Záhada hlavolamu (sběratelské vydání)

Záhada hlavolamu (sběratelské vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457879/bmid_zahada-hlavolamu-sberatelske-vydani-Dzp-457879.jpg 5 2807 279

Stínadelská trilogie série

Záhada hlavolamu ve sběratelském vydání s ilustracemi Jana Fischera a se zasvěceným doslovem, který odhaluje historii vzniku jednoho z nejlepších Foglarových románů. V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládne drsná parta Vontů...... celý text

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Dobrodružná klasika mého dětství, dokonce doma jednoho ježka v kleci mám.

Lilithen
30.12.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem v dětství četla několikrát - společně s knihami od Štorcha patřila k mým nejoblíbenějším. Letos jsem ji na Vánoce pořídila synovi, tak doufám, že předám nadšení z kvalitního příběhu další generaci. Jakkoli jsou v současné době vycházející knihy pro mládež vtipné a čtivé, nepřijde mi, že by měly tak propracovaný děj a rozvinutou slovní zásobu, jako knihy, které jsem četla někdy v devadesátkách.

trudoš
22.12.2020 5 z 5

Trvalo mi mnoho let, než jsem se k Rychlým šípům odhodlal. Jako spousta jiných jsem i já vyrůstal spíš na Foglarových komiksech než knihách, do kterých se mi pro všechno to idealistické kamarádství nikdy moc nechtělo. A ono ejhle, je mi devětatřicet a já zcela propadám kouzlu tajemných Stínadel a záhadě Ježka v kleci. Takže buď senilním, nebo je ta knížka vážně tak dobrá, jak o ní všichni vždycky říkali.
Ne vážně, tohle zkrátka nemá na trhu srovnání a obávám se, že na většinu současných čtenářů budou Rychlé šípy působit jako fantasmagorie, protože jsou jistou měrou svázány s dobou, v níž vznikaly. Ne pro ideologii, ale pro poměry v jakých mládežníci tehdy vyrůstali. Mít vlastní klubovnu, tvořit časopis, chodit na noční výpravy do sousedních ulic, uzavírat nesmrtelná přátelství…, na tohle dneska narazíte už jen stěží. Ale jak uhrančivé kouzlo to má! V tomhle ohledu Jaroslav Foglar naprosto předčil moje očekávání. Takhle strhující a přitom uvěřitelné dobrodružství jsem jednoduše nečekal.

TobiasHajek007
20.12.2020 5 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek, nejprve mě moc nezaujala, ale když jsem si ji otevřel a přečetl, změnil jsem názor. Má zajímavý, napínavý a tajemný děj, zkrátka takový, jaký byste od dobrodružné knihy očekávali, avšak z pohledu dnešní doby působí hlavní hrdinové jako z jiného světa. V této době jsou všichni ostatní schovaní doma a leží u počítačů nebo telefonů a ven chodí jen občas. Dnes se i kamarádi nesetkávají osobně tak často, a nemají spolu taková dobrodružství, takže by to v našich očích bylo trochu zvláštní. Také to praní se, vloupávání a chození na soukromé pozemky by dnes řešila sociálka a byly by problémy. Jestli ale moderní čtenáři chtějí vidět, jak to u nás vypadalo za starých časů, tak jim tuto knihu doporučuji.

rumund
13.11.2020 5 z 5

Každý správný kluk by si ji měl přečíst.

papirovydracik
09.11.2020 5 z 5

I po letech uzasna knizka, ktera me vratila do detstvi.

veronika5179
01.11.2020 5 z 5

Po x letech jsem oprášila první stínadelskou knížku a nelituji :) Z celého příběhu dýchá tak úžasné tajemno, dobrodružství a strach zároveň, které mnohdy neumí vykreslit ani autoři tzv bestsellerových thrillerů. Popisy volby Velkého Vonta v kostele sv. Jakuba, objevování tajných chodeb a uliček, záhadné postavy i vzkazy, plánky, Em, ježek v kleci...a tak by šlo pokračovat ještě dlouho. Jako čtenář se nemůžete dočkat, co objevíte na další stránce a jak to celé dopadne. To je v podstatě základ dobré knihy :) Atmosféra foglarových knih je zkrátka nepopsatelná.
Někteří kritizují, že je povaha i chování kluků naivní, ale tady nemůžu souhlasit. Kdo jiný když ne Rychlé šípy by měly být vzorem? :) A na tom se nic nemění ani v roce 2020.

ArwenAragorn
19.10.2020 5 z 5

Jako dítě jsem viděla seriál, až po revoluci se mi tato knížka, nově vydaná dostala do ruky. Skvělé dobrodružné čtení, líbilo se mi i jako dospělé.

