Sběratel motýlů

Sběratel motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349278/bmid_sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4 1169 363

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Butterfly Garden , 2016

JustWomen
07.10.2019 2 z 5

Zpočátku to vypadalo zajímavě, pak to bylo pořád dokola a konec nudný. Zahrada v Zahradě, motýli, tetování, zneužívání zvláštním způsobem, bylo to docela divné a nepřesvědčivé. Sorry Mrs. Dot.

trudoš
04.10.2019 3 z 5

Kdyby šlo o nepřiznanou dystopii, neměl bych s konstrukcí románu žádný problém. Ovšem zasazení do prostředí současného New Yorku mi zkrátka nesedělo, čistě kvůli uvěřitelnosti. Nehledě na fakt, že spíše než poctivý thriller rozehrává Dot Hutchisonová jakousi pseudopsychologickou sondu do nitra obětí, čekajících na smrt. Takže namísto boje oběti s únoscem, či vyšetřování zmizení, sledujeme dlouholetou pasivitu, ve které je sice skrytý plán, ale nepříliš důmyslný a se spoustou „ale“ v pozadí. Ovšem čte se to prakticky samo, pročež nulovou gradaci tomu člověk nakonec i odpustí. Co se však odpouští hůře, je absence finálního zvratu, jež by odvyprávěné události postavil do nového světla. Ona totiž autorka od začátku prazvláštně mlží a nepřímo naznačuje, že nějakou fintu prostě automaticky čekáte. To že nakonec nepřijde, naštěstí zas takový hřích není, protože po těch třech stech stranách přirostou čtenáři postavy natolik k srdci, že „šokující“ odhalení by příběhu pravděpodobně jen ublížilo.

Denisa153
27.09.2019 5 z 5

Velmi zajímavá a čtivá detektivka, vyprávěná z pohledu oběti. Ze začátku mě to trošku překvapilo, ale potom jsem se nemohla odtrhnout...

Alimak7
25.09.2019

Na mě byl příběh moc temný a morbidní. Zvláštní, originální námět.

WowKokinko
10.09.2019 5 z 5

jedna z nejlepších knih co jsem četla, mrazivý ale celkem reálný příběh... originální téma propracovaný děj a myšlenka

Kerberos
08.09.2019 4 z 5

Velmi zvláštní příběh.Poslouchala jsem audioknihu,poslech velmi příjemný.Mnohdy mě mrazilo při představě bolesti,kterou dívky prožívaly, bez naděje na osvobození a termín 21 narozenin se blížil.Celkově nereálná byla stránka financí a času zahradníka,ale to autorka neřešila.

gad
30.08.2019 5 z 5

Zajímavé, morbidní, znepokojivé. Styl napsání formou výslechu mne bavil.

NicolMark
29.08.2019 4 z 5

Skvělý nápad na příběh, originální, vlastně tematicky bych knihu rozhodně doporučila! Napětí a zvrácenosti, doprovázené bezpodmínečnou láskou. Nevysvětlíte psychopatovi, že je psychopat – ještě když tak vůbec nepůsobí, je to totiž gentleman první třídy. Koneckonců Zahradník své Motýly miloval (až za hrob).

Zaujala mě postava Desmonda, nejmladšího syna Zahradíka (více nechci prozrazovat). Konec a překvapení ze strany Sofie byly příliš náhlé a ne úplně dobře vysvětlené oproti celému textu.

Bohužel co se týče jazyka a jeho správnosti, trošku mě to zarazilo. Chyby ve skloňování, gramatice, případně slovosledu... Jednotlivý motýlci mají v textu význam střídání vyprávění – mění se tu „výslech“ a pak vyprávění děje ze Zahrady hlavní hrdinkou. Ovšem působí to trošku zmateně – agenti FBI přímo reagují na popisy událostí ze Zahrady, ale text není nikam mířen (bez přímé řeči), hrdinka ho vypráví spíše sama sobě (vzpomínky) nebo případně nám, takže rozdělení textových částí nedává moc smysl. Každopádně když tohle přehlédnu, knížka byla fajn a bavila mě.

lachtan77
14.08.2019 5 z 5

skvělý příběh čte se to samo. Musím mrknout po dvojce.

Layyen
21.07.2019 5 z 5

opravdu dobrý příběh, do poslední chvíle jsem byl napnutý a celkem prožíval děj. Konec byl trochu slabší ale prvních 80% knihy byl neskutečný.. doteď mám zalité potetované holky v pryskyřici před očima..

hanzmb
09.07.2019 4 z 5

Nápad bezvadný a popis života motýlů taky. Ale kniha by měla mít v žánrovém zařazení i fantasy. Je po technické stránce zcela mimo. A to i včetně vztahu skleník a venkovní realita. Tím se ten dopad na čtenáře silně rozředí. Je vidět, že si autorka často myje hlavu, ale jak vznikla koupelna jde mimo ni.

Anet2106
03.07.2019 3 z 5

Kniha byla čtivá, příběh zajímavý a jedinečný. Přečetla jsem za pár dní

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Dívky s vytetovanými motýlími křídly, krásná zahrada ale i smrt v den 21. narozenin...tahle kniha se čte sama, jak je skvěle napsaná

frkotik
05.06.2019 4 z 5

Mrazivý zážitek... To jako rozhodně, mám dvě dcery a no... Tak trochu jsem se těšil na vyšetřování, jak bylo avizováno v popisku knihy a to se nedělo, což byla škoda. Ale to vyprávění stálo za to!

Janisss
09.05.2019 5 z 5

Při čtení knihy mě místy úplně mrazilo, přečetla jsem ji na jeden zátah a už se těším na pokračování...

Schamila
06.05.2019 4 z 5

Vše bylo hodně barvité, příběh, prostředí, postavy a motýli. Měla jsem z toho vyprávění pocit, že jsem součástí, že tam všude zkrátka jsem. Moc bezva čtení, jen se bojím, že až uvidím létat motýly - budu zase v Zahradě.... Určitě stojí k přečtení...

Lka
26.04.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, nedala se odložit....ten závěr knihy byl ale takový zvláštní. Určitě knihu doporučuji. A já se teď vrhám na další díl...

edith79
25.04.2019 3 z 5

Potenciál to mělo, námět byl zajímavý a neotřelý, kdyby to ovšem autorka s fantazírováním nepřehnala. Takže to bylo celé přitažené za vlasy, lehce naivní a celkově nereálné. Hlavní hrdinka mi začala být trochu sympatická až ke konci knihy, který byl však celkem nelogický a některá závěrečná odhalení mi připadala zbytečná. Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale za atmosféru zahrady, která mi něčím bůh ví proč evokovala Valérii a týden divů, přidávám třetí.

Jitulevrtule
18.04.2019 3 z 5

Námět zajímavý, zpracování se nepovedlo. Kniha se čte rychle, ze začátku dychtíte po tom, vědět více a více, ale to je tak vše. Žádné velké napětí, spíš taková zpověď, která vlastně ani nikam negraduje, protože závěr je dost nepovedený, náhlý a nic moc neříkající.
Taky si kladu otázku, na jaké čtenáře je tato kniha mířena. Doporučila bych asi mladším ročníkům.

ddkk
15.04.2019 4 z 5

Podivuhodný příběh o psychopatickém jednání člověka, kterému jeho zločiny procházely třicet let...Něco málo mi na příběhu přece jen vadilo, snad to, že konec byl jakýsi příliš náhlý a nepříliš dobře vysvětlený...ale kniha je zajímavá a stojí za přečtení.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká