Záhadný Spider-Man #07

Záhadný Spider-Man #07 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7464/zahadny-spider-man-7464.jpg 4 7 2

Ivan Kučera
10.10.2018 4 z 5

V predchádzajúcom zošite sa v cameu objavila obľúbená Madame Web, ktorá naznačila, že sa chystá niečo škaredé. A práve atentátu je venované toto číslo. Opäť po Pavúkovom prvom stretnutí s Madame Web (č. 2) tento komiks Spajdyho ukazuje v súboji s predsa len realistickejším súperom. Čo mne osobne vyhovuje, páči sa mi ten kontrast superhrdina vs. krimizápletka. V strede zošita dôjde k šokujúcemu twistu, keď sa do akcie nečakane zapojí slávny Hydroman, s ktorým sme sa prvý raz v sérii stretli v č. 4 a už vtedy bolo jasné, že nejde o jeho poslednú zrážku so snovačom pavučín. Čo je ale najzásadnejšie: báječný Hydroman sa tu (konečne!) stretáva s báječným Sandmanom; kombinácia vody a piesku je priam dokonalá. Ukáže sa, že keď sa títo dvaja páni spoja, bude mať čo Spider-Man robiť, aby to ustál. V pamäti mi dodnes zostal nezabudnuteľný celostranový posledný záber na monštrum vynorujúce sa v prístave z hlbín mora - spojenie práve Hydromana a Sandmana. Dokončenie nabudúce.

Kapis
03.02.2014 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některépasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.