Luigi1
01.10.2020 5 z 5

Tak to byly časy kdy člověk snil o odvážných a vynalézavých chlapcich,kteří jsem několikrát četl.Představoval si,že jsem s nimi a účastním se jejich dobrodružství.Nádherné a působivé.

ydnac
01.10.2020 5 z 5

Kniha mého mládí :-) určitě doporučuji :-)

janina66
09.09.2020 5 z 5

Tuto úžasnou klasiku mám po tátovi. Ten je měl všechny. Četla jsem ji dvakrát a vždy jsem byla nadšená.

LillyM.
31.08.2020 5 z 5

Kniha je po mém pradědovi a když jsem ji dostala do ruky já, pořád vypadala jako nová, o to s větší chutí jsem se začetla, a za tak úžasný děj si to zaslouží 5 hvězd.

tittanie
18.08.2020 5 z 5

Nevím, proč jsme se do knihy nepustila dříve. A vlastně ani nevím, co pro mě byl impulz, abych se do čtení pustila, ale určitě nelituji. Přečetla jsem ji jedním dechem. Sice už nejsem ani děti a mládež, ale kniha mě opravdu nadchla a hltala jsem stránku za stránkou. Jedno dobrodružství střídalo další a další...

Argos
15.08.2020 3 z 5

Při prvním čtení v mých osmi létech to byla bomba. Klasická kniha dětských čtenářů. Klub RŠ byl ideálně popsán, děj napínavý. Bohužel v dnešní době, kdy se žije v jiném stylu, vše rychlé, kluci rychleji dospívají, všude technologie, je to již poněkud archaické.

Macheta
19.07.2020 5 z 5

Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství. Z dnešního pohledu je mravní čistota hlavních hrdinů už spíše úsměvná, přesto však cením přehlídku mravních hodnot, které mohou i pro dnešní mládež být velmi poučné.

rozina351
17.06.2020 5 z 5

Dobrodružná klasika, čtivé, napínavé, místy trochu schematické a nelogické, ale určitě se jedná o jednu z nejlepších foglarovek.

Lessana
15.06.2020 4 z 5

Chcela som knihu v českom origináli, pochopiteľne, no elektronický objednávací systém našej knižnice má očividné nedostatky, keďže mi pripravili knihu v slovenskom preklade... Aspoňže v starom (1970). Odhliadnuc teda od tohto sklamania som si dobrodružstvo Rýchlych šípov (Mirko Dušín, Jarko Metelka, Jindra Hojer, Rýchlonôžka, Červenáčik) vychutnala, ako sa patrí :) - tentoraz nie v príbehu s Bratstvom mačacej paprče (Dlhé Bidlo, Štetináč, Bohuš a spol.), hoci aj oni sa v Záhade hlavolamu mihli (časopis Zberač). Tešila som sa na každé nové číslo Tam-tamu, kde chlapci informovali o novinkách o Jánovi Tleskačovi a jeho tajuplnom vynáleze, o ježkovi v klietke... a spolu s nimi som tŕpla pri napínavých udalostiach v Stínadlách, pri voľbe Veľkého Vonta (Mažňák v. Losna) a bola som zvedavá, ako to napokon dopadne s Červenáčikom.
Plusom knihy je, že aj keď je prvou z trilógie, záver nie je otvorený. Pokračovania zrejme vznikli až po úspechu "jednotky" a neboli v pláne pred jej napísaním.
Záhada hlavolamu = čitateľská spokojnosť pre malých i veľkých. Keďže odvaha, vytrvalosť, priateľstvo, česť, spravodlivosť a iné atribúty správneho rytiera sú nesmrteľné a nadčasové.
Jednu hviezdičku uberám akurát za prapodivnú a nepríjemnú temnotu, ktorá šla zo Stínadiel a jej čudných obyvateľov, ako aj za dávku násilia, ktorá mi akosi v tomto type knihy nesedela.

Elinka.cz
14.06.2020 5 z 5

nejlepší kniha od Jaroslava Foglara

petulik330
11.06.2020 5 z 5

K této knize jsem se dostala až vedvaceti, ale i tak mě dostala. Líbila se mi ta atmosféra a to, jak klub Rychlách šípů drželi spolu. To si ještě děcka uměli hrát. Ne jak dneska jen samé mobili, PC nebo tablety.

Kniho.mol.ka
06.06.2020 5 z 5

Stínadelskou trilogii jsem četla jako dítě a dlouho jsem si ji chtěla přečíst znovu v dospělosti, ale knihy nebyly prakticky k sehnání. Proto mi udělalo obrovskou radost, když Albatros vydal Záhadu hlavolamu nově s nádhernými ilustracemi. Tyhle knihy nestárnou a mají co předat i současné generaci - smysl pro přátelství, čest, ochranu slabších a mohla bych pokračovat... Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně a věřím, že jednou si ji s chutí přečtou mé děti. Krásná nostalgie a právem kultovní kniha! :)