Záhadný Spider-Man #18

Záhadný Spider-Man #18 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7479/zahadny-spider-man-7479.jpg 4 8 2

Záhadný Spider-Man série

Příběhy: Tajemství, Přiznání (začátek) Miniprofily: Thor, Mysterio Publicistika: Thorovo zázračné kladivo Mjolnir; Víte, kdo je největší bytost s nadlidskými schopnostmi?

Ivan Kučera
16.10.2018 4 z 5

Skvelá vec s mojimi obľúbenými postavami - s Hobgoblinom (mne sa každopádne páčil aj slovenský preklad Mátoha) a legendárnym mafiánom Kingpinom. Veľmi sa mi páči, že mafián tu nevystupuje ako záporák, ale ako antagonista, ktorý so Spajdym spolupracuje (dokonca mu zachráni život) s heslom "nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ". Obálka pripomína obálku z čísla 12, akurát sa tentokrát nad Spajdym netýči Juggernaut, ale Kingpin. Záhadný Spider-Man 18 ukazuje Hobgoblina nie ani tak v akcii (tej je tu dokonca strašne málo, čo ale vôbec nevadí, len trilerovo-detektívny tón tomu perfektne pristane), ale v pozícii, v ktorej svinsky ťahá za nitky z úzadia, keďže zjavne na dôležitých a mocných ľudí vie ich špinavé tajomstvá a je schopný ich vďaka nim vydierať a držať v moci. Pobavilo ma, ako sa všetci čudujú, čo MJ vidí na Petrovi a pritom je polonahý a vyzerá ako Adonis. Vyšlo aj v KVS: Hobgoblin v roku 2021.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.

Marvel

Kniha Záhadný Spider-Man #18 je v