boje s mytickými bytostmi, grišové se bouří a pevné svazky se přetrhávají. Atmosféra je nyní mnohem temnější na scéně se objevují noví hrdinové a temnota svůdně láká do zkázy. Poslední část je naprosto infarktová a už se celá netrpělivě třesu na pokračování. Hlavně ať je to rychle!!

1259
24.10.2017 5 z 5

Naprosto úžasný. Druhý díl se mi líbil daleko víc, než první, ale to neznamená, že by klesl na ceně. Díky plno dobrodružství a různých zvratů jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Doufám, že bude pokračování, jinak se zbláznim.

lavi25
15.10.2017 5 z 5

Konec byl nezapomenutelný!!!! Podle mě byl tento díl o trochu lepší než první, protože se mi zalíbila nová postava, kterou autorka vymyslela.Tato kniha mě velmi bavila. Doporučuji. Bookstagram-knihokluk

kristynkal
13.10.2017 4 z 5

První díl byl dobrý a tento mě potěšil, protože se mi líbil ještě víc. Začátek super- hned akce a tak to pokračovalo ještě několik stran, prostředek kniha taková trochu akce/neakce... a konec měl poněkud rychlejší spád.... pomalu se blížil konec knihy, posledních několik stran a pořád nic.... a pak najednou BUCH a akce a hned konec knihy :D takové zajímavé, ale rozhodně za mě palec hore :)

LadyAlis
13.10.2017 5 z 5

Super, akce hned od začátku až do konce. Jen z toho konce jsem nějaká na vážkách :-o to jsem opravdu nečekala a dost mě to zaskočilo :-o

IvankaM
12.10.2017 3 z 5

První díl mě neuvěřitelně bavil.
Tento mě neuvřitlelně zklamal.
Bylo to strašně zdlouhavé a skoro nic se tam nedělo. Mal mě docela dost štve. A až ke konci to nabralo trochu akce a začalo mě to bavit. Ale na třetí díl se stoprocentně těším.

Nikaa1
07.10.2017 4 z 5

KAM TO VŠECHNO POVEDENE, ALINO?

Abych se přiznala, tak tenhle díl jsem četla z pouhé zvědavosti - jak to bude vlastně pokračovat. První díl byl pro mě poněkud obyčejný a nudný. Ale tenhle? Tenhle díl je zatraceně úžasný!

Leigh Bardugo si mě nezískala Světlem a stíny nebo Šesti vranami. Ale tímhle. Chcete vědět proč? Odpověd je jednoduchá: Vším.

Tahle kniha je (opakuju, já vím) vším. Pohádky, moře, mýtický tvorové, úžasný zaporák, promyšlené postavy a hlavně, úžasně promyšlený svět. Také jsem si zde zamilovala zápletky!

A konec? Asi jsem na chvilku zapomněla dýchat.

magie

Leigh Bardugo