Zahrada v měsíčním svitu

Zahrada v měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240675/bmid_zahrada-v-mesicnim-svitu-gUm-240675.jpg 4 338 102

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Mondscheingarten , 2013

ritz
06.02.2020 3 z 5

Zajímavý příběh ve dvou rovinách, trošičku rozvláčné.

Peti
01.12.2019

Kniha, ktera se odehrava ve dvou casovych liniich a v hlavni roli housle. Za me pekny odpocinkovy pribeh.

alenkacermi
08.11.2019 4 z 5

Obálka je krásná. Pěkný příběh o pátrání v minulosti. Romantika. I když právě ta z minulosti byla smutná. Odpočinkové čtení.

dee7
07.11.2019 3 z 5

V knihách mám ráda prolínání historie se současností, ale tady to nějak nefungovalo. Jako myšlenka dobrá, příběh z minulosti se mi líbil, bavilo mě číst. Ovšem současnost - to byla "tragédie", sáhodlouhé rozvláčné úvahy a myšlenky: má, nemá, měla by zavolat, ale ne už je hodně hodin, neměla by, ..tak jo, ..ale radši ne :-) A rozuzlení příběhu - se dalo čekat :-)

Mirka2778
12.10.2019 2 z 5

Jedna z těch naprosto zbytečných knížek. Tolik stokrát použitých příčin a následků, tolik zbytečných frází a dialogů, tak špatně odhalovaná tajemství. Kdyby autorka rozepsala svůj námět na padesát stran, mohl mít příběh alespoň spád a já bych mohla přivřít při hodnocení oko. Takhle považuji celé dílo za plýtvání časem i papírem.

veronika9143
11.10.2019 4 z 5

Krásná kniha, moc se mi líbilo, jak se příběhy prolínaly. Nádherně zpracované, měla jsem pocit, že pátrám spolu s Lilly. Tajemství, láska, tradice, společenské konvence. Jen trochu škoda, že některé pasáže, jsou docela přehnané, všichni jsou tak nějak dokonale ochotní až bezchybní. Také náhod bylo na můj vkus, až příliš. Proto knize nedávám plný počet bodů, jinak se mi četla hezky a rozhodně jsem se nenudila.

kuky921
21.09.2019 4 z 5

Prima pohodové čtení, konec byl sice až moc ocukrovaný, ale i to se dalo. Moc pěkná obálka.

kikies
15.08.2019 4 z 5

Autorka - tak jako ve svých dalších knihách - velice zdařile kombinuje historii, exotické prostředí a detektivní zápletku. Vzniká tak jedinečné, lákavé a velice čtivé dílo, které na vás dýchne dálkami, vtáhne vás do neradostných osudů a uspokojí i to zvědavé já v nás.

hrosik3
12.08.2019 4 z 5

Pohodové letní čtení. Přečtená do výzvy a určitě mě nezklamala.

alexis818
01.08.2019 4 z 5

Hezké,pohodové čtení.Mně se kniha moc líbila,hlavně příběh z minulosti.

Magrata15
06.07.2019 5 z 5

Téměř detektivní příběh, trošku zamotaný přeskakováním v čase.

kusma
01.07.2019 2 z 5

Krásná obálka i název. Tím to ale pro mne hasne. Námět není špatný, ale zpracování dost pokulhávalo. Některé dialogy jsem i přeskakovala. K dočtení jsem se hodně přemlouvala. A závěr už byl opravdu trochu moc ;)

simona g.
06.06.2019 3 z 5

Tak nevím. Mě kniha místy dost nudila. Pár pasáží bylo fajn, ale více bylo těch pro mne nudných a nečtivých. Psáno (možná přeloženo) příliš "kudrlinkatě", místy zvláštní dialogy, které v normálním životě v daném stylu lidi takto snad ani nevedou....mno, už jsem rozhodně četla knihy lepší.

SimiGSXR
01.06.2019 5 z 5

K této knize jsem se dostala díky výzvě. Zprvu se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena. Líbilo se mi spojení historie a současnosti. Díky tomu, že se dějove linky odehrávaly na jiném kontinentu, uplně v jiném prostředí, jsem neměla problém s orientací, jako se u některých, takto situovaných knih stává. Příběh mě naprosto uchvátil a četla jsem každou volnou chvilku a těšila se až si zase budu moct číst příběh o Rose. Historická stránka knihy byla naprosto úžasná, nádherně napsaná a velmi dobře zachycené prostředí Sumatry. Převážně mě popis přírody v knihách nudí, ale autorka to psala tak nenuceně, že jsem si dokonce vyhledávala obrázky z ostrova. Za mě 5 z 5.

hanava
14.05.2019 2 z 5

Zajímavý příběh, ale těch náhod tam na mne bylo příliš. A rozuzlení v závěru, za to by se nemusel stydět ani sám Jára Cimrman.

ANDY28
04.05.2019 5 z 5

překrásná knížka, prostě nádherná! Nechtělo se mi ji pustit z ruky, neuvěřitelně mě uklidňovala, přečtena jedním dechem! A díky výzvě!

MisaK81
19.04.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce, neustále bylo co objevovat a poslední tajemství (ne)padlo opravdu s poslední stránkou. Moc se mi líbilo prolínání příběhů a postupné nacházení vztahů mezi postavami. Opravdu moc doporučuji.

Teri27
03.04.2019 2 z 5

Nemohla jsem ji dočíst. Asi 350 stran se tam nic extra nedělo.Lily už mě štvala svojí stydlivostí a věčně červenýma ušima.Historická část byla o něco zajímavější.

Marryzlis
30.03.2019 2 z 5

Po 50 stranách jsem to vzdala. Námět zajímavý, ale styl vyprávění bylo naprosto nepoutavý. Chtěla jsem to číst do výzvy, ale prostě to nešlo.

béčko
24.03.2019 4 z 5

Neuvěřitelně napínavý příběh rozdělený do tří částí. Všechny tři části jsou plné lásky, hudby a tajemství. Různé osoby, různá setkání a různé životy, ale jedno mají všechny tři osoby společné - housle.
Všechny tři osoby jsou nebo byly majitelkami známých houslí s růží. První majitelkou byla Rosa a druhou majitelkou byla Helen. Obě měly velmi poutavý a neuvěřitelný život, měly mnoho společného, obě byly zamilované do hudby, měly tajemství a obě skončily právě na vrcholu své slávy.
Ještě nám zbývá třetí majitelka. Třetí majitelkou byla Lilly, housle se ji do rukou dostaly tak trochu náhodou, ze které byla sama Lilly naprosto vyvedena z míry, ale ihned začala pátrat po majiteli a začala se zajímat o historii houslí.
Její pátrání jí zavedlo až na místa, kam se asi ani nikdo z nás jen tak nepodívá.....
Rozluštila Lilly tajemství houslí? Kdo byla vlastně Rosa Gallwayová? Měly housle opravdu takovou cenu, jak si myslela Lilly, nebo to byl jen ztracený čas?
Kniha byla naprostou úžasná, napínavá a poutavá. Když začnete jednou číst už nemůžete přestat. Jediné, co lze knize vytknout byl její rychlý konec a pomalý začátek, ale jinak to byla naprosto krásná oddychová četba.