Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1169 363

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

Ondra_P
14.04.2019 4 z 5

Sice nereálný příběh se zbytečně krátkým závěrem, ale představa, že by skutečně něco takového existovalo je hodně zajímavá.

HanWali
14.04.2019 2 z 5

nějak jsem jí nepřišla na chuť, těšila jsem se tenkrát na ni, mám z ní rozporuplné pocity

monci6485
13.04.2019 3 z 5

Příjemné sci-fi, ale ten konec to pohřbil..

mandari
13.04.2019 4 z 5

Naprosto skvělý příběh pojatý z pohledu oběti. Wow! Původně jsem chtěla dát 5 hvězd, ale ta zbytečnost (jak z telenovely - tajemství Sofie) na konci, která tam absolutně nemusela být, mi dojem trochu zkazila. Každopádně ale doporučuji k přečtení :)

boxas
05.04.2019 3 z 5

Bohužel kniha mě zklamala. Ještě bych autorce odpustila spoustu nelogičností a celkovou nereálnost děje. Dokážu se přenést i přes to, že z knihy příliš čiší to, že autorkou je žena, protože např. kterého chlapa by asi napadlo napsat: "...smývala z vlasů šampón a KONDICIONÉR..." A vůbec vlasy se tam myjí, česají a rozčesávají až moc často. Přes tohle všechno se však dokážu dostat. Vadil mi ovšem příliš křečovitý závěr a ta jedna postava, která se tam z ničeho nic na konci objeví.

Terezk-a
03.04.2019 4 z 5

Napětí, strach a občas až zvrácené věci. To všechno kniha obsahuje.
Děj pěkně běží, bez žádných zbytečností.
Tuto knihu budu mít ještě nějakou dobu v hlavě...

MMacicekk
26.03.2019 3 z 5

Námět se autorce povedl, i když si každý čtenář o ní musí myslet, že má opravdu zvrácenou fantazii, ale zpracování se dle mého vůbec nepovedlo. Knize nelze upřít atmosféru, která je dle mého hodně povedená. Nádech tajemna, co se v zahradě všechno dělo a kdo je vlastně Zahradník - na tyhle otázky chcete co nejdříve znát odpovědi. A tak čtete a čtete. Postupně začnete přemýšlet nad jistými nelogičnostmi a hlavně nereálnosti celého příběhu, což byl konkrétně u mě kámen úrazu. Celkově knihu hodnotím jako průměr a do dalšího dílu se mi vůbec nechce.

Marci071
19.03.2019 5 z 5

Super kniha, precteno za dva dny. Příběh mě zaujal hned od prvních stránek.

Enny06
13.03.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, kterou budu mít ještě nějakou dobu v hlavě.

Eli.am
10.03.2019 5 z 5

Asi jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Líbil se mi nápad, způsob vyprávění i ta atmosféra v Zahradě.
Spoiler: Možná jeden malý detail - myslím, že úžasná tečka na závěr by byla, kdyby se Maya opravdu nechala unést schválně... Ale jinak super!

Allla9
04.03.2019 5 z 5

Jsou knihy, které přečtete a nic. Ale jsou takové, které máte dlouho v hlavě. A tato určitě patří ke druhé skupině Těším se na další setkání s autorčinou tvorbou ze série Sběratel.

Alžma
28.02.2019 5 z 5

Téma děsivé, ale báječně zpracováno. Příběh velmi čtivý a napínavý, hezky popsány charaktery jednotlivých postav a jejich vývoj. Moc se mi líbilo.

anája
27.02.2019 5 z 5

Opravdu pecka, přečteno za 1 den , moc dobře napsáno, autorka vás nenechá ani na chvíli vydechnout a jste napnuti jak to všechno dopadne.

gabriela7145
22.02.2019 5 z 5

Wow, tak tohle byla "topka". Výborný thriller, který jsem hltala od začátku do konce.

czokies
15.02.2019 5 z 5

Tuhle knizku si musite precist!
Krasne divky mezi 16 a 21 lety, ktere se nedobrovolne ocitnou v Zahrade, dostanou na zada prekrasnou ozdobu - tetovani v podobe paru barevnych motylich kridel. V Zahrade pak ziji pomerne normalni zivot - mohou se navstevovat ve svych pokojich, hrat na hudebni nastroje, cist ci jinak rozvijet sve konicky, chodit se Zahradnikem na vecere (stale ve skleniku, samozrejme) - az na to, ze nemohou utect a Zahradnik za nimi chodi kvuli sexu. Pokud se vam to porad nezda dost zajimave, co takhle fakt, ze Zahradnik je na divky velmi hodny a jde o prijemneho gentlemana, vy proto v prubehu cteni snadno zapomenete, ze Zahradnik je vlastne unosce a tak trochu psycho.
Co se deje s divkami pak? Proc motyli? Proc sklenik? Co pribehy ostatnich divek? A kdo Maya vlastne je? To uz vam neprozradim, rekne vam to sama Maya v prubehu vypraveni.
Jsem nadsena!

brebta
09.02.2019 4 z 5

Vynikající kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Maya je moje oblíbená hrdinka. A na motýly se od přečtení knihy dívám zcela jinak.

JIVaJaH
03.02.2019 5 z 5

Krása a děs tak blízko sebe! Boj o zachování duševniho zdraví s výhledem blízké smrti. Rodinka prazvláštní. Jako moc záleží člověku na pověsti rodiny?Jak dlouho je ochoten "nevidět"?Zajímavý námět, který mě ke knize přikurtoval.

Askarinka
21.01.2019 5 z 5

Teda, zajímavě postavený příběh... Směs krásy a odporností... Svým způsobem chtěl zahradník vytvořit něco krásného a trvalého, ovšem hodně zvrhlým způsobem. Tahle kniha se mi nakonec opravdu hodně líbila. Trochu nezvyklé nechávat si příběh vyprávět obětí, ale i tam moc super.

_artep_
19.01.2019 4 z 5

Pribeh v knize byl uzasny, nemohla jsem se odpojit. Jen konec mi pripadal divny.

Shisureen
12.01.2019 3 z 5

Ze všech postav mě definitivně nejvíc iritoval imaginární policista Roger.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká