Zajatci snů

Zajatci snů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48075/bmid_zajatci-snu-GZ1-48075.jpg 4 65 12

Isabel Wrightová je zaměstnaná u poněkud excentrického doktora Belvedera, Ellis Cutler pracuje pro přísně utajovanou vládní organizaci. Oba se zabývají výzkumem snů a snění a mají k tomu mimořádné předpoklady: Na rozdíl od většiny lidí si nejenom pamatují, co se jim zdálo, ale dokonce dokážou své sny ovládat, nasměrovat je k danému problému a vyřešit ho lépe než v bdělém stavu. Isabel analyzuje záznamy Ellisových snů a anonymní klient, kterého nikdy neviděla, nesmírně vzrušuje její představivost. Pro Ellise má neznámá žena, která mu nahlíží do snů, stejně silné kouzlo. Když se konečně setkají, jako by se jejich sny zhmotnily. Bohužel se ocitnou ve víru intrik a machinací, za nimiž stojí chorobná touha po moci, a ta se nezastaví ani před vraždou. Isabel a Ellis musejí znovu využít svého talentu, aby zachránili svůj život i svou lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Falling awake , 2004

Kudík
05.02.2023 4 z 5

Až na to množství lucidního snění a oneironautů pátého stupně to nebylo zlé. Příběh je pro autorku celkem typický, i když s menším překvapením v závěru, přestože hlavní strůjce/pachatel je celkem brzy jasný. Isabel Wrightová, její zděděný Sphinx a Ellis Cutler jsou ústřední postavy, které se s dějem nadále vyvíjejí. Je zde i dostatek vedlejších (převážně) kladných, kteří různou měrou hlavní dvojicí pomáhají či škodí. Kdo má od autorky přečteno více knih, ten nebude překvapen ani zklamán, ale pro nové čtenáře to není do úvodu nejvhodnější titul. 3,5*.

petraj30
22.08.2022 4 z 5

Nebylo to špatné. Dokonce se mi to líbilo, jen jsem to odkládala, kvůli nižšímu hodnocení.
Bylo to na podobné bázi jako Společnost arkány, sice jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou, ale k té knize to patřilo. Je to prostě úlet, ale fungovalo to. Oba hrdinové se mi moc líbili, jen mužských jmen bylo v knize trochu víc. I děj se mi líbil, i když byl v některých místech hluchý.
Za mě spokojenost, i když se to někomu může zdát jako blbost.

Hethera
13.12.2020 3 z 5

Příjemná oddechová kniha. Knihy, které autorka píše jako Amanda Quick mám sice raději, ale tato kniha se mi líbila a stojí zato si ji přečíst.

adelinka
22.09.2020 3 z 5

Knihu som si vybrala ako niečo také rýchlejšie, ale nakoniec vcelku fajn. Nebolo to sladučké, ako som sa obávala, bolo to trochu tak s kriminálnym nádychom....

Magrata15
26.08.2019 2 z 5

Podle názvu a popisu jsem se těšila na nějakou tu záhadu a odhalování zločinů pomocí snů.
Částečně detektivní přípěh s příměsí erotického románu mě příliš nezaujal.
I to hodnocení se mi píše nějak ztuha!

lucie2371
01.01.2018 4 z 5

Do cca poloviny knihy nebyl děj příliš zajímavý. Potom už mě kniha začala velmi bavit, proto dávám 4 hvězdičky.

Jaruce
16.05.2016 2 z 5

kniha mě vůbec nenadchla, přečetla jsem ji celou, jelikož knihy dočítám, pokud nejde o absolutní u mě propadák.

kacaaba
20.02.2016 4 z 5

Tak tohle je asi první kniha pod jménem Jayne Ann Krentz, která se mi moc líbila. Pohodové čtení se zajímavou zápletkou.

myka
30.04.2013 3 z 5

Před lety jsem narazila na Zajatce snů, název i popis knihy mě velmi zaujal. O něco později jsem ji dostala, avšak nenaplnila mé očekávání. Možná, že kdybych znala autorku a její tvorbu, můj zájem o knihu by rapidně klesl a čas bych strávila jiným čtením, jsem však ráda, že se mi dostala do rukou.

Kniha je směsicí detektivky, idealistické romance, erotiky a zajímavostí o lucidním snění, více či méně založených na pravdě. Chybí jisté napětí, které autorka zabijí přílišným vysvětlováním, mnohdy velmi dopředu. I přesto je kniha dost čtivá a překvapila mne rychlost, s jakou jsem ji zdolala.

kika 13
24.02.2013 3 z 5

Pěkné oddychové počtení nenáročné.

kika 13
23.02.2013 3 z 5

Tato knížka se mi četla dobře.

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Moc pěkně vymyšlené, autorka opět předvedla dobrou imaginaci a dodala zajímavý příběh s tajemstvím a paranormálními schopnostmi...

Jayne Ann Krentz
americká, 1